Pozostałe problemy > Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym

(1/3) > >>

artur:
Wdrażał ktoś EDM w gabinecie stomatologicznym (1 lekarz) i mógłby się podzielić spostrzeżeniami? Jakie programy, moduły do KS PPS używacie?

miwony:
Też dostałem takie zadanie. (Deadline to 1.01.2020)
e-Zwolnienia mam opanowane poprzez ZUS.
Czy zostaje mi tylko wdrożenie e-Recepty? (skierowania raczej nie są wystawiane)

Chciałbym to zrobić jak najmniejszym nakładem sił (finanse mnie nie interesują) - ma działać.

1) Mogę kupić moduł EDM do KS-PPS (poproszę K$ o wersję demo do testów)
2) Przeczytałem o Mediporta RX ( https://www.mediporta.pl/mediporta-rx/ ) ale kluczowa będzie treść umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych

Pozdrawiam
mIwony

Nyahaha:
Wdrożyłem do stomatologii dla jednego lekarza EDM w praktyce dla NFZ.
Moduły minimum wymagane to ta zwykła licencja na ppsa, moduł gabinet i moduł rozszerzony.
Póki co jeszcze się w EDM nie wykazuje pacjentów, ale chcemy przyjść do znajomego co pokaże krok po kroku jak to wpisywać by było w miarę ok i szło do rozliczeń jednocześnie.
E-recepty wdrożone i działa wszystko choć i tak wstrzymujemy się z pełnym wprowadzaniem do systemu aż do 2020 :).
Nie wiem co to będzie w prywatnej praktyce. Myślałem o drożeniu do ppsa modułu komercyjnego by prywatnie wykazywać pacjentów w drugim gabinecie na tym samym laptopie tylko problem jest z samym lekarzem którego jak wiecznie się pytam jak chce to wykazywać to zmienia co chwila zdanie(a to oddzielny powinien być program, a ja nie mam zamiaru uczyć się na nowo wszystkiego więc może pps). No i problem jest że chyba nikt, nawet na forum jak pytałem się o to jak krok po kroku skonfigurować ppsa pod prywatną praktykę czyli drugi gabinet w całkiem innej lokalizacji to cisza a kamsoftu jak się pytałem to mówią że nie mają takiej instrukcji.

artur:
Dzięki za reakcję, piszesz o module rozszerzonym, coś więcej? Bo nie bardzo rozumiem co to za moduł, 
Jak dzwoniłem do Kamsoftu to mi powiedzieli że do recept i L4 wystarczy standardowy PPS i dodatkowo moduł "KS-PPS - Współpraca z PUE w zakresie wystawiania eZLA oraz podpisywanie podpisem elektronicznym (eRecepta, eZLA, eSkierowanie)" a jak chce prowadzić EDM to może "KS-PPS - Stomatolog" i wtedy jak rozumiem już nie muszę mieć "KS-PPS - Współpraca z PUE ...." i zastanawiam się nad tym KS-PPS Stomatologiem

Nyahaha:
Powiem tak, od 2020 można powiedzieć że wymóg będzie wpisywanie pacjentów na bieżąco w terminarz, dostęp do terminarza w module stomatolog dostępny jest tylko po zakupie modułu rozszerzonego stomatolog, niby można wejść w terminarz lecz nie da rady zdjąć ich z kolejki czy zapisać ich w kolejkę w terminarzu, chodzi głównie o tych co mają kontrakt z NFZ. U prywatnych nie związanych z NFZ to pewnie by wystarczył zakup modułu komercji i stomatologa tylko też nie mam pewności. Co do podpisów elektronicznych to ze względu na fakt że opłaca się ten ZUS pod przymusem to wykorzystywałbym ich certyfikat do e-recept, e-zwolnień etc.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej