collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - inwalida wojenny itp.  (Przeczytany 1903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - inwalida wojenny itp.
« dnia: Września 27, 2019, 13:15:43 pm »
Czy aby na recepcie (e-recepcie) wystawionej pacjentowi pojawiła się informacja o tym, że jest np. inwalidą wojennym (IB) czy zasłużonym honorowym dawcą krwi (ZK) wystarczy w jego kartotece na zakładce "C. NFZ/Ubezpieczenie" wybrać odpowiedni symbol "Uprawnienie"?

Chciałem się upewnić bo teraz w razie czego lekarz zawsze może dopisać odpowiedni symbol długopisem, ale w przypadku e-recept to nie przejdzie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - inwalida wojenny itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2019, 17:39:39 pm »
Nie widzę teraz formatki, ale jak na tej liście masz te uprawnienia receptowe, to to jest to. Dodatkowo, o ile dobrze pamiętam, jak jest licencja na odpłatności, to się one w przypadku IB inaczej ustawiają na recepcie.
Ważna rzecz - trzeba tylko pamiętać, żeby ustawić uprawnienie przed wejściem lekarza w obsługę wizyty, bo uprawnienia się nie wczytają (zamknięcie i ponowne otwarcie wizyty nie pomaga). Wtedy lekarz na leku musi kliknąć odświeżenie (ikona gdzieś w środku okna).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - inwalida wojenny itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Września 28, 2019, 12:39:30 pm »
dzięki 09061303, jakbyś czytał w myślach. Miałem właśnie taką sytuację i nie chciało mi wskoczyć IB. Teraz już wiem dlaczego :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - inwalida wojenny itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Września 28, 2019, 18:03:15 pm »
Mnie to takie zachowanie trochę wkurza, ale jak to kiedyś wspomniałem do KS, to nawet ikonki tejże nie było, później się pojawiła.

Uściślając, bo trochę info zostawiłem w domyśle - ikona w środkowej części ona wystawiania danego leku. I drugie - uprawnienia wczytają się już poprawnie na następny dzień. W tym samym dniu, w którym nawet tylko otwarliśmy wizytę dla pacjenta, a później zmieniliśmy uprawnienia, niestety zostaje przycisk.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Sławek16

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 5
  • Zach-Pom. OW
Odp: KS-SOMED - inwalida wojenny itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2020, 21:13:42 pm »
Ponieważ stawiam pierwsze kroki w SOMEDzie natrafiłem na ten sam problem. Dziś lekarz chciał wystawić receptę dla inwalidy wojennego i tu powstał problem. Zgodnie z info z tego wątku wybrałem w jego kartotece na zakładce "C. NFZ/Ubezpieczenie" - Uprawnienia dodatkowe -> 47IB, 47CIB, 57IB: inwalida wojenny i niestety na recepcie nie pojawia się IB mimo naciśnięcia przycisku "Odśwież dane o pacjencie". Czy poza samym wybraniem uprawnienia dodatkowego muszę uzupełnić "Kartę dokumentu uprawniającego do świadczeń" aby pojawiło się IB na recepcie ? Czy IB ma się pojawić w oknie wystawianego leku czy tylko na recepcie ?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - inwalida wojenny itp.
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2020, 22:00:15 pm »
Uprawnienie do recept IB to nie to samo co dodatkowe uprawnienia pacjenta 47IB. Wiem, bez sensu, ale żadne z uprawnień dodatkowych nie odnosi się do refundacji recept. Uprawnienia do recept są w osobnym, polu, tuż obok uprawnień do usług

Offline Sławek16

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 5
  • Zach-Pom. OW
Odp: KS-SOMED - inwalida wojenny itp.
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2020, 22:12:13 pm »
Nosz Qrde, przeoczyłem to okienko. Dzięki !

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]