collapse

Reklama


Autor Wątek: Somed RemoteApp  (Przeczytany 2190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Somed RemoteApp
« dnia: Września 24, 2019, 10:39:24 am »
Posiada ktoś someda uruchamianego na końcówce jako RemoteAPP? Są jakieś problemy?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #1 dnia: Września 24, 2019, 17:31:33 pm »
Ja  posiadam.
Standardowe problemy z ukrywaniem się okien, np. okno logowania (po automatycznym zablokowaniu) pod innym oknem KS-SOMED, ale wtedy zazwyczaj pomaga ctrl+tab
Najbardziej wkurzająca rzecz to brak możliwości "prostego drukowania eZLA". Nie ma możliwości tak jak w przypadku, np. zwykłych recept zapamiętania drukarki na jakiej ma iść wydruk. W związku z tym, musi być włączona opcja, aby za każdym razem wyświetlało się okno wyboru drukarki i lekarz musi za każdym razem wybrać odpowiednią. Gdzieś na forum jest o tym wątek gdzie MK wyjaśniał dlaczego tak jest i dlaczego nie mogą nic z tym zrobić. To jest coś co lekarzy wk... najbardziej.
Nie sprawdzałem jeszcze jak to wygląda w przypadku e-recept, ale mam nadzieję, że nie będzie takich cyrków.
Nie wiem czy to kwestia łączy czy vpna ale responsywność jest jednak gorsza niż w przypadku klienta odpalanego na laptopie bezpośrednio w siedzibie głównej.
Działa to na win server 2008r2 foundation, ale pod koniec roku będę musiał przenieść na win server 2019 essential bo w styczniu 2020 roku  win 2008r2 traci wsparcie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #2 dnia: Września 24, 2019, 18:49:39 pm »
Ja, żeby ominąć koszty Samego Win servera poszedłem w tsplusa  (na razie mała liczba użytkowników; stoi na wirtualce z Win7Pro dedykowanego tylko pod niego i daje radę). Z drukowaniem nie doszedłem do eZLA, to się nie wypowiem, ale inne wydruki śmigają ok pod warunkiem drukarki sieciowej, a nie udostępnionej po USB (nie wchodziłem w temat, może czegoś nie przepuściłem w firewallu, ale nie zakładałem innej konfiguracji, więc jest ok). Nie brałem tej wersji, ale chyba coś potestowałem i plusem jest, ze można przez www aplikację udostępnić (raczej działało wszystko tak samo jak klient).
Opóźnienia - chyba tylko te wynikające z czasu łączenia (trochę dłużej) i później szybkości netu. Na przyzwoitym działa poprawnie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #3 dnia: Września 25, 2019, 08:09:42 am »
dzięki za odpowiedz

u mnie baza będzie na linuksie, a program na win server 2019 standard, no i właśnie potrzebuje cali na rdp i pomyślałem że będzie lepiej remoteapp niż pulpit zdalny
kamsoft proponuje zamiast cali rdp program Thinstuff XP/VS Terminal Server

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #4 dnia: Września 25, 2019, 21:49:12 pm »
ja wiele lat temu jak miałem PPS'a na windows xp pro postawionego to korzystałem właśnie z Thinstuff XP i niby to dawało radę, ale sam do końca nie byłem przekonany co do zgodności z ówczesną licencją windowsa.
W związku z tym, że będę musiał zmigrować someda na nowy serwer i potrzebuje dla dwóch maszyn dostępu zdalnego to z chęcią bym się dowiedział czy te alternatywy dla RemoteApp od Microsoftu się sprawdzają, ale też jak z ich zgodnością z licencjami microsoftu? Czy nie jest tak, że tak czy owak będę zmuszony do kupienia CALi na rdp?

@cobratw ja właśnie ze względu na wygodę użytkowników korzystam z remoteapp.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #5 dnia: Września 26, 2019, 09:05:02 am »
Też się zacząłem w to zagłębiać jak chodzi o tsplusa. Dawno to było i nie do końca pamiętam, ale opisane było to w ten sposób, że program nie działa na usługach RDP/RDS microsoftu, które wyłącza i w zamian odpala swoje. Dzięki temu nie jest naruszana licencja. Gdzieś to na ich stronie było. Inna sprawa - lista użytkowników w USA, na której znajdowały się też instytucje rządowe (z drugiej strony zastanawiające czemu nie działają na stricte rozwiązaniach MS). Wiadomo, nie ma tego jak zweryfikować, ale pewnie nie do końca tak sobie wg widzi mi się można na stronę wrzucić takie info.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 04, 2019, 15:56:50 pm »
Stoję przed zakupem nowego serwera pod KS-SOMED. Miałem w planach zakup windowsa server 2019 essential, ale z tego co się dowiedziałem, ta wersja nie ma możliwości odpalenia usług terminalowych a co za tym idzie remote app.
Ktoś może to potwierdzić?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 04, 2019, 20:21:20 pm »
To nie odpowiedź ale osobiście korzystam z AADS Server. Czasem nawet do 25 użytkowników i sprawdza się bardzo dobrze.

Offline KowaI

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? -1
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 05, 2019, 18:43:00 pm »
Ale stoi to na jakiś Windows Server czy zwykły desktopowy windows ?.

Offline rkrzysiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 05, 2019, 23:56:20 pm »
Server 20xx Essential ma tylko 2 dostępy RDP administracyjne i nie można dokupić call'i terminalowych.

Ja osobiście od wielu lat i na wielu programach (w tym KS PPS) korzystam z winflector'a.

problemów raczej nie ma, drukowanie też idzie dobrze, Recepty, erecepty, eZLA, szybkość - to już od neta zależy.

Mały problem miałem z certyfikatami w magazynie windows (bo WF pracuje na jednym koncie Windows'a), ale w końcu KS PPS ma możliwość importowania do bazy programu.

Krzysiek

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 08, 2019, 19:33:39 pm »
Najbardziej wkurzająca rzecz to brak możliwości "prostego drukowania eZLA". Nie ma możliwości tak jak w przypadku, np. zwykłych recept zapamiętania drukarki na jakiej ma iść wydruk. W związku z tym, musi być włączona opcja, aby za każdym razem wyświetlało się okno wyboru drukarki i lekarz musi za każdym razem wybrać odpowiednią.

Michał, spróbuj TSPrint z TerminalWorks, działa rewelacyjnie - zniknęły problemy z drukowaniem na zdalnych (remoteapps, czy tez zwykly rdp), używam również tsscan (zgodnie z nazwą znikają problemy ze skanowaniem). Mają wersję 30 dniową, bezbolesna instalka, świetne wsparcie. Działa z pps oraz somed.

gbak:finishing, closing, and going home

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 08, 2019, 22:12:31 pm »
Dzięki j00ls za radę, ale w związku z wykastrowaniem wersji essentials windowsa server z rdp coraz mocniej zastanawiam się nad ts plusem i mam nadzieję, że tam problemu z drukowaniem nie będzie.
Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie z alternatywami do remoteapp microsoftu zwłaszcza w działaniu s KS-SOMED to będę wdzięczny za podzieleniem się opnią.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Somed RemoteApp
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 09, 2019, 10:16:22 am »
VPN, drukarka po RJ45 (z USBową jakaś losowość czasem była jak chodzi o ustawiony np. podajnik drukarki, czasem się resetował nie wiadomo czemu), tsplus - taka konfiguracja działa raczej bezobsługowo jak na razie (odpukać).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 113
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]