collapse

Reklama


Autor Wątek: Programy lekowe - rozliczanie (KS SOMED) - gdzie szukać kompleksowych informacji  (Przeczytany 3486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub7

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Dzień dobry,

Raportujemy do pomorskiego OW NFZ.
Ruszamy z wykonywaniem programu lekowego:
LECZENIE NEOWASKULARNEJ (WYSIĘKOWEJ) POSTACI ZWYRODNIENIA PLAMKI ZWIĄZANEGO Z WIEKIEM (AMD) (ICD-10 H35.3)

Chciałbym Was czy możecie polecić jakieś materiały / linki / macie broszury / materiały NFZ / Rozporządzenia - które pomogą mi zrozumieć proces rozliczania.


Używamy KS-SOMED do rozliczeń. Umowa szpitalna i ambulatoryjna jest mi znana ale nigdy nie miałem do czynienia z programami lekowymi.

Przyznam ze od wczoraj zajmuje się tematem i mam nadzieję że wskażecie mi od czego zacząć i gdzie najlepiej szukać informacji.

Już mniej więcej wiem w którym miejscu generuje się komunikat FZX - dotyczący raportowania faktur zakupowych leków,
umowę mam wczytaną,
wyczytałem w poprzednich wątkach że może być rozliczane na oddział tylko muszę zmienić zestaw na ambulatoryjny (jeszcze nie wiem jak to się robi, ale nie mamy na razie rozliczonych świadczeń wiec to przede mną).

Co radzicie?

Pozdrawiam,
Jakub

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2019, 14:16:44 pm wysłana przez Jakub7 »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Programy lekowe - rozliczanie (KS SOMED) - gdzie szukać kompleksowych informacji
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 22, 2019, 17:50:45 pm »
Musisz zaimportować sobie słownik PRH i GRS. Szukaj w aktualnościach na stronie nfz.gov.pl.

Najpierw składasz fakturę zakupową. Potem składasz raport z wizytami, gdzie był podawany lek zakupiony w ramach faktury w poprzednim punkcie.

Na początek polecam rozliczyć na próbę jednego pacjenta.

Uważaj, aby zawsze wskazywać:
- początek rozpoczęcia leczenia
- umiejscowienie wykonania (która strona - czy lewa czy prawa).

Uważaj na zgodność danych z SMPT. Jak nie masz konta to musisz sobie założyć.
https://csm-swd.nfz.gov.pl/

Uważaj na nadwykonania. Za leki Ci zapłacą, ale za wszystko poza lekami niekoniecznie.

Od 01 września trzeba prowadzić kolejkę na AMD w AP-KOLCE.

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Programy lekowe - rozliczanie (KS SOMED) - gdzie szukać kompleksowych informacji
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 28, 2019, 23:32:00 pm »
Macie jakieś dobre praktyki prowadzenia AMD w Somed?
Jak to wygląda w praktyce?
Jedna z moich przychodni będzie prowadzić program AMD i nie mogę znaleźć nigdzie kompleksowego opisu jak to najlepiej zrobić.

Offline Jakub7

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Programy lekowe - rozliczanie (KS SOMED) - gdzie szukać kompleksowych informacji
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 29, 2019, 12:18:17 pm »
Musisz zaimportować sobie słownik PRH i GRS. Szukaj w aktualnościach na stronie nfz.gov.pl.

Dziękuje,

mam jeszcze sprzeczne informacje w sprawie usługi kwalifikacji - czy tę usługę też się rozlicza i raportuje SWIAD?
KWALIFIKACJA DO LECZENIA W PROGRAMIE LEKOWYM ORAZ WERYFIKACJA JEGO SKUTECZNOŚCI;508070000023



 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]