collapse

Reklama


Autor Wątek: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ  (Przeczytany 3826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« dnia: Września 02, 2019, 20:42:03 pm »

Offline jm89

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 1
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #1 dnia: Września 03, 2019, 16:39:20 pm »
Nie za bardzo rozumiem tego rozliczania dla chorych przewlekle, tzn że jeżeli będą korzystać z opieki ambulatoryjnej w przeciągu 3 miesięcy to już nie będą zaliczać się do tego współczynnika w poz przez 12 kolejnych miesięcy? hmmm

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #2 dnia: Września 10, 2019, 10:46:45 am »
też tak to rozumiem, a dodatkowo od kwietnia 2020 roku musi być minimum 1 wizyta pacjenta w POZ w ciągu trzech miesięcy (ale z tego co pamiętam to kiedyś też tak było).
Mam też zagwozdkę odnośnie rozliczania premii za e-recepty.

Cytuj
Numer komunikatu:   423097
Data publikacji:   2019-09-09 12:25
Temat:   Oświadczenie o liczbie wystawionych recept przez pielęgniarki poz i położne poz
Załączniki:   
ikona załącznika Oświadczenie o liczbie wystawionych recept przez pielęgniarki i położne POZ.docx (22.8 kB) - Oświadczenie o receptach POZ
W związku z zarządzeniem nr 115/2019/DSOZ Prezesa NFZ, zmieniającym zarządzenie w sprawie zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, przesyłam w załączeniu ?Oświadczenie o liczbie wystawionych recept przez pielęgniarki poz i położne poz?, celem stosowania do rozliczeń świadczeń w ww. zakresach.

Jednocześnie informuję, że konieczne jest dołączanie ?Oświadczenia? do rachunków z realizacji świadczeń, w sytuacji wystawiania e-recept w liczbie uprawniającej do korzystania ze współczynnika, o którym mowa w zarządzeniu.

Dane zawarte w oświadczeniach stanowić będą podstawę do dokonania korekty rozliczeń.

Czemu wzoru takiego oświadczenia nie ma w zarządzeniu? Czemu w ogóle nie napisali w zarządzeniu w jaki sposób będzie to weryfikowane?
U mnie pielęgniarki i tak nie wystawiają recept ale ważna jest kwestia premiowania za wystawianie e-recept przez lekarzy.

Ja to rozumiem tak, że procentowy udział jest liczony nie w stosunku do wszystkich wizyt, ale tylko do tych, na których są wystawiane recepty. Czy sami mamy to obliczać? Jak NFZ zweryfikuje poprawność naszych obliczeń. U mnie część lekarzy wypisuje jeszcze recepty ręcznie a wiadomo, że nie na każdej wizycie recepty się wystawia a nawet jak się wystawi to pacjent nie zawsze receptę zrealizuje. Jak ja i NFZ ma obliczyć i zweryfikować czy osiągnąłem odpowiedni procent e-recept?

Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #3 dnia: Września 10, 2019, 21:02:17 pm »
W nowym SWIAD obowiązującym od września trzeba będzie wskazywać czy wystawiono na wizycie receptę papierową (w POZ) oraz czy i jaki dokument elektroniczny został wystawiony.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #4 dnia: Września 10, 2019, 22:44:35 pm »
Zastanawia mnie jeszcze to:
też tak to rozumiem, a dodatkowo od kwietnia 2020 roku musi być minimum 1 wizyta
Jest już na to przepis?
To jest takie zrównywanie POZ do standardów KAOSu. Raczej tutaj spodziewałbym się dużego oporu ze strony porozumienia zielonogórskiego itp.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #5 dnia: Września 10, 2019, 22:48:38 pm »
ale czy to już obowiązuje czy to dopiero projekt? bo Nr 115/2019/DSOZ już obowiązuje a czy jest zarządzenie, które wprowadza wymóg wprowadzania danych, o których piszesz? Jeżeli jest to znaczy, że Kamsoft dał ciała, że jeszcze tego nie zaimplementował. Jeżeli nie to jak mogą wymagać uzupełniania tych danych z datą wsteczną?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #6 dnia: Września 10, 2019, 22:50:40 pm »
Zastanawia mnie jeszcze to:
też tak to rozumiem, a dodatkowo od kwietnia 2020 roku musi być minimum 1 wizyta
Jest już na to przepis?
To jest takie zrównywanie POZ do standardów KAOSu. Raczej tutaj spodziewałbym się dużego oporu ze strony porozumienia zielonogórskiego itp.

W samym zarządzeniu jest o tym napisane:
Cytuj
liczba porad lekarza POZ udzielonych osobom z powodu chorób określonych w załączniku nr 20 do zarządzenia, od dnia 1 kwietnia 2020 r. nie może być mniejsza niż jedna przypadająca na 3 kolejne okresy sprawozdawcze;
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #7 dnia: Września 10, 2019, 22:56:36 pm »
ale czy to już obowiązuje czy to dopiero projekt? bo Nr 115/2019/DSOZ już obowiązuje a czy jest zarządzenie, które wprowadza wymóg wprowadzania danych, o których piszesz? Jeżeli jest to znaczy, że Kamsoft dał ciała, że jeszcze tego nie zaimplementował. Jeżeli nie to jak mogą wymagać uzupełniania tych danych z datą wsteczną?
Tutaj:
https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-982019di,6980.html
Tutaj korekta:
https://nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1132019di,6998.html
Tutaj wątek na forum:
http://forumpps.pl/index.php?topic=11874.msg84048#msg84048
Kamsoft ponoć coś dostosowywał:
http://forumpps.pl/index.php?topic=11940.0
NFZ dał wymóg z miesięcznym wyprzedzeniem.

Zastanawia mnie jeszcze to:
też tak to rozumiem, a dodatkowo od kwietnia 2020 roku musi być minimum 1 wizyta
Jest już na to przepis?
To jest takie zrównywanie POZ do standardów KAOSu. Raczej tutaj spodziewałbym się dużego oporu ze strony porozumienia zielonogórskiego itp.

W samym zarządzeniu jest o tym napisane:
Cytuj
liczba porad lekarza POZ udzielonych osobom z powodu chorób określonych w załączniku nr 20 do zarządzenia, od dnia 1 kwietnia 2020 r. nie może być mniejsza niż jedna przypadająca na 3 kolejne okresy sprawozdawcze;
Dzięki. Aż dziwne, że Porozumienie nie uprotestowało tego.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2019, 23:02:31 pm wysłana przez karolweksler »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #8 dnia: Września 11, 2019, 10:13:18 am »
dzięki za wyjaśnienie. Chyba przeoczyłem to wszystko. Mam KS-SOMED a w biuletynie: https://kamsoft-my.sharepoint.com/personal/mknapik_kamsoft_pl/_layouts/15/onedrive.aspx?id=%2Fpersonal%2Fmknapik_kamsoft_pl%2FDocuments%2FAktualizacje%2F2019%2F2019%2E02%2E0%2E03%2Epdf&parent=%2Fpersonal%2Fmknapik_kamsoft_pl%2FDocuments%2FAktualizacje%2F2019

jest niby informacja o tym, że dostosowano program do tego zarządzenia, ale w opisie nie widzę wzmianki o umożliwieniu dodawania informacji o wystawionej recepcie papierowej.
Nie wykluczam, że przeoczyłem. Możesz sprawdzić? Bo ja już tyle razy to czytam i nadal nie widzę :(
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline K3l3mvor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 8
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #9 dnia: Września 11, 2019, 15:45:44 pm »
Dołączam się do pytania, w PPSie też nie ma takiej opcji do zaznaczenia czy wyboru.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #10 dnia: Września 11, 2019, 16:42:31 pm »
Pewnie Kamsoft poszedł na łatwiznę i przyjmuje, że jeżeli przez KS-PPS czy SOMED wydrukowano receptę papierową, to do NFZ wykaże, że poszła recepta papierowa, a jeżeli przez PPS lub Somed wystawiono e-recepte, to do NFZ pójdzie info, że wystawiono e-recepte. Czas przechodzić na EDM.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #11 dnia: Września 12, 2019, 10:03:14 am »
z odpowiedzi jaką uzyskałem w MRK też to wynika. Cały czas czekam na odpowiedź co zrobić z receptami wypisanymi ręcznie (długopisem) przez lekarza (pytałem w kontekście KS-SOMED bo z niego korzystam).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #12 dnia: Września 17, 2019, 20:31:47 pm »
Męczyłem i męczyłem. Nie dostawałem odpowiedzi i dzisiaj pojawiła się aktualizacja dla KS-SOMED:

Cytuj
Karta wykonania zlecenia, zakładka POZ: możliwość ustawienia informacji o wystawieniu recepty papierowej podczas wykonania świadczenia. Uwaga, w przypadku wykonywania świadczenia w module Gabinet, świadczenia powiązanego z wizytą na której wystawiono recepty papierowe lub elektroniczne, nie ma potrzeby ustawiania wspomnianego znacznika. Podczas raportowania system najpierw sprawdza, czy świadczenie jest związane z wizytą i jeślitak, poszukuje recept papierowych oraz elektronicznych wystawionych na tej wizycie. I raportuje tę informację -w przypadku recept elektronicznych przesyłając ich identyfikatory. Wspomniany znacznik ma zastosowanie jedynie w przypadku wystawiania papierowych recept ręcznie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Weronika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 0
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #13 dnia: Września 24, 2019, 09:14:26 am »
a czy jeśli moje pielęgniarki nie wystawiają ani recept ani tym bardziej e-recept muszę to oświadczenie przekazywać co miesiąc z rachunkiem z wartością zero?

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ
« Odpowiedź #14 dnia: Września 24, 2019, 15:26:12 pm »
A jak ma się przekazywanie informacji w swiad  o anulowaniu wystawionej erecepty ?
Przekazujemy korektę dla wizyty z taką informacją ? Jako co - jako dokument anulujący ? Przecież to już nie erecepta....

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 84
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]