Rozliczenia świadczeń > POZ

Zarządzenie Nr 115/2019/DSOZ

(1/4) > >>

karolweksler:
https://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-w-sprawie-zarzadzenia-nr-1152019dsoz,7445.html
https://nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1152019dsoz,6999.html

Dla mnie najważniejsze to: premiowanie świadczeniodawców wystawiających e-recepty  oraz powrót porad dla cukrzyków i sercowców.

jm89:
Nie za bardzo rozumiem tego rozliczania dla chorych przewlekle, tzn że jeżeli będą korzystać z opieki ambulatoryjnej w przeciągu 3 miesięcy to już nie będą zaliczać się do tego współczynnika w poz przez 12 kolejnych miesięcy? hmmm

Michał:
też tak to rozumiem, a dodatkowo od kwietnia 2020 roku musi być minimum 1 wizyta pacjenta w POZ w ciągu trzech miesięcy (ale z tego co pamiętam to kiedyś też tak było).
Mam też zagwozdkę odnośnie rozliczania premii za e-recepty.


--- Cytuj ---Numer komunikatu:   423097
Data publikacji:   2019-09-09 12:25
Temat:   Oświadczenie o liczbie wystawionych recept przez pielęgniarki poz i położne poz
Załączniki:   
ikona załącznika Oświadczenie o liczbie wystawionych recept przez pielęgniarki i położne POZ.docx (22.8 kB) - Oświadczenie o receptach POZ
W związku z zarządzeniem nr 115/2019/DSOZ Prezesa NFZ, zmieniającym zarządzenie w sprawie zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, przesyłam w załączeniu ?Oświadczenie o liczbie wystawionych recept przez pielęgniarki poz i położne poz?, celem stosowania do rozliczeń świadczeń w ww. zakresach.

Jednocześnie informuję, że konieczne jest dołączanie ?Oświadczenia? do rachunków z realizacji świadczeń, w sytuacji wystawiania e-recept w liczbie uprawniającej do korzystania ze współczynnika, o którym mowa w zarządzeniu.

Dane zawarte w oświadczeniach stanowić będą podstawę do dokonania korekty rozliczeń.
--- Koniec cytatu ---

Czemu wzoru takiego oświadczenia nie ma w zarządzeniu? Czemu w ogóle nie napisali w zarządzeniu w jaki sposób będzie to weryfikowane?
U mnie pielęgniarki i tak nie wystawiają recept ale ważna jest kwestia premiowania za wystawianie e-recept przez lekarzy.

Ja to rozumiem tak, że procentowy udział jest liczony nie w stosunku do wszystkich wizyt, ale tylko do tych, na których są wystawiane recepty. Czy sami mamy to obliczać? Jak NFZ zweryfikuje poprawność naszych obliczeń. U mnie część lekarzy wypisuje jeszcze recepty ręcznie a wiadomo, że nie na każdej wizycie recepty się wystawia a nawet jak się wystawi to pacjent nie zawsze receptę zrealizuje. Jak ja i NFZ ma obliczyć i zweryfikować czy osiągnąłem odpowiedni procent e-recept?

karolweksler:
W nowym SWIAD obowiązującym od września trzeba będzie wskazywać czy wystawiono na wizycie receptę papierową (w POZ) oraz czy i jaki dokument elektroniczny został wystawiony.

karolweksler:
Zastanawia mnie jeszcze to:

--- Cytat: Michał w Września 10, 2019, 10:46:45 am ---też tak to rozumiem, a dodatkowo od kwietnia 2020 roku musi być minimum 1 wizyta

--- Koniec cytatu ---
Jest już na to przepis?
To jest takie zrównywanie POZ do standardów KAOSu. Raczej tutaj spodziewałbym się dużego oporu ze strony porozumienia zielonogórskiego itp.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej