collapse

Reklama


Autor Wątek: biuletyny ks-somed  (Przeczytany 6397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
biuletyny ks-somed
« dnia: Sierpnia 29, 2019, 14:19:50 pm »
Witam,
Gdzie znajde wszystkie biuletyny KS-SOMED. Chodzi mi o dostęp przez stronę www albo ftp. Znacie jakiś adres?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2019, 15:01:19 pm »
w ostatnim biuletynie jest napisane:
Cytuj
Nowy  mechanizm  dostępu  do  biuletynów  technicznych.  Mowa  tu  o  funkcjonalności  pozwalającej  na
przejrzenie wszystkich biuletynów, dostępnych dotychczas na stronie internetowej. Od tej wersji, biuletyny
dostępne są bezpośrednio jako pliki PDF umieszczone w chmurze. System KS-SOMED uruchamia przeglądarkę
internetową pozwalającą na dostęp do biuletynów (przycisk Aktualizacja/Informacje o aktualizacjach). Nie
zmienił się natomiast mechanizm przeglądania biuletynów dostarczanych razem z kolejnymi aktualizacjami ?
moduł Inne/Biuletyny.

Po kliknięciu otwiera mi się taka strona:

https://kamsoft-my.sharepoint.com/personal/mknapik_kamsoft_pl/_layouts/15/onedrive.aspx?id=%2Fpersonal%2Fmknapik%5Fkamsoft%5Fpl%2FDocuments%2FAktualizacje

edit: niestety na innej stacji (gdzie someda nie mam strona się nie otwiera). Na stacji z somed, ale nie na domyślnej przeglądarce też nie działa (komunikat o konieczności zalogowania).

Kiedyś działała ta strona: https://kamsoft.pl/servlet/news_viewer/show?kat=ziplo&typ=aktpg&cnt=20 ale chyba ponad miesiąc jest niedostępna. W MRK założyłem sprawę i mam dostać info jak będzie gotowa nowa strona. Obawiam się jednak, że to może być mechanizm, którego opis zacytowałem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2019, 15:08:47 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 30, 2019, 06:23:18 am »
w ostatnim biuletynie jest napisane:


Kiedyś działała ta strona: https://kamsoft.pl/servlet/news_viewer/show?kat=ziplo&typ=aktpg&cnt=20 ale chyba ponad miesiąc jest niedostępna. W MRK założyłem sprawę i mam dostać info jak będzie gotowa nowa strona. Obawiam się jednak, że to może być mechanizm, którego opis zacytowałem.

Biuletyny wyemigrowały w chmurę. Dostęp do nich jest z poziomu systemu KS-SOMED tak jak był wcześniej. Link jest prawidłowy, sam, na prywatnym telefonie odpaliłem korzystając z linku, który wrzucił @Michał. Jeśli nie działa, to wina nie po naszej stronie :-) Link wygenerował OneDrive i raczej działać powinien. Być może inne przeglądarki maja z tym problem, ale jak pisałem samsungowy internet z S8 daje radę.  Nie będzie przywrócenia poprzedniego rozwiązania, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Serwer skończył swój żywot, a tendencja jest taka, by co się dało wyemigrować w chmurę Skoro za nią płacimy.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 30, 2019, 06:25:48 am »
Oczywiście, poza najnowszym biuletynem, który dopiero ściągniemy z aktualizacją, najlepsze miejsce na oglądanie i wyszukiwanie w biuletynach to przycisk Inne i skorzystanie z lokalnej wersji biuletynów.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 30, 2019, 10:19:26 am »
Też mam komunikat, o konieczności zalogowania.
MK skąd wziąć dane dostępowe?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 30, 2019, 10:24:37 am »

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 30, 2019, 10:38:11 am »
Nie ma danych dostępowych. To jest link wygenerowany z usługi OneDrive z opcją "dostęp dla każdego kto ma link". Jeśli nie działa, to znaczyć może, że przeglądarka "przekłamuje" wysłany informacje i stąd problem z logowaniem. Bo oczywiście, ta sama lokalizacja, ale inny link,  i dostęp wymagałby zalogowania się  do sieci Kamsoftu. Czego oczywiście nie możemy realizować. To jest zwykły mechanizm udostępniania zasobów wbudowany w OneDrive. Proszę spróbować np. na Edge. Ten raczej nie powinien mieć problemów. Choć jak pisałem, testowaliśmy to na różnych przeglądarkach, na różnym ekosystemie i nawet "zatrudniliśmy" tym celu nasze lepsze połowy, żeby nie było, że gdzieś tam siedzi w komputerze mechanizm logowania do sieci Kamsoft. Link się uruchamia zarówno z przeglądarki Samsunga na telefonie Galaxy S8, z przeglądarek dostępnych na telefonach Huavei, na komputerach domowych z różnymi przeglądarkami. Jeśli jest problem, szukałbym w lokalnej konfiguracji.
Ogólnie jednak ten link jest do niczego nie potrzebny. Tu mamy dostęp do wszystkich biuletynów. Ale mamy też je wszystkie w systemie KS-SOMED! Biuletyny do wersji są przysyłane osobnym linkiem do pliku. A z tego co wiem, link do pliku na OneDrive jest bardziej uniwersalny, niż link do katalogu na OneDrive. Linki do pliku wysyłaliśmy już wcześniej i nikt nigdy nie miał problemów. A wiem z własnego doświadczenia, że ustawienia dostępu do pliku i katalogu na OneDrive różnią się. Nie mniej jednak, jeśli wygenerowaliśmy plik, który przynajmniej u jednej osoby spoza Kamsoftem działa, a jak widać u @Muchał zadziałał, to znaczy, że link jest prawidłowy. Nie da się go wygenerować inaczej, przynajmniej taka jest moja wiedza o słudze OneDrive. Więc problem musi być po stronie tego, kto tym linkiem próbuje się posłużyć.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 30, 2019, 13:04:40 pm »
dzisiaj jak sprawdziłem to tam gdzie wczoraj pokazywał się komunikat o konieczności logowania teraz już strona wyświetla się prawidłowo (wszystkie katalogi). Może jakiś chwilowy problem z onedrive? W każdym razie teraz wszystko działa.

MK. Dla mnie nie ma znaczenia czy biuletyny będą u Was czy w chmurze MS. Chciałbym mieć jednak dostęp do treści biuletynów, nie tylko na komputerze, na którym jest zainstalowany KS-SOMED.
Lubię sobie poczytać co nowego jest w każdej wersji i zdecydować jak szybko ją muszę zainstalować i co z nowych rzeczy warto zakolejkować do wdrożenia.

Potwierdzam, że link do biuletynu z ostatniego maila działał bez problemów (ale ile czasu zajęło żeby wreszcie do mnie zaczęły one spływać to inna sprawa :)).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 30, 2019, 13:16:09 pm »

MK. Dla mnie nie ma znaczenia czy biuletyny będą u Was czy w chmurze MS. Chciałbym mieć jednak dostęp do treści biuletynów, nie tylko na komputerze, na którym jest zainstalowany KS-SOMED.
Lubię sobie poczytać co nowego jest w każdej wersji i zdecydować jak szybko ją muszę zainstalować i co z nowych rzeczy warto zakolejkować do wdrożenia.

Dlatego je też tak publikujemy. Pisze, bo sporo osób nie wie o tym, że biuletyny są w systemie. I to "w lepszej formie" bo można przeszukiwać kilka lat po słowach kluczowych.
Jakie będzie rozwiązanie w przyszłości i na jak długo, nie mnie o tym sądzić. Jestem tylko prostym programistą.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 30, 2019, 17:43:12 pm »
Jak chodzi o okienko logowania - sprawdzone na dwóch komputerach (jeden z IE i chrome, drugi IE i Firefox). Odpalam linka z postu Michała - pojawia się okienko logowania. Odpalam linka od profesora - jest ok, widzę biuletyny. Ponownie odpalam linka od Michała i też jest już ok.
Na trzecim kompie sprawdziłem jeszcze co się stanie po zamknięciu przeglądarki z czyszczeniem historii. Znowu link od Michała kończy się na okienku logowania.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 31, 2019, 21:08:16 pm »
No to teraz pytanie do @Profesor Wilczur skąd on wziął swój link i dlaczego dzieje się to co opisał @09061303.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #11 dnia: Września 09, 2019, 07:59:58 am »
Ja wziąłem link z someda (aktualizacja->informacja o aktualizacjach) tzn. ten pierwszy, bo po chwili jest przekierowanie.

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #12 dnia: Września 18, 2019, 13:10:14 pm »
OneDrive tak ma - na jednych systemach te udostępnione zasoby działają, na innych nie - dopiero co próbowałem udostępnić katalog księgowej i skończyło się na przesiadce na DropBoxa - w żaden sposób u niej nie chciało się otwierać, zmiana przeglądarki, wyłączanie zapory itd. nic nie pomagało, zaproszenie do zasobu wysłane mailem. Tak że słabo, że Kamsoft zdecydował się na oparcie o OneDrive.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #13 dnia: Września 19, 2019, 09:24:23 am »
u mnie też raz działa a raz nie. Ostatnio otworzyłem i było ok. Zahibernowałem system po czym odhibernowałem i po odświeżeniu strony pojawił się komunikat o konieczności logowania.
Wg mnie poprzednie rozwiązanie było lepsze bo jak nie działało to dlatego, że strona leżała ;)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: biuletyny ks-somed
« Odpowiedź #14 dnia: Września 19, 2019, 09:38:04 am »
Link, który podałem raz działa - raz nie?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]