collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak szablonu rachunku  (Przeczytany 1059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kinmaj

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Brak szablonu rachunku
« dnia: Sierpnia 29, 2019, 13:58:10 pm »
Witam wszystkich.
Proszę o radę w następującej sprawie:
Rozliczałem świadczenia za SOK na miesiąc rozliczeniowy lipiec. Udało się wysłać raport, wygenerować szablon, fakturę - czyli wszystko od A do Z co trzeba.
Ku mojemu zdziwieniu kwota na fakturze mocno nie zgadzała się z ilością świadczeń, które rozliczałem. Okazało się, że nie wprowadziłem nowego aneksu do SOMEDu i świadczenia, które odbyły się po podpisaniu
aneksu zostały zatrzymane jako błędne w SOMEDzie. Udało mi się pobrać plik z aneksem i wczytać go prawidłowo do programu w związku z czym W Rozliczeniach i Nowym Raporcie zaktualizowały sie moje
dotychczas błędne świadczenia już jako prawidłowe. Ucieszony tym faktem wysłałem zatem nowy raport z prawidłowymi świadczeniami natomiast do tej pory nie mogę z Portalu Świadczeniodawców z "Umów"
pobrać nowego szablonu rachunku, gdyż nie został on ponownie wygenerowany. W zakładce zestawienia w SOMEDzie można podejrzeć, że są one zakwalifikowane jako prawidłowe, ale nierozliczone.
Wiszą również w rejestrze świadczeń jako prawidłowe. Raport zwrotny, który przyszedł po wygenerowaniu tego raportu również zawiera wszystkie rozliczenia jako "prawidłowe". Co powinienem zrobić, aby móc rozliczyć wszystkie świadczenia?
Dodam jeszcze, że na pewno na tej umowie nie wisi żadna korekta do rozliczenia (sprawdziłem).

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Brak szablonu rachunku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 30, 2019, 02:14:22 am »
Jak masz Portal Świadczeniodawcy, to to co dostaniesz w zwrotce do wczytania do Somedu to jest połowa sukcesu. Druga połowa to sprawdzenie przeglądnięcie świadczeń przed rozliczeniem na portalu na następny dzień najlepiej. Jak się coś nie nalicza, to powodów może być kilka włącznie z błędem po stronie NFZ, ale sprawdź czy nie masz tam jeszcze jakichś błędów.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kinmaj

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Brak szablonu rachunku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 30, 2019, 12:22:21 pm »
Chodzi o "Kompleksowy przegląd wyników weryfikacji świadczeń "? No własnie żadnych błędów i ostrzeżeń od początku roku. Żadnych "do ponownej weryfikacji/niezweryfikowanych" świadczeń. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co robić?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Brak szablonu rachunku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 30, 2019, 19:40:07 pm »
Jaka kwota jest w pliku z żądaniem rozliczenia (w XML)?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 102
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]