collapse

Reklama


Autor Wątek: AP-KOLCE od 1.09.2019  (Przeczytany 35026 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 16, 2019, 16:52:41 pm »
Odpisuję, ale jeszcze nie zdążyłem jeszcze poczty sprawdzić.
1. Konfiguracja KOLCe to parę kliknięć - nadanie uprawień na KOLCach użytkownikom do kolejek, w PPSie przestawienie opcji i nie pamiętam czy nadanie uprawnień dodatkowo poza wpisaniem danych dostępowych do NFZ (te same co do eWusia). Powyższe to żaden problem, ale jak to zrobisz ot tak, to
2. najprawdopodobniej NAMIESZA się. Na początek eksport wpisów aktywnych po stronie KOLCów i porównanie z tym, co mamy w PPSie (jak wpisy będą się zgadzać - data planowana, pacjent; nie wiem czy rozpoznanie też) to będzie prawie OK.
3. Dochodzimy do kategorii - KOLCE nie puszczą Ci wpisu bez kategorii. I tu jest problem, bo do obecnego wpisu w kolejce w PPSie nie da się dokleić kategorii. Czy chcesz z powodu łączenia aplikacji w KOLCami usuwać obecny wpis z adnotacją, że aplikacja nie pozwoliła inaczej (na okoliczność zapytania ze strony NFZ o co chodzi, ze takie manewry na kolejkach masz) i wprowadzać przez terminarz z datą wpisu do kolejki aktualną (jakbyś chciał zmieniać ją na wsteczną - nie dasz rady, pole jest zblokowane). Jest szansa, że jakby się skreśliło wpis z rozłączonymi kolcami i wpisało do terminarza z podłączonymi, to wpisy się zepną pod warunkiem, że data wpisu do harmonogramu nie jest porównywana (jednak dalej masz po stronie aplikacji usunięcia i dodania czyli manewry wcale niepotrzebne, a nawet niewskazane w tej sytuacji; porównując do Somedu, gdzie do wpisów już utworzonych można dopiąć kategorię, PPS jest do D.....) - to wszystko trzeba przetestować i dobrać najlepsze podejście.
4. Przy włączonej integracji z KOLCami przy każdorazowym manewrze na wpisie odpala się w tle komunikacja (dodanie wpisu, przeniesienie na inny termin, usunięcie czy wykonanie). Spinanie wpisu z kolcami wyglądałoby w taki sposób, że edytowałoby się wpis i klikało ok - wtedy powinna się wyzwolić komunikacja. To też trzeba by sprawdzić, bo nie dotykałem tego w PPSie na szczęście jeszcze. Automatu ze strony KS nie ma, bo i po co, przecież świadczeniodawca ma czas, żeby takie manewry robić (Somed ma automat na dopięcie kategorii i wyzwolenie wysyłki do KOLCów).
5. Pani z NFZ powinna się udać na tydzień do pracy w przychodni jako rejestratorka i działać na KOLCach obok osoby działającej w Somedowych terminarzach. Zobaczyłaby może wtedy czy da się efektywnie pracować jak sugeruje. Inna sprawa, że rozminęła się z prawdą w przypadku pacjentów kolejkowych - jak masz go tylko na kolcach, to jak do raportu SWIAD wpiszesz informacje o tym, że był w kolejce (robi się to automatycznie przy wykonaniu rezerwacji kolejkowej).

Na razie nie ruszałbym z prowadzeniem pełnego harmonogramu (wiem, już musisz, ale i tak jesteś po terminie, a jak zaczniesz prowadzić wszystkich, to dogenerujesz sobie rekordów do zabawy) dopóki nie zepniesz pacjentów tych co masz w kolejce obecnie. Jak to zrobić (dopiąć im kategorię) bez usuwania i dodawania od nowa - może Kamsoft Ci podpowie, bo wg mnie jak każą usuwać w kolejce i dodawać przez terminarz, to program jest niedostosowany do sytuacji i potencjalnie możesz być obiektem zainteresowania NFZ z tego powodu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 16, 2019, 18:33:31 pm »
Ok dzieki:) za wyjasnienia.
Chyba musze zadzwonci do Kamsoftu, bo inaczej tego nie ugryze:(
Udalo mi sie sprawdzic jak sie wpisuje przez terminarz wszystko nimu działa.
Faktycznie zle sie to wpisuje....
Ja najchetniej tobym zrobil nowe wpisy dla kontynuacyjnych wpisy i tylko te je wgrał...
Obecnie tym co mam w PPS dalbym statut ze wyslane do AP Kolce
ew od nwoego roku bym to zrobil od nowa, ale nie wiem czy sie da...
Aha mam połaczenie z AP Kolce bo mogę wyslac I termin z poziomu PPS
ale nadal przy kolejkach nie jest aktywny przycisk Wyslij do AP Kolce
Nie wiem jak to uruchomic czy moze trzeba do tego licencji? przjrzalem i nie wiem
Pozdrawiam, dzieki

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 19, 2019, 09:06:34 am »
A że tak się zapytam, ktoś miał taki przypadek w somedzie że w poradniach jak dodają do terminarza kolejkę to akurat jest w porządku jeśli chodzi o komunikację z ap-kolce by dodało tam. Natomiast jest problem z przyjęciem z powodu wykonania, skreślenie lub zmianami, ta synchronizacja nam nie działa.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 19, 2019, 09:31:11 am »
A że tak się zapytam, ktoś miał taki przypadek w somedzie że w poradniach jak dodają do terminarza kolejkę to akurat jest w porządku jeśli chodzi o komunikację z ap-kolce by dodało tam. Natomiast jest problem z przyjęciem z powodu wykonania, skreślenie lub zmianami, ta synchronizacja nam nie działa.

Nie działa Wam skreślanie (realizacja) pacjentów kolejkowych czy pozostałych pacjentów z harmonogramu?

Pozdrawiam

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 19, 2019, 09:50:45 am »
No pacjentów kolejkowych znajdujących się w terminarzu i jednocześnie w ap-kolce. Dajmy np. Rezonans czy TK wprowadzą go do terminarza to jest ok idzie to do ap-kolce, a gdy przychodzi już czas na skreślenie pacjenta który był w kolejce i jest w ap-kolce. Wszystko niby bezbłędnie natomiast no właśnie w ap-kolce już nie jest skreślony wisi że trzeba skreślić, ale gdy wejdę w zestawienia z kolejkami i znajdę tego pacjenta wpisanego w ap-kolce i kliknę wyślij to już wtedy przejdzie i na ap-kolce zmieni się status.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 19, 2019, 10:07:08 am »
No pacjentów kolejkowych znajdujących się w terminarzu i jednocześnie w ap-kolce. Dajmy np. Rezonans czy TK wprowadzą go do terminarza to jest ok idzie to do ap-kolce, a gdy przychodzi już czas na skreślenie pacjenta który był w kolejce i jest w ap-kolce. Wszystko niby bezbłędnie natomiast no właśnie w ap-kolce już nie jest skreślony wisi że trzeba skreślić, ale gdy wejdę w zestawienia z kolejkami i znajdę tego pacjenta wpisanego w ap-kolce i kliknę wyślij to już wtedy przejdzie i na ap-kolce zmieni się status.

A ja się martwiłem że to tylko w PPSie takie problemy a widzę, że Somed też "nie radzi sobie" po zmianach w kolejkach..
U mnie w PPSie pacjenci kolejkowi standardowo ładnie się skreślają przy realizacji i wysyła się to do AP-KOLCE (poza kilkoma dniami w październiku gdzie po którejś aktualizacji przestało nagle działać..).
Natomiast cały czas problem był z tym, że pozostali pacjenci z harmonogramu przyjęć w ogóle nie byli brani pod uwagę przy realizacji..
W ostatnich aktualizacjach niby to mieli zrobić ale na razie nie mogę potwierdzić że to działa.
Mam ok 1000 ludzi z 2 poradni do skreślenia (chyba ręcznie) w AP-KOLCE..

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 19, 2019, 11:05:14 am »
W somedzie działa to ok (pomijam przypadki szczególne, z innymi tematami powodującymi błędy, ale działając szablonowo jest ok). Masz coś źle skonfigurowane.
Ustaw sobie na początek blokadę w opcjach integracji z kolcami, żeby program nie pozwolił zarejestrować wpisu czy wykonania jak komunikacja z kolcami nie zakończy się poprawnie. Zobaczysz czy w ogóle wyzwala się komunikacja. Sprawdź operatora wykonującego czy ma nadane uprawnienia w somedzie i do danej kolejki na kolcach. Co dalej - zobaczymy później jak coś, ale działać powinno.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 22, 2019, 10:15:07 am »
Czy harmonogramy przyjęć, prowadzone w AP-KOLCE dla fizjo od 1.01.2020 , będą dotyczyły tylko wizyt rozpoczynających cykl, czy wszystkich wizyt cyklu ?


Czyli przekazujemy tylko oczekujących na 1 wizytę  oraz informację o skreśleniu (przy zamknieciu cyklu) czy musimy przekazać do harmonogramów w AP-KOLCE rejestrację na każdy dzień zabiegowy w cyklu (10 dni od razu) ?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 22, 2019, 10:54:24 am »
No właśnie - chciałbym tą interpretację usłyszeć od NFZ. Wydaje się, że sensownym jest, żeby prowadzić jeden wpis na dany dzień. Pierwszy dzień - kolejka, a reszta kontynuacja (lub inne wariacje na temat kategorii). AP-KOLCE chyba nie przyjmą więcej niż jednego wpisu na dzień z tą samą kategorią.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 22, 2019, 12:03:39 pm »
No właśnie - chciałbym tą interpretację usłyszeć od NFZ. Wydaje się, że sensownym jest, żeby prowadzić jeden wpis na dany dzień. Pierwszy dzień - kolejka, a reszta kontynuacja (lub inne wariacje na temat kategorii). AP-KOLCE chyba nie przyjmą więcej niż jednego wpisu na dzień z tą samą kategorią.

To bardzo dobre pytanie. Jeżeli będziemy sprawozdawać do komórki to powinien być uwzględniony cykl. Jednak ile wynosi cykl, w jakich interwałach realizowane są procedury w ramach cyklu? Do "kogoś od kolców" w Centrali nie da się dodzwonić. W moim oddziale wiedzą tyle ile my, a może mniej. Rozmawiałem z informatykiem z jednego z ościennych oddziałów. Mówił, żeby się nie stresować, ponieważ będzie okres dostosowawczy. Nie wiem czy to jego wiedza, czy przemyślenia. Może coś jeszcze do połowy grudnia sie wyjaśni. Swoją drogą, wyobrażacie sobie zamieszanie z wielokrotnymi rejestracjami świadczeniobiorców u różnych świadczeniodawców przy wprowadzeniu harmonogramów według stanu na ostatni dzień roku?

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 25, 2019, 12:07:54 pm »
NFZ z aplikacji AP-KOLCE wysyła do pacjenta sms z informacją o terminie wizyty. Czy jest gdzieś informacja ile dni wcześniej pacjenci otrzymują sms-a?
Czy tylko pierwszorazowi czy również pacjenci na kontynuację leczenia ?



Monika

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 25, 2019, 13:31:02 pm »
NFZ z aplikacji AP-KOLCE wysyła do pacjenta sms z informacją o terminie wizyty. Czy jest gdzieś informacja ile dni wcześniej pacjenci otrzymują sms-a?
Czy tylko pierwszorazowi czy również pacjenci na kontynuację leczenia ?





?Art. 23b. 1. Fundusz jest obowiązany do kontaktu ze świadczeniobiorcami w celu przypominania o wyznaczonym
terminie udzielenia świadczeń, dla których są prowadzone harmonogramy przyjęć w aplikacji udostępnionej
przez Prezesa Funduszu, zgodnie z art. 190 ust. 1a.
2. W przypadku gdy Fundusz otrzyma od świadczeniobiorcy informację o niemożności stawienia się u świadczeniodawcy
w terminie określonym w trybie art. 20 ust. 2, 7 lub 8, lub o rezygnacji ze świadczenia opieki zdrowotnej,
jest on obowiązany poinformować o tym niezwłocznie świadczeniodawcę, w którego harmonogramie przyjęć
został wpisany świadczeniobiorca.?

Z powyższego wniosek, że NFZ informuje o każdym terminie udzielania świadczeń. Co do informacji, ile dni wcześniej NFZ wysyła powiadomienia, to jakoś nie znalazłem. Być może mają jakieś wewnętrzne procedury.

Offline jurek44

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł? 4
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 27, 2019, 15:33:39 pm »
Mam pytanie do bardziej zorientowanych :) Do tej pory nie miałem styczności z AP-KOLCE. Rozumiem, że jeżeli będę wpisywał pacjentów w KS-PPS w moduł Terminarza z podziałem na kategorie (czego nie da się wprowadzić w module rozliczenia) to później będzie możliwość wysyłki tego do AP-KOLCE, czy KS-PPS nie daje takiej możliwości wysyłki i trzeba to prowadzić w AP-KOLCE?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 27, 2019, 21:46:53 pm »
Jest to wysyłane w momencie zatwierdzenia wpisu do terminarza, usunięcia z terminarza lub wykonania rezerwacji.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 09, 2019, 20:54:27 pm »
Czy harmonogramy przyjęć, prowadzone w AP-KOLCE dla fizjo od 1.01.2020 , będą dotyczyły tylko wizyt rozpoczynających cykl, czy wszystkich wizyt cyklu ?


Czyli przekazujemy tylko oczekujących na 1 wizytę  oraz informację o skreśleniu (przy zamknieciu cyklu) czy musimy przekazać do harmonogramów w AP-KOLCE rejestrację na każdy dzień zabiegowy w cyklu (10 dni od razu) ?

Rozmawiałem jakiś czas temu w tym temacie z NFZ - ogólnie jeszcze sami nie byli w 100 % ale potwierdzili to co mi się wydaje
czyli sprawozdajemy tylko wizytę  na konsultację fizjoterapeutyczną.
Traktujemy to jako informację niepotwierdzoną.

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie przekazywania 50 zabiegów dla 1 pacjenta - to mija się z celem. Jakakolwiek zmiana terminu zabiegu i synchronizacja tego by nas zabiła.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 137
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]