collapse

Reklama


Autor Wątek: AP-KOLCE od 1.09.2019  (Przeczytany 34910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3019
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #45 dnia: Września 13, 2019, 10:46:56 am »
Na teraz, każda edycja na pacjencie harmonogramowym robi synchronizację do KOLCów i na tej zasadzie dziala synchro w Medisie i Somedzie.

- info wyżej
- inaczej jak przez terminarz w PPSie się raczej nie da chyba, że coś się zmieniło
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3278
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #46 dnia: Września 13, 2019, 11:05:06 am »
- pytałem o Terminarz vs - Lista pacjentów oczekujących z modułu Rozliczenia bo do tej pory dla oddziału reh prowadziliśmy kolejkę właśnie w module rozliczenia bo tutaj w przeciwieństwie do poradni nie potrzeba było ani lekarza ani godziny (całodobowe) tyle, że w Liście pacjentów oczekujących nie da się ująć pacjentów niekolejkowych czyli pozostałych składających się na harmonogram przyjęć.

- jak/czy da się zasilić AP-KOLCE pacjentami wpisanymi wcześniej w Terminarz nie kolejkowymi (wiem, że na bieżąco wpisywani się synchronizują ale np w poradniach "czeka" mi kilkuset wpisanych zanim pojawiła się w AP-KOLCE obsługa harmonogramów..

- no i powtarzam pytanie, jak wpisywać niekolejowych na oddział w Terminarzu PPSa, czy jako Wizyta pacjenta?

Pozdrawiam

EDIT: edytowane 3 razy bo mi się wątki mieszają już ;-)
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2019, 11:10:37 am wysłana przez PiotrSz »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3019
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #47 dnia: Września 13, 2019, 11:32:52 am »
- większość prowadzi jak Ty. Wg opisu aktualizacji jak wchodził harmonogram, to tylko przez terminarz możliwe jest kategoryzowanie.
- bez kategorii pacjent nie wejdzie w kolce - niestety sprawdzone. Edycja, ustawienie kategorii, powód zmiany i pacjent leci. Przy ilościach hurtowych to pewnie skrypt spod bazy na ustawienie kategorii by się przydał.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3278
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #48 dnia: Września 13, 2019, 11:38:52 am »
- większość prowadzi jak Ty. Wg opisu aktualizacji jak wchodził harmonogram, to tylko przez terminarz możliwe jest kategoryzowanie.

Ja już od dawna tylko oddział tak prowadziłem bo było prościej a wszystkie wymagane dane były.

Cytuj
- bez kategorii pacjent nie wejdzie w kolce - niestety sprawdzone. Edycja, ustawienie kategorii, powód zmiany i pacjent leci. Przy ilościach hurtowych to pewnie skrypt spod bazy na ustawienie kategorii by się przydał.

Nie chodzi mi o kategorię świadczenia bo tam jest mniej więcej jasne co wybrać (oczekujący, nagły, poza kolejnością, kontynuacja leczenia itp). Chodzi mi o pierwsze pole przy dodawaniu pacjenta do Terminarza w PPSie.
Rodzaj - Dla kolejkowych ma mieć wartość Kolejka oczekujących a pozostałe dostępne to Dowolna (na której wszystkie poniższe pola są wyszażone..), Wizyta pacjenta, Wizyta domowa, Usługa POZ.
W działach ambulatoryjnych wybieram Wizyta pacjenta natomiast logicznie mi to nie pasuje do oddziału stacjonarnego no ale pewnie tylko mi ;-)

Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3278
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #49 dnia: Września 13, 2019, 12:41:51 pm »
No i zaimportowałem kolejkę oddziału do AP-KOLCE..
Niby bezproblemowo w zakresach których się bałem (braki nr tel np) ale oczywiście inny numer musiał wyjść :-/

Na 670 osób do AP-KOLCE nie weszło.. aż 99 bo:
Cytuj
Błąd z aplikacji AP-KOLCE
KOD:(4030) Pacjent został już wpisany na wybrane świadczenie maksymalną ilość razy w ramach wszystkich harmonogramów przyjęć w systemie Centralnych Kolejek Oczekujących.

I co z tym teraz zrobić..

EDIT:
Dzwoniłem do mojego OW NFZ i mam się wstrzymać z tymi pacjentami bo podobno coś jest nie tak w weryfikacji po stronie NFZ i możliwe, że to zniknie (tzn będzie się dało zaimportować poprawnie..)

EDIT2:
Za ładnie by było.. Próba edycji pozycji w terminarzu dla Oddziału Rehabilitacji która dodawana była dawniej w Liście pacjentów oczekujących kończy się błędem jak na zrzucie :-/


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2019, 14:06:14 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Pomógł? 221
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #50 dnia: Września 13, 2019, 17:54:55 pm »
Wygląda na błąd programistyczny do poprawienia przez K$.

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #51 dnia: Września 19, 2019, 13:05:26 pm »
@PiotrSz też miałem ten błąd, ale w wersji 2019.02.8.2 już nie występuje.

Czy ktoś wie, jak spowodować, żeby pps automatycznie wysyłał skreślenie pacjenta kontynuującego leczenie z harmonogramu do ap-kolce? W przypadku pacjentów oczekujących, do świadczenia automatycznie podpina się wpis z kolejki i jest wysyłane skreślenie, ale w pozostałych kategoriach świadczenia już nie.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3278
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #52 dnia: Września 20, 2019, 09:59:15 am »
@PiotrSz też miałem ten błąd, ale w wersji 2019.02.8.2 już nie występuje.

Czy ktoś wie, jak spowodować, żeby pps automatycznie wysyłał skreślenie pacjenta kontynuującego leczenie z harmonogramu do ap-kolce? W przypadku pacjentów oczekujących, do świadczenia automatycznie podpina się wpis z kolejki i jest wysyłane skreślenie, ale w pozostałych kategoriach świadczenia już nie.

No i to jest jeden z dużych tematów który trzeba kamsoftowi przekazać!
W Terminarzu nie ma opcji do obsługi AP-KOLCE które są w Rozliczenia->Lista pacjentów oczekujących. Tzn da się wpisywać terminy które wysyłają się do AP-KOLCE ale nie da się nic grupowego robić i z usuwaniem też jest problem..

Kolejnym problemem ()przynajmniej na mojej wersji 2019.02.7.3 jest rozjechanie się słownika powodów skreślenia z kolejki pomiędzy tym co wymaga NFZ a tym co jest w PPSie.. W PPSie to już w ogóle numerki się rozjechały i są np dwie 8 ale żadna z nich nie znaczy tego co jest w AP-KOLCE..

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3019
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #53 dnia: Września 20, 2019, 22:04:19 pm »
Są dwie ósemki - niestety nie Kamsoft namieszał, ale MZ. Kamsoft jedynie powinien dopisać, że stara ósemka obowiązuje do 31 sierpnia. W Somedzie poukrywałem stare powody i dodałem nowe, inaczej  się pewnie nie da. Dotyczy to zarówno powodów odrzucenia jak i zmiany terminów.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Perryblue

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Pomógł? 0
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #54 dnia: Września 21, 2019, 14:17:08 pm »
czy spotkaliście  się z tym, że pacjentom wpisanym w AP Kolce na endoprotezy przychodzą smsowe powiadomienia o terminie operacji??

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Pomógł? 221
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #55 dnia: Września 21, 2019, 14:17:49 pm »
Teraz to chyba nawet jest wymóg ustawowy po jednej z ostatnich nowelizacji.

Offline Perryblue

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Pomógł? 0
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #56 dnia: Września 21, 2019, 14:19:42 pm »
szkoda tylko że wprowadza ludzi w błąd. bo wpisuje się tam termin zabiegu, a termin jest np. na 23 wiec pacjent musi zgłosić się dzień wcześniej, a tego już nie uwzględnili...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Pomógł? 221
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #57 dnia: Września 21, 2019, 14:29:42 pm »
A to nie jest tak, że podają taki termin, który Ty podajesz w "planowany termin realizacji świadczenia"?

Offline Perryblue

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Pomógł? 0
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #58 dnia: Września 21, 2019, 18:03:05 pm »
tak wpisuje się w planowany termin termin operacji, ale do szpitala przecież trzeba przyjść dzień wcześniej a zdarza się tez tak ze z jakiegoś powodu operacja odbędzie się dopiero po jutrze od daty przyjęcia...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Pomógł? 221
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #59 dnia: Września 21, 2019, 18:20:43 pm »
Proponuję, abyś dopytał na piśmie NFZ o to czy powinieneś wpisywać tam datę przyjęcia czy datę realizacji zabiegu (np. dzień po przyjęciu).
Kiedyś - przy okazji protez w stomatologii oraz rehabilitacji - NFZ mówił że skreślenie z kolejki następuje już w momencie rozpoczęcia udzielenia świadczenia (czyli tutaj w dniu przyjęcia), a nie w momencie gdy świadczenie jest realizowane.  Bo w stomatologii jest tak, że protezę rozpoczyna się od pobrania wycisku itp., a ostatnia wizyta to jest oddanie protezy. I wszyscy dotąd skreślali pacjenta z kolejki w momencie oddania protezy, a NFZ oczekiwał, że będzie to podczas pierwszej wizyty, gdzie rozpoczyna się udzielenie świadczenia.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 67
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3278 Wiadomości
Michał Michał
3169 Wiadomości
karolweksler
3070 Wiadomości
09061303
3019 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]