collapse

Reklama


Autor Wątek: AP-KOLCE od 1.09.2019  (Przeczytany 34912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3019
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #60 dnia: Września 21, 2019, 21:36:35 pm »
W stacjonarnej z kolejki pacjent spada w momencie przyjęcia do szpitala. Namacalnie można sprawdzić, co robi PPS czy Medis czy Somed, ale w nim tego nie sprawdzałem, z wpisem do kolejki jak zakładamy pacjentowi epizod (PPS) czy przyjmujemy go do szpitala (zakładamy księgę główną z harmonogramu w Medisie) - wpis się od razu skreśla.
Wniosek - jest jak pisze karolweksler, do kolejki powinniśmy wpisywać pacjenta na datę przyjęcia do szpitala.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mch

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Pomógł? 1
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #61 dnia: Września 23, 2019, 14:09:31 pm »
Witam,
Mam takie pytanie. Pacjentów przesłałem do AP-KOLCE - Harmonogramy ale w momencie skreślenia pacjenta z np. powodu wykonania świadczenia (w PPS) mam błąd (415) z Kolce (pacjent jest już wpisany na listę). W jaki sposób "zrealizować" pacjenta w PPS żeby się zaktualizował w KOLCE np. skreślony z powodu wykonania świadczeń? Poprzez "obsłuż" też się nie da bo tylko pacjent jest przyjmowany na izbie ale aktualizacja statusu nie idzie do AP-KOLCE.

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #62 dnia: Października 21, 2019, 10:35:33 am »
Przepraszam, że się wetnę w poważną dyskusję, ale skąd mam wziąć identyfikatory do AP-KOLCE?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3019
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #63 dnia: Października 21, 2019, 11:42:39 am »
Jakie identyfikatory? Dane do logowania? Te to z są te same co do NFZ, dodaj tylko sobie uprawnienia odpowiednie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3278
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #64 dnia: Października 21, 2019, 11:46:14 am »
Jakie identyfikatory? Dane do logowania? Te to z są te same co do NFZ, dodaj tylko sobie uprawnienia odpowiednie.

Też miałem pytać o co chodzi.. ;-)

jarkusm - zaloguj się adminem portalu do AP-KOLCE i tam nadajesz uprawnienia do akcji i do konkretnych komórek w kolcach dla użytkowników którzy będą z tym pracować.
Co do uprawnień to jeszcze w PPSie (o ile z niego korzystasz) trzeba użytkownikom kliknąć jedną rzecz.

Pozdrawiam

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #65 dnia: Października 21, 2019, 13:02:08 pm »
Działam na SERUM. Rehabilitacja ambulatoryjna i domowa. Księżniczka z NFZ kazała mi czekać, aż Centrala nada mi "identyfikator". Po lekturze postów coś mi nie grało, stąd moje pytanie. Dziękuję za reakcję. Pozwolę sobie dopytywać jeszcze, jeśli pozwolicie. :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3278
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #66 dnia: Października 21, 2019, 13:34:48 pm »
Pozwolę sobie dopytywać jeszcze, jeśli pozwolicie. :-)

Dawaj dawaj! Po to jest to forum :-)

Pozdrawiam

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #67 dnia: Października 21, 2019, 13:49:15 pm »
Wbiłem sie w KOLCE. Mam dostęp do opcji testowej. Niewiele z tego widzę, a zagwozdką są dla mnie harmonogramy przyjęć. Obecnie poza listą oczekujących nie prowadzimy w SERUM czegoś takiego jak harmonogram przyjęć. Z Terminarza dostępnego w SERUM nie sposób skorzystać w naszym systemie pracy. Jak te harmonogramy ugryźć? Rozumiem, że harmonogram określa system przyjęć i realizacji świadczeń. A może źle rozumiem? Jak to działa?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3278
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #68 dnia: Października 21, 2019, 14:01:48 pm »
Wbiłem sie w KOLCE. Mam dostęp do opcji testowej. Niewiele z tego widzę, a zagwozdką są dla mnie harmonogramy przyjęć. Obecnie poza listą oczekujących nie prowadzimy w SERUM czegoś takiego jak harmonogram przyjęć. Z Terminarza dostępnego w SERUM nie sposób skorzystać w naszym systemie pracy. Jak te harmonogramy ugryźć? Rozumiem, że harmonogram określa system przyjęć i realizacji świadczeń. A może źle rozumiem? Jak to działa?

Harmonogram przyjęć to jest całość tego co przyjmujesz i planujesz.
Częścią tego są kolejki oczekujących.
Pozostałe to pacjenci z terminami którzy kontynuują leczenie albo pacjenci przyjmowani na bieżąco, albo bez kolejki (z powodu uprawnień) lub też przyjęcia nagłe.
W zakresach które są w AP-KOLCE zostaliśmy uszczęśliwieniem prowadzeniem tego od 1.07 lub 1.09 (nowe zakresy).
Całą reszta ma mieć obowiązkowe harmonogramy przyjęć od 1.01..

Pozdrawiam

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #69 dnia: Października 21, 2019, 14:39:27 pm »
No ja właśnie od Nowego Roku i raczej czarno widzę start, biorąc pod uwagę, że w rehabilitacji ambulatoryjnej raczej nie ma pacjenta, który nie byłby zarejestrowany u kilku świadczeniodawców. Jeżeli chodzi o wpisy w harmonogramie, to zawsze mamy pierwszorazowych, pilnych, bardzo pilnych, niezmiernie pilnych i orzeczonych jedynkowiczów. Trzeba będzie jednak w szybkim tempie zaprzyjaźnić się z istniejącym terminarzem, który - jak rozumiem ten system - można będzie zassać do kolców. Wydaje mi się, że powodów do kar finansowych trochę będzie. Z ego co się dowiedziałem, to SERUM współpracuje z kolcami w czasie rzeczywistym, z drobnym, około jednominutowym opóźnieniem. Jak jest w innych systemach? Też łączenie odbywa się ze zwłoką czasową?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Pomógł? 221
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #70 dnia: Października 21, 2019, 18:38:19 pm »
W innych systemach odbywa się na bieżąco (o ile jest dostępny internet i działa system NFZ).

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 13, 2019, 13:54:25 pm »
Hej, a jak prowadzić harmonogramy pacjentów jeśli mam PPS-a?....
Jeśli są wpisywani pacjenci I razowi to mozna to  zsychronizowac.
natomiast dla pacjentów stałych lub przyjętych na bieżąco wpisujecie ręcznie?
sa inne tryby przyjęc a PPS tego obecnie nie ma, albo cos nie wiem
Czyzbym musial uzupelnić ręcznie obecnie cale połrocze?
Moze to mozna jakos przenieśc przy pomocy arkusza Exela?
Mam kardiologię wiec prosze o wskazówki


Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3019
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 13, 2019, 17:46:06 pm »
Jak prowadzisz na chwilę obecną kolejki jak praktycznie wszyscy czyli w module rozliczenia, to problem jest taki, że niestety w PPSie wymyślono model dopinania kategorii tylko dla wpisów tworzonych w terminarzu. Jest to zupełnie bez sensu jak chodzi o zastaną sytuację, gdzie możemy posiadać pacjentów narejestrowanych do kolejki na długo do przodu (czemu piszę do kolejki - bo większość poradni jest ogarniana harmonogramem od 1 stycznia 2020, a niektóre z nich jeszcze kolcami dodatkowo, co trochę zwiększa poziom komplikacji). Wg instrukcji kategorię można dopiąć tylko w terminarzu - w takim przypadku czy mam usunąć wpis w kolejce i dodać go jeszcze raz w terminarzu, bo PPS tak wymusza? Same kolce czy harmonogram tego wcale nie wymuszają, więc uzasadnienie słabe w razie jakiejś kontroli. Także tak ogólnie nie wiadomo co robić - jak coś pominąłem albo o czymś w PPSie zapomniałem, a to jest i nadaje się do ogarnięcia tej sytuacji, to mnie poprawcie.

Teraz dalej - wpisy w PPSowym terminarzu mają nie tryby przyjęć, tylko kategorie (czy to wizyta kolejkowa czy wizyta zwykła umożliwia wybranie kategorii) i harmonogram polega na kategoriach (wpisy kolejkowe też dodatkowo muszą być oznaczone kategorią odpowiednią). Podsumowując - sam terminarz działa poprawnie (dałbym na 90%, jeśli jeszcze pominiemy temat kolców dopiętych do harmonogramu, bo tutaj się pokazać mogą kwiatki, ale może to wynikać z nieusczegółowienia pewnych tematów po stronie MZ lub nadinterpretacji po stronie KS).

Teraz Twoja sytuacja z kardiologią. Skoro pytasz w tym momencie o te tematy, to zakładam, że piszesz i skreślasz równolegle pacjentów w kolejce i w PPSie i w KOLCach (kardiologia od dawna w kolcach raczej jest). Moim zdaniem błąd, że jeszcze się nie spiąłeś z KOLCami za pomocą aplikacji, bo teraz w momencie brania pod uwagę harmonogramu, to temat się robi dość ciekawy pod kątem ilości wpisów. Czemu tak piszę - harmonogram wymaga kategoryzowania każdego pacjenta. Kategorii na razie jest sześć:
- oczekujący (dopinamy tę kategorię do pacjenta kolejkowego czy to stabilnego czy pilnego)
- oczekujący DILO (jw tylko z DILO)
- posiadający prawo do świadczeń poza kolejnością (np. znaczny stopień niepełnosprawności)
- nagły
- kontynuujący leczenie (kontrole itd itp)
- przyjęty na bieżąco (nawet jak nie ma kolejek, to i tak mamy prowadzić harmonogram)
Ogólnie trzy ostatnie do tej pory w ogóle nie były brane pod uwagę, żeby je wpisać gdziekolwiek poza wprowadzeniem odpowiednio wizyty do rozliczenia.
W tym momencie masz prowadzić każdego pacjenta w harmonogramie. W przypadku kardiologii - jako, że to poradnia KOLCowa, to masz prowadzić harmonogram od 1 lipca tego roku. KOLCE ze swojej strony rejestrują w tym momencie każdego skategoryzowanego pacjenta, więc KOLCE to już nie tylko kolejki, ale cały harmonogram.

Na koniec - czy każdy świadczeniodawca tak robi jak papier w tym momencie każe - pewnie nie. Czy kontrola może karę dać - pewnie tak. Jest dużo chaosu włączenie z niedziałaniem kolców w ciągu dnia co powoduje dużo błędów. W tym momencie jest niejako trochę okres przejściowy chociaż ustawy mówią inaczej, bo błedy są po każdej stronie. Przeanalizuj temat - wyżej pisałem na co pozwala PPS, dalej, co powinno się prowadzić i jakoś etapami trzeba posuwać się do przodu i powoli spinać poszczególne elementy.
PPS ze swojej strony też pasowałoby żeby się postarał trochę i pozwolił przekonwertować obecne rezerwacje kolejkowe na rezerwacje skategoryzowane.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 13, 2019, 20:39:00 pm »
Hej Witaj:) dzięki za taki szczegołowy opis:)
no ja niestety mam tak ze wpisuje pacjentow do AP KOlce, a poźniej przepisuje do PPS-a...
Kiedys mialem to spiete na samym poczatku ale były bledy wiec z tego zrezygnowalem i wole prowadzic to oddzielnie.
Dzwonilem do NFZ i mi wyjasniono ze to okres przejsciowy, ale zaimportowac trzeba. Powiedziano mi ze mzoe byc od 01.09 bo wtedy Kolce byly przystposowane ale ja chyba wole to zrobic od 01.07.
Nie mam tego duzo wiec moge to szybko przepisac...
a moze jakos uda sie to zrobic poprzez eksport/import arkusza w Ecelu? albo wpisywac do Exela i poźniej to wgrac do AP kolce? tylko nie wiem jakie ew kody...
Pozatym moze wiesz jak zaimportowac listę pacjentow do Ecela z PPSa czy mozna to jakos automatycznie?
Na razie PPS nie jest rpzygotowany do tego aby mmozna bylo zdawac wszystkich pacjentów,,moze z czasem sie to zmieni.
Pozdrawiam i raz jeszcze dzieki za wskazowki:)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 16, 2019, 10:52:15 am »
Ok kolego:) dzieki że udzieliles mi wskazówek ale chce to zrobić obecnie poprawnien ale nie wiem jak sie posunac dalej, pisalem priv do Ciebie ale chyba nie odpisujesz  :)
Rozumiem ze Moduł AP Kolce należy skonfigurować i włączyć jego działanie wtedy bedzie sie łaczył z AP Kolce? czy tak?
a ktos powie mi ktore rekordy są wysylane do AP Kolce na bieżąco?
czy jesli prowadziłem oddzielnie AP Kolce i PPS-a i nie są one schynchronizowane to ja podlaczę to onnline to sie nie namiesza i nie bedzie chciało sie synchronizowac?
mozna do AP Kolce wysyłać tylko pacjentow tak jak do rozliczeń poprzez jakeis filtrowanie? ze tylko zapisani powiedzmy od 01.11?
Ktoś udzieli mi informacji?
Strasznie to obecnie mam rozjechane wiec chcialem to wyprostować zwłaszcza jak obecnie trzeba wprowadzać wszystkich pacjentów z odpowiednią kategorią. Szkoda ze to jedynie przez terminarz .
Pani z NFZ powiedziala mi ze przeciez mozna prowadzic tylko harmonogramy w AP Kolce ale to robi sie kłopotkliwe. Do tej pory PPS sluzył mi glownie do rozliczeń, kolejki były w AP Kolce odzielnie wpisywane, a harmonogramy prowadziliśmy w innym jeszcze programie.
Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 78
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3278 Wiadomości
Michał Michał
3169 Wiadomości
karolweksler
3070 Wiadomości
09061303
3019 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]