collapse

Reklama


Autor Wątek: AP-KOLCE od 1.09.2019  (Przeczytany 34919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Pomógł? 221
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #120 dnia: Grudnia 22, 2019, 16:52:09 pm »
W kolejce musiałeś mieć rozpoznanie, chyba nie.
W kolejce nigdy nie miałem ani wpisanego zlecenia, ani rozpoznania. PPS mi to normalnie puszczał. Zaimportowany plik KLX w SZOI był bez błędów - stąd mój wniosek, że do tej pory nie było wymagane. Zlecenie było dopisywane dopiero w dniu zgłoszenia się pacjenta na rehabilitację i pacjent sam je przynosił (oddawaliśmy po rejestracji). No i teraz będzie problem z uzupełnieniem ICD10 w kolejce bo tych skierowań nie mamy.

To, że KS-PPS coś Ci przepuszczał to nie znaczy, że postępowałeś zgodnie z Ustawą.

W Ustawie masz taki oto zapis:
Cytuj
2a. W przypadku świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych na podstawie
skierowania, świadczeniobiorca jest obowiązany:
1) dostarczyć świadczeniodawcy oryginał skierowania w postaci papierowej, nie
później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia dokonania wpisu na listę
oczekujących, pod rygorem skreślenia z listy oczekujących, albo

Cytuj
2. Świadczeniodawca, o którym mowa w ust. 1:
3) wpisuje:
a) numer kolejny,
b) datę i godzinę wpisu,
c) identyfikator skierowania, o którym mowa w art. 59aa ust. 4,
d) imię i nazwisko świadczeniobiorcy,
e) numer PESEL, a w przypadku jego braku ? serię i numer paszportu lub
innego dokumentu potwierdzającego tożsamość świadczeniobiorcy,
f) rozpoznanie lub powód przyjęcia,
g) adres świadczeniobiorcy,
h) numer telefonu lub oznaczenie innego sposobu komunikacji ze
świadczeniobiorcą lub jego opiekunem,
i) dane dotyczące terminu udzielenia świadczenia:

Poczytaj sobie
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20042102135/U/D20042135Lj.pdf
od strony 28 i odłóż sobie 1% wartości umowy na karę, gdy przyjdzie NFZ na kontrolę.

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 22, 2019, 16:59:57 pm »
Czy ktoś ma już doświadczenie z aplikacją AP-KOLCE i importem danych pacjentów oczekujących z pliku kwx ?

Podczas importu - importuje mi pacjentów - niestety nie importuje wpisów do Harmonogramów z komunikatem :

"Znaleziony harmonogram nie jest pusty."

Ktoś,  coś ?


Sama chyba znalazłam w instrukcji do kolcy :

"Należy pamiętać, że harmonogram, do którego importowane są dane plikiem KWX musi być pusty (pusty oznacza, że w danym harmonogramie nie ma
i nigdy nie było pacjentów)."

Czyli nie można dodać ręcznie pacjentów a później zaimportować danych do harmonogramów.....
ale bezsensu  >:(
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2019, 17:45:52 pm wysłana przez mischelle »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3019
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #122 dnia: Grudnia 22, 2019, 18:12:05 pm »
@karolweksler
No i ok, masz rację, oprócz tego, że kontrolom nie przeszkadzało to do tej pory (pewnie dlatego nie drążyłem), a pod kątem kolców, jak zapytałeś w NFZ, bo rozpoznanie nieczytelne lub podobnie (tam system wymagał), to słyszałeś (kilka przychodni, więcej niż jeden NFZ), żeby wpisać dowolne ICD zgodne z profilem poradni. Oczywiście takie coś podpórką żadną nie byłoby jakby ktoś się czegoś kiedyś czepił.

@mischelle
A ja słyszałem, że kwxa się nie używa, tylko robisz edycję wpisu po stronie aplikacji i się w kolcach wtedy dodaje (albo wyrzuca błąd, że czegoś brakuje, albo wpis już istnieje, albo gmina nie ta). Praktycznie - tak z Somedu zasilanie kolców działa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 07, 2020, 19:26:47 pm »
Witam,
przyszło mi też zajmować się kolejką w KOLCE, czy za rok 2019 trzeba dezaktywować harmonogram i dodać nowy na 2020.
Bo nie mogę dodać harmonogramu bo na portalu krzyczy, że jest już harmonogram, ale ten co jest to był do 31-12-2019
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Pomógł? 221
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 07, 2020, 19:45:22 pm »
jeżeli miałeś przeprowadzkę to trzeba, a jeżeli nie to nie trzeba

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 07, 2020, 20:51:49 pm »
:-( muszę coś o tym poczytać, bo coś nie kumam :-)
jest gdzieś jakiś opis
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Pomógł? 221
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 07, 2020, 21:12:58 pm »

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 07, 2020, 21:14:24 pm »
Dzięki tak nieraz jest patrzysz i nie widzisz dzięki
Edward z Kętrzyna

Offline JOANNAK

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #128 dnia: Lutego 24, 2020, 22:55:46 pm »
Błąd 4009. W harmonogramie znajduje się już pacjent z podanym terminem. Ktoś wie o co chodzi? Ja rozumiem że pacjent jest już gdzieś zapisany ale twierdzi że nie a dodać do kolejki nie mogę bo wyskakuje błąd z kolce. Dodam że prasuje na ks PPS.

Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #129 dnia: Lutego 24, 2020, 23:28:19 pm »
1. Sprawdź czy przypadkiem ktoś nie dodał do kolejki już takiego pacjenta(mnie się zdarzały takie przypadki że przy rejestracji rąbnęli jedną liczbę i albo kogoś innego wklepali albo całkiem zły pesel potrafią wpisać)
2. Zapytałbym się jeszcze pacjenta czy gdzieś w ogóle rezerwował i czy powiadomił daną jednostkę żeby go wypisali z kolejki.
3. Zadzwoń do NFZ do osoby odpowiedzialnej za kolejki czy mógłby sprawdzić gdzie dany pacjent jest wpisany w kolejce by uzyskać chociaż namiary do konkretnej jednostki by wypisali gościa z kolejki.
4. Nie sprawdzi się pkt. 1 i 2, to próbować należy dodać bezpośrednio w ap-kolce tylko później nie wiem jak zaimportować to z ap-kolce do ppsa.
5. Nie sprawdzi się pkt 3. to pozostaje kontakt z sramsoftem.

Offline Marecki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 1
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #130 dnia: Lutego 24, 2020, 23:33:11 pm »
Błąd 4009. W harmonogramie znajduje się już pacjent z podanym terminem. Ktoś wie o co chodzi? Ja rozumiem że pacjent jest już gdzieś zapisany ale twierdzi że nie a dodać do kolejki nie mogę bo wyskakuje błąd z kolce. Dodam że prasuje na ks PPS.

Podaj trochę więcej szczegółów - jaki rodzaj i zakres świadczeń, w jakiej kategorii dodajesz świadczeniobiorcę? Pacjent nie koniecznie musi być zapisany "gdzieś", sprawdź czy nie jest już zapisany u Ciebie w systemie na to samo "świadczenie" w innym terminie. Jeśli nie jest u Ciebie w systemie to sprawdź w AP-KOLCE.

1. Sprawdź czy przypadkiem ktoś nie dodał do kolejki już takiego pacjenta(mnie się zdarzały takie przypadki że przy rejestracji rąbnęli jedną liczbę i albo kogoś innego wklepali albo całkiem zły pesel potrafią wpisać)
2. Zapytałbym się jeszcze pacjenta czy gdzieś w ogóle rezerwował i czy powiadomił daną jednostkę żeby go wypisali z kolejki.
3. Zadzwoń do NFZ do osoby odpowiedzialnej za kolejki czy mógłby sprawdzić gdzie dany pacjent jest wpisany w kolejce by uzyskać chociaż namiary do konkretnej jednostki by wypisali gościa z kolejki.
4. Nie sprawdzi się pkt. 1 i 2, to próbować należy dodać bezpośrednio w ap-kolce tylko później nie wiem jak zaimportować to z ap-kolce do ppsa.
5. Nie sprawdzi się pkt 3. to pozostaje kontakt z sramsoftem.

Ad. 4 - nie doda bezpośrednio w AP-KOLCE, dostanie taki sam komunikat z błędem jak przy synchronizacji z własnego systemu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2020, 23:44:51 pm wysłana przez Marecki »

Offline olusza

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • Pomógł? 4
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #131 dnia: Września 02, 2020, 07:52:09 am »
Witam,
mam problem i proszę o poradę jeśli jest ktoś w temacie.
Chodzi mi o rehabilitację leczniczą w trybie stacjonarnym. Dostaliśmy upomnienie odnośnie kategorii wpisów do AP KOLCE. I tu moje pytanie. Jak definiować poszczególne kategorie jeżeli chodzi o przyjęcia pacjentów:
- oczekujący (dopinamy tę kategorię do pacjenta kolejkowego czy to stabilnego czy pilnego)
- oczekujący DILO (jw tylko z DILO)
- posiadający prawo do świadczeń poza kolejnością (np. znaczny stopień niepełnosprawności)
- nagły
- kontynuujący leczenie
- przyjęty na bieżąco.
Czy stan nagły to np. jak pacjent prosto ze szpitala przyjedzie nam na rehabilitację ? czy to jest pacjent przyjęty na bieżąco?
Kontynuujący leczenie to taki który odbył u nas wczesna rehabilitację po ostrym incydencie a później przyjmujemy go w trybie przewlekłym? czy taki który musiał pojechać z jakichś względów na szybką diagnostykę i wrócił po kilku dniach do nas?
Może ktoś posiada jakiś słowniczek z wyjaśnieniem pojęć?;)

Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #132 dnia: Września 02, 2020, 09:01:24 am »
Tak na chłopski rozum:
Przyjęty na bieżąco - to wtedy gdy np. nie masz kolejki wpisanej w danym dniu albo masz ich tak mało że możesz dopisać parę osób gdy przyjdzie jakiś pacjent z buta.
Nagły -  to wyjątkowe przypadki jak np. przez szpital przekazany.
Kontynuujący leczenie - Pacjent idzie na pierwszą wizytę, coś tam go bada a potem np. umawia go na dodatkowe badanie w innym dniu i ten inny dzień będzie jako kontynuujący leczenie.

Offline WSPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 3
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #133 dnia: Września 02, 2020, 09:21:07 am »
Wznowienie sprawozdawczości danych z zakresu list oczekujących od 5 września 2020


W związku z wejściem w życie zapisów ustawy z  dnia 14 sierpnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu (Dz.U. z dnia 31 sierpnia poz. 1493) informujemy, że z dniem 5 września 2020 r. wznowiona zostaje w pełnym zakresie sprawozdawczość danych z zakresu list oczekujących.

Wobec powyższego przypominamy świadczeniodawcom, że spoczywające na nich obowiązki sprawozdawcze określa art. 23 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 1398).

W szczególności przypominamy o obowiązku przekazywania w każdym dniu roboczym (z wyłączeniem sobót, niedziel i dni wolnych od pracy) informacji o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia według stanu na dzień poprzedzający, z wyłączeniem świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej, świadczeń opieki paliatywnej i hospicyjnej, innych niż udzielane w warunkach ambulatoryjnych oraz świadczeń perinatalnej opieki paliatywnej.

Obowiązek sprawozdawczości nie dotyczy tych świadczeniodawców, którzy zawiesili lub ograniczyli udzielanie świadczeń.

Jednocześnie informujemy, że świadczeniodawcy nie są zobowiązani do uzupełnienia danych za okresy sprawozdawcze, w których sprawozdawczość z zakresu list oczekujących była zawieszona.


Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #134 dnia: Września 02, 2020, 09:34:02 am »
Jednocześnie informujemy, że świadczeniodawcy nie są zobowiązani do uzupełnienia danych za okresy sprawozdawcze, w których sprawozdawczość z zakresu list oczekujących była zawieszona.

Mam rozumieć że od 5 września tylko wysyłanie dzienne i nie trzeba robić tego raportu miesięcznego za sierpień tylko w październiku za wrzesień?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 89
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3278 Wiadomości
Michał Michał
3169 Wiadomości
karolweksler
3070 Wiadomości
09061303
3019 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]