Pozostałe problemy > Problemy ogólne

najkrótszy czas pracy poradni AOS.

(1/2) > >>

egol:
Czy coś się w tym zmieniło?
3 dni po 4 godz, w tym raz w godz 14-20 i raz w godz 8-14.
Są jakieś nowe przepisy?
Proszę, podpowiedzcie.
egol

karolweksler:
W najnowszym zarządzeniu prezesa NFZ nic nie ma w tej sprawie:

https://nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-882019dsoz,6966.html

Ostatnio otrzymała kontrakt pewna poradnia, która ma taki grafik:
- środa od 11 do 18
- czwartek od 8 do 11

egol:
Ktoś szeptał w NFZ Lublin - nie podał podstawy prawnej.
Lekarz chce zmniejszyć ilość dni z trzech na mniej, ja mam poszukać czy wolno... No i co odpowiedzieć?
Podeprę się tym co napisał karolweksler.
Dzięki
egol

karolweksler:
Kiedyś było tak, że w Zarządzeniu 79/2014/DSOZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju AOS był taki zapis:

"5.  Harmonogram,  o  którym  mowa  w  ust.  1,  ustala  się  w  sposób
zapewniający,  że  poradnia  specjalistyczna  jest  czynna  nie  mniej  niż  trzy  dni
w tygodniu  po  4  godziny  dziennie,  z  zachowaniem  ciągłości  4  godzin,  w  tym  co
najmniej raz w tygodniu w godzinach przedpołudniowych między godz. 7:30 a 14:00
oraz  co  najmniej  raz  w  tygodniu  w  godzinach  popołudniowych  między  godz.  14:00
a 20:00."

Był też załącznik nr 2 do zarządzenia  87/2014/DSOZ  zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, gdzie znajdował się zapis, że dostępność czasu pracy poradni określano między 12 a 24 godziny tygodniowo, 24-36, 36-48 i powyżej 48 godzin tygodniowo. Jeżeli składając ofertę był wykazany grafik 24-36 to nie można było zejść poniżej 24 godzin podczas zmian.

Ja proponuję:
- jeżeli to było kontraktowanie z kiedyś to sprawdzić z umowie z kiedyś (pierwszej podpisywanej, np. na 2012 r.) jaki był czas pracy poradni i trzymać się  przedziałów, o których wspomniałem
- najlepiej sprawdzić w ankiecie
- jeżeli z 2 powyższymi jest problem, to zrobić na SZOI zgłoszenie zmian do umowy ze zmienionym grafikiem od 01 października i zobaczyć, jak NFZ to oceni; chodzi o to aby nie robić zgłoszenia ze zmianami "od jutra", ale żeby dać dla NFZ chwilę na ocenę i sobie czas na ewentualne wycofanie się - powrót do starego grafiku

Perryblue:
Na pewno nie musi być po południu teraz

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej