Komunikaty i informacje > Narodowy Fundusz Zdrowia

nowe XMLki od 1.09.2019?

(1/3) > >>

PiotrSz:
ZARZĄDZENIE Nr 98/2019 w sprawie ustalenia jednolitego pliku sprawozdawczego w postaci szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML
http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-982019di,6980.html

W uzasadnieniu między innymi takie kwiatki..

SWIAD

--- Cytuj ---Ponadto, w porównaniu do dotychczas obowiązującej regulacji dodano informacje o wadze, wzroście, informacji dotyczącej używania przez świadczeniobiorcę wyrobów tytoniowych, jako dane, które mogłyby być wykorzystane w strumieniu refundacji leków, tj. refundacji aptecznej.
--- Koniec cytatu ---

LIOCZ

--- Cytuj ---Ponadto, w niniejszym zarządzeniu przewidziany został Harmonogram przyjęć pacjentów (HP), którego częścią są kolejki oczekujących.
--- Koniec cytatu ---

Pozdrawiam

karolweksler:
Jest jeszcze np.

* przekazywanie danych o operowanej stronie dla operacji zaćmy;
* informacja o wytworzeniu dokumentu EDM w tym zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
* dodatkowe dane przekazywane w przypadku rozpoznań nowotworów
* przekazywanie procedury kierunkowej (ICD9)

09061303:
Dodatkowo dla POZ - info o wystawionej recepcie papierowej. Kombinując to z informacją o wytworzeniu dokumentu EDM (eRecepta, eSkierowanie, pewnie info dla lekarza kier. może być ogarnięte też) wygląda to na element cisnący na pisanie eRzeczy.

karolweksler:
No tak, ale e-recepta i tak będzie wymagana od 01.01.2020.

Nyahaha:

--- Cytat: 09061303 w Sierpień 02, 2019, 18:49:19 pm ---Dodatkowo dla POZ - info o wystawionej recepcie papierowej. Kombinując to z informacją o wytworzeniu dokumentu EDM (eRecepta, eSkierowanie, pewnie info dla lekarza kier. może być ogarnięte też) wygląda to na element cisnący na pisanie eRzeczy.

--- Koniec cytatu ---
Nie tyle co cisnący na eRzeczy co zmuszenie na zakup umożliwiających prowadzenie eRzeczy, wszystko rozprowadza się o hajs a nie wygodę i efektywniejsze leczenie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej