Komunikaty i informacje > Narodowy Fundusz Zdrowia

nowy komunikat na SZOI - ktoś wie, o o tu chodzi ???

(1/2) > >>

xbot65:
jak w temacie ....

"
Temat:  ZMIANA OGÓLNYCH WARUNKÓW UMÓW !
 

 Załączniki: brak
 
 


Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ w Olsztynie informuje, że dnia 1 SIERPNIA 2019 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z dnia 11 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1335) Zgodnie z § 41a ust. 1 znowelizowanego Rozporządzenia Świadczeniodawca jest obowiązany do poinformowania w formie pisemnej dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu o osobach upoważnionych do reprezentowania świadczeniodawcy przed Funduszem, w tym w zakresie niezbędnym do realizacji zadań, o których mowa w dziale IIIA ustawy, najpóźniej w dniu podpisania umowy.
INFORMACJE TE NALEŻY PRZEKAZAĆ DO DNIA 30 SIERPNIA 2019 r. ? DO DELEGATURY ROZLICZJĄCEJ UMOWĘ.
DZIAŁ IIIA USTAWY ? dotyczy kontroli.
Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ( t.j. Dz. U. 2019 r. poz. 1373 )
"
Czy tu chodzi  m. inn. o nas - osoby rozliczające usługi ?

zibi:
Polecam lekturę do poduszki zarządzenie a nie będzie pytań bez sensu...
W OWU masz wszystko ładnie napisane - czytamy ze zrozumieniem:  ?§ 41a. 1. Świadczeniodawca jest obowiązany do poinformowania w formie pisemnej dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu o osobach upoważnionych do reprezentowania świadczeniodawcy przed Funduszem, w tym w zakresie niezbędnym do realizacji zadań, o których mowa w dziale IIIA ustawy, najpóźniej w dniu podpisania umowy.

Jeżeli Ciebie firma x wskazała jako osobę reprezentującą w NFZ to tak: "Czy tu chodzi  m. inn. o nas - osoby rozliczające usługi ? "

Osoby które rozliczają to generalnie duchy :)

xbot65:
Dzięki za wyjaśnienie, ale duchy czasem też się komunikuja z pracownikami NFZ - przynajmniej nieoficjalnie.
Spytałem, bo kiedyś miałem w rozmowie z pracownikiem NFZ ( swoją drogą miła babeczka ) uwagę, że tak formalnie, to ona nie powinna ze mna rozmawiać, tylko ze świadczeniodawcą, ale wszyscy wiedzą, czym by się zakończyła rozmowa z nim, na przykład : "... zmieniła się wersja komunikatu xlm - proszę wczytać raporty zwrotne, podnieść numer wersji świadczenia itd ..... ". Zazwyczaj lekarz odsyła w takim wypadku do mnie - chociaż formalnie mnie nie ma - jestem duchem :D
Może chcą takie duchy uporządkować , kto tam ich wie ... ?
Pozdrawiam.

karolweksler:
To jest tak ogólnie napisane, że trudno powiedzieć o co chodzi.
Na pewno chodzi o reprezentowanie podczas kontroli.

zibi:

--- Cytat: karolweksler w Sierpień 04, 2019, 13:50:31 pm ---To jest tak ogólnie napisane, że trudno powiedzieć o co chodzi.
Na pewno chodzi o reprezentowanie podczas kontroli.

--- Koniec cytatu ---

Jakoś przez 11 lat nie nauczyłem się pisać komunikatów na SZOI językiem niezrozumiałym więc tylko umieszczam takie wypociny :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej