collapse

Reklama


Autor Wątek: ciekawostki z rynku zdrowia  (Przeczytany 5170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 14, 2019, 11:27:38 am »
PiotrSZ tutaj się z Tobą nie zgodzę. W "stanach" wszędzie pytają o ubezpieczenie i dopiero jak sprawdzą to przyjmują. W Polsce jak prywatnie korzystasz z jakiegoś abonamentu medycznego to też pokazujesz jakąś kartę albo po PESELu sprawdzają czy Ci się należy. Niczym wg mnie się to nie różni od sprawdzania w eWUŚ.
Przychodnia ma umowę z NFZ, że leczy "uprawnionych" pacjentów. eWUŚ to sposób na szybką weryfikację uprawnienia a pozostałe metowdy to na wypadek jakiś problemów.

Potwierdzanie PZ to jest zupełnie inna bajka bo to do niczego potrzebne teraz nie jest :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 07, 2019, 07:02:50 am »
PiotrSz - a nie mówiłem :)

Jest już projekt zarządzenia prezesa NFZ: https://nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/projekty-zarzadzen/projekt-zarzadzenia-finansowanie-aktywowania-internetowych-kont-pacjenta,6645.html

12,30zł za potwierdzenie PZ i założenia IKP. Mało, ok czy dużo? :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 07, 2019, 10:53:18 am »
12,30zł za potwierdzenie PZ i założenia IKP. Mało, ok czy dużo? :)

Pokaż mi urzędnika który za 12,30zł podniesie rękę żeby przybić pieczątkę lub złożyć podpis..

A w takiej fizjoterapii masaż klasyczny jednej okolicy 15min może kosztować 11,55zł..  a niektóre zabiegi fizjo 3-4zł..
(żeby było jeszcze ciekawiej to w którejś ugodzie dali nam za to 10% wartości...)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2019, 10:56:53 am wysłana przez PiotrSz »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 07, 2019, 13:01:35 pm »
No to nic tylko przenieść fizjoterapeutów do POZ w celu potwierdzania PZ i zakładania IKP. Myślę, że nie trzeba będzie poświęcić więcej niż 15 minut na jednego pacjenta.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 14, 2019, 12:41:48 pm »
NRL ma wątpliwości czym tak naprawdę jest to aktywowanie IKP: https://www.politykazdrowotna.com/51331,nrl-ma-uwagi-do-projektu-nfz-o-finansowaniu-aktywowania-ikp

Wg mnie za te 12,30zł pracownik rejestracji będzie musiał udostępnić pacjentowi komputer i:
1. Pacjent zakłada PZ (profil zaufany) - oczywiście przy pomocy pracownika przychodni bo przecież sam nie będzie wiedział jak.
2. Pracownik przychodni potwierdza PZ (czyli tożsamość pacjenta) - to już na swoim komputerze.
3. Pacjent przy pomocy przed chwilą założonego i potwierdzonego PZ aktywuje IKP (internetowe konto pacjenta)
4. Pracownik przychodni instruuje Pacjenta gdzie trzeba wpisać nr telefonu i maila aby otrzymywać informacje o wystawionych e-receptach itp. a w przypadku rodziców dodatkowo co trzeba zaznaczyć aby otrzymywać informacje o wystawionych e-receptach dla dzieci
5. Pacjent podpisuje oświadczenie, że dzięki przychodni aktywował IKP.

Trochę dużo ale myślę, że do ogarnięcia. Wreszcie będzie można wykorzystać stare laptopy z win xp i postawić na nich jakiegoś linuxa i tutaj mam pytanie czy znacie jakiś sposób na codzienne automatyczne przywracanie systemu do stanu początkowego (wiem, że wirusów na linuxy praktycznie nie ma ;) ale jak już się udostępnia sprzęt wielu osobom to lepiej chyba dmuchać na zimno) i czy myślicie, że to w takiej sytuacji jest potrzebne?
No i jeszcze przygotować instrukcję dla pracowników i pacjentów jak tego wszystkiego dokonać a potem przez miesiąc odbierać zwiększoną ilość telefonów bo coś nie działa.
W dłuższej perspektywie myślę, że to jednak gra warta świeczki bo raz, że kasa z tego jakaś będzie a jak pacjent już dostanie smsa czy maila z info o wystawionej e-recepcie to drukować tego nie trzeba będzie.

PS. ostatnio przyszedł pacjent, który prosił żeby napisać mu jego pesel na kartce bo nie pamięta a recepty w aptece zrealizować nie może a oczywiście dowód osobisty miał w kieszeni :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 18, 2019, 23:47:31 pm »
Czyli dołożyli jeszcze pieniędzy:
Cytuj
4.    Cena za aktywowanie wskutek działań danego świadczeniodawcy POZ jednego Internetowego Konta Pacjenta wynosi:

1)    36,90 zł brutto w przypadku, o którym mowa w § 4 pkt 1 albo 30,75 zł brutto w przypadku, o którym mowa w § 4 pkt 2 dla pierwszych 150 aktywowanych Internetowych Kont Pacjenta,
2)    30,75 zł brutto w przypadku, o którym mowa w § 4 pkt 1 albo 24,60 zł brutto w przypadku, o którym mowa w § 4 pkt 2 dla kolejnych 150 aktywowanych Internetowych Kont Pacjenta,
3)    24,60 zł brutto w przypadku, o którym mowa w § 4 pkt 1 albo 18,45 zł brutto w przypadku, o którym mowa w § 4 pkt 2 dla kolejnych 150 aktywowanych Internetowych Kont Pacjenta,
4)    18,45 zł brutto w przypadku, o którym mowa w § 4 pkt 1 albo 12,30 zł brutto w przypadku, o którym mowa w § 4 pkt 2 za każde kolejne aktywowane Internetowe Konto Pacjenta.

Czy ja dobrze rozumiem, że ta wyższa stawka jest za potwierdzenie PZ i aktywowanie IKP a ta niższa stawka za samo aktywowanie IKP dla tych pacjentów, którzy już PZ zaufany mają?

Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline monpoz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 20, 2019, 09:19:36 am »
Mniejsza stawka dotyczy sytuacji, gdy pacjent sam założy IKP w wyniku prowadzonej kampanii informacyjnej przez świadczeniodawcę. W oświadczeniu które pacjent ma podpisywać są dwa punkty: pkt 1 gdy świadczeniodawca potwierdzi IKP i pkt 2 gdy pacjent sam założy IKP w wyniku przeprowadzonej kampanii informacyjnej przez świadczeniodawcę.

Offline monpoz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 20, 2019, 09:22:30 am »
Zastanawia mnie sytuacja co gdy świadczeniodawca już od dawna prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą e-recept w tym zakładanie konta IKP i pacjent już założył na tej podstawie konto? U nas w przychodni już od dawna mamy kampanię w siedzibie i na stronie www. Czy będziemy mogli zbierać te oświadczenia pkt 2 od pacjentów którzy już założyli konta?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 20, 2019, 13:55:23 pm »
w K-P OW NFZ nic nie wiedzą. Podobno w piątek mają otrzymać instrukcje. Pewnie znowu będzie zajmował się tym wydział informatyki. Wg mnie w rozporządzeniu nie ma nigdzie ograniczenia co do terminu aktywowania, więc pewnie będziecie mogli. Pytanie czy później nie zrobią jakiejś weryfikacji wstecznej, w której bez podstawy prawnej nie ustawią jakiejś daty początkowej, np. dnia pojawienia się rozporządzenia (15.11.2019r.) albo dnia podpisania umowy ze świadczeniodawcą.
Przy dofinansowaniu do informatyzacji w POZ w samym zarządzeniu też nie było dokładnych wytycznych co może podlegać dofinansowaniu. Dopiero później pojawiały się jakieś "instrukcje" na stronie NFZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 20, 2019, 13:58:50 pm »
Jak to nie ma daty? Jest data rozpoczęcia obowiązywania Zarządzenia. Prawo nie działa wstecz.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 20, 2019, 14:17:23 pm »
Prawo nie działa wstecz.

No nie w Funduszu...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: ciekawostki z rynku zdrowia
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 20, 2019, 14:35:43 pm »
Prawo nie działa wstecz.

No nie w Funduszu...
No tak, ale nie na korzyść świadczeniodawcy. Tylko w jedną stronę.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]