collapse

Reklama


Autor Wątek: Import kopii Someda w Oracle 18c i ostrzeżenie IMP-00403  (Przeczytany 1354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline somedowiec

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Import kopii Someda w Oracle 18c i ostrzeżenie IMP-00403
« dnia: Lipca 10, 2019, 13:16:50 pm »
Mam dylemat czy odtworzona kopia pod Oracle 18C jest odtworzona poprawnie czy nie. Podczas importu poleceniem IMP standardowo program tworzy sobie log, w którym po imporcie widzę błąd o treści:
IMP-00403:
Warning: This import generated a separate SQL file "logfilename_sys" which contains DDL that failed due to a privilege issue.

Sprawdziłem sobie na stronach internetowych firmy Oracle co na ten temat piszą. Wytłumaczenie jest następujące (cytat):
Od wersji Oracle Database 12c 2 (12.2) narzędzie importujące (imp) ze względów bezpieczeństwa nie będzie już importować obiektów jako użytkownik SYS. Jeśli plik zrzutu zawiera obiekty, które muszą zostać ponownie utworzone jako użytkownik SYS, narzędzie imp próbuje ponownie je utworzyć jako SYSTEM użytkownika. Jeśli obiekt nie może zostać ponownie utworzony przez SYSTEM SYSTEMU, musisz ręcznie ponownie utworzyć obiekt po zakończeniu importowania.

Wszystko pięknie, ale w moim logu mam info, że utworzony został plik ?logfilename_sys?, który zawiera DDL, który nie powiódł się z powodu problemu z uprawnieniami. No i ten plik jest pusty, czyli jeśli coś by się nie utworzyło, to pewnie powinno być wymienione w tym pliku. A w nim niczego nie wymieniono. Zatem dlaczego w ogóle powstał ten plik?
Czy mam uznać, że kopia odtworzyła się prawidłowo?
Teoretycznie to nie jest błąd (error), tylko ostrzeżenie (warrning) i po takim imporcie teoretycznie wszystko, co tylko przetestuję, w odtworzonej bazie mi działa. Pytanie tylko czy mogę taką bazę potraktować jako produkcyjną i pozwolić lekarzom w niej pracować?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Import kopii Someda w Oracle 18c i ostrzeżenie IMP-00403
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 10, 2019, 17:53:08 pm »
Z poziomu jakiego użytkownika robiłeś expa?
Ogólnie sys był potrzebny Somedowi do potworzenia synonimów (nadania uprawnień raczej) i pewnie do niczego więcej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline somedowiec

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Import kopii Someda w Oracle 18c i ostrzeżenie IMP-00403
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2019, 14:13:44 pm »
EXP był robiony na poziomie usera SYSTEM, ale eksport był wykonany na zupełnie innej maszynie i na starszej wersji Oracle.
Jednak jak na tym testowanym Oracle 18c zrobię taki sam EXP z poziomu użytkownika SYSTEM, a potem jako SYSTEM wykonam IMP, to mam dokładnie to samo ostrzeżenie. Tak jak już wcześniej napisałem, ten dodatkowy plik nie zawiera żadnej treści i nie wskazuje na żadne pominięte obiekty.
To co? Nie przejmować się tym?

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Import kopii Someda w Oracle 18c i ostrzeżenie IMP-00403
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 11, 2019, 14:16:56 pm »
Sprawdziłbym nowsze narzędzia (expdp/impdp).

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Import kopii Someda w Oracle 18c i ostrzeżenie IMP-00403
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 11, 2019, 23:48:47 pm »
Możesz zrobić eksport z poziomu usera gabinet i sprawdzić jak się zaimportuje.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Import kopii Someda w Oracle 18c i ostrzeżenie IMP-00403
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 25, 2019, 15:23:23 pm »
Ktoś już przeniósł albo zrobił nową instalacją na 18c?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 131
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]