Rozliczenia świadczeń > ZPO

Komunikat eZlecenie

(1/2) > >>

09061303:
Konsultujmy
http://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-departamentu-informatyki,7400.html

karolweksler:
Testowałem wczoraj ten system NFZ. Całkiem znośnie działa. To co zauważyłem na pierwszy rzut oka, to, że:
1) nie pobiera automatycznie danych pacjenta typu PESEL z bazy e-WUŚ (przecież można by to zintegrować);
2) można wpisać numer prawa zawodu lekarza, który wystawia e-zlecenie, a wg mnie powinno to być przypisane do konta używanego w pracy z aplikacją, bo inaczej każdy może wystawić e-zlecenie w czyimś imieniu (i tak na pewno będzie się zdarzać - nie jedną taką akcję widziałem...)
3) zastanawiam się czy to, że w OW NFZ z Portalem jest możliwy wybór typu kontrahenta między świadczeniodawcą i lekarzem sugeruje, że będą mogli korzystać z tego systemu lekarze nie posiadający umowy z NFZ na udzielanie świadczeń a na np. refundację recept. Analogicznie jak z ewuś w tej chwili.
4) w OW z SZOI pojawiła się zakładka Administrator - zarządzanie systemami centralnymi - ZZ. Czy u Ciebie na podkarpaciu, gdzie jest Portal też pojawiło się coś takiego?

09061303:
U mnie wygląda to tak jak w załączniku. Nie za bardzo mogę w cokolwiek wejść.

Ad.1 - Powinno działać mniej więcej jak w eZLA ZUS (chyba, bo dawno tego nie widziałem, samo się dzieje po stronie lekarzy) - wpisujesz PESEL i masz resztę, ewentulnie poprawiasz.
Ad.2 - Może jak się lekarz loguje, to ma inaczej. Raczej nie, ale lekarz powinien się nawet blokować jako wystawiający chyba, że jak nie jestem lekarzem, to mam uprawnienia do wystawiania jako on.
Ad.3 - Wybór ten jest spowodowany ogólnie sposobem identyfikowania użytkowników od czasu wejścia eWusia chyba. Logowanie będzie identyczne jak do tej pory do np. ap-ewuś. SZOIe mają tylko 2 poziomy wyboru dostępu, PŚiowe NFZ mają trzy (różnica jest taka, że SWD - podmiot, a LEK - prywatny lekarz z umową z NFZ)

karolweksler:
Magiczny przycisk to "Dodaj zlecenie". U mnie działa. A u Ciebie?
Edit: po kliknięciu pojawia się formularz uzupełniania zlecenia - dane pacjenta, wybór czy to coś okulistycznego czy nie itd.

bzpo:
A lekarz z Prywatną Praktyką Lekarską wypisywać będzie ręcznie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej