collapse

Reklama


Autor Wątek: e-recepta  (Przeczytany 19036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 24, 2019, 18:28:30 pm »
https://www.csioz.gov.pl/e-zdrowie-p1/e-recepta/
to już dawno zrobione, certyfikaty p1 już dawno zaimportowane do programu, poprawione zostały braki w systemie jak np. nr telefonu etc. Przy próbie zatwierdzania e-recepty wyskakuje okienko że brakuje certyfikatu kwalifikowanego i jak wgrać ten certyfikat. Wiem że z epuap, zarejestrowałem się tam, zrobiłem profil zaufany i co dalej?
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2019, 18:35:03 pm wysłana przez Nyahaha »

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 24, 2019, 19:27:37 pm »
jeszcze coś takiego mam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 24, 2019, 20:20:21 pm »
Wydaje mi się, że program chce otrzymać certyfikat ZUS albo podpis kwalifikowany. Albo to albo ePUAP są wymagane, żeby wystawiać skutecznie e-recepty.

Czy ktokolwiek podpisuje e-recepty e-PUAPem?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 24, 2019, 22:19:14 pm »
Może opcja jest ustawiona na podpis kwalifikowany a nie ePUAP i stąd taki błąd. Nie robiłem tego w PPSie, nie wiem czy ma taką opcję, ale można by popatrzeć.
Ogólnie ePuapa nikomu bym chyba nie chciał polecać, dlatego nie konfigurowałem.
Jako lekarz, jakbym miał ePuapem się uwierzytelniać, to wolałbym kupić podpis elektroniczny jakbym ZUSu nie mógł używać. Zawsze też można się próbować dogadać z przychodniami, gdzie się pracuje, w kwestii finansowania takiego podpisu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 24, 2019, 22:54:51 pm »
Może opcja jest ustawiona na podpis kwalifikowany a nie ePUAP i stąd taki błąd. Nie robiłem tego w PPSie, nie wiem czy ma taką opcję, ale można by popatrzeć.
Ogólnie ePuapa nikomu bym chyba nie chciał polecać, dlatego nie konfigurowałem.
Jako lekarz, jakbym miał ePuapem się uwierzytelniać, to wolałbym kupić podpis elektroniczny jakbym ZUSu nie mógł używać. Zawsze też można się próbować dogadać z przychodniami, gdzie się pracuje, w kwestii finansowania takiego podpisu.
tylko w którym to miejscu ustawić

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 25, 2019, 08:36:08 am »
Nowości w PPS zwykle są opisywane w pdfach o nazwie "zmiany w aplikacji.....", które są w katalogu DOKU w folderze, gdzie masz PPSa. Patrzyłeś tam? eRecepta będzie pewnie opisana w pliku na zeszły rok.

W sumie nie wiem na ile mam aktualny ten plik (mam starego PPSa), ale wygląda to tak, że w nim nie ma słowa o uwierzytelnianiu za pomocą ePUAP - jest tylko ZUS/podpis kwalifikowany. Podejrzewam, że jakbyś zadzwonił na infolinię PPSa to akurat na pytanie o ePUAP odpowiedź tak/nie i ewentualnie gdzie szukać opisu konfiguracji otrzymałbyś od ręki. Wtedy wiedziałbyś czy drążyć temat ePUAP dalej.

----edit
Jeszcze jedno - jeżeli do eRecepty wykorzystywany jest mechanizm taki jak do eZla (opis konfiguracji w pozostałych plikach ze zmianami), to pewnie ePUAP by zadziałał. TYLKO.... trzeba sobie przypomnieć jaka była procedura podpinania się do systemów CSIOZ jednostek, które chciały się bawić ePUAPem (opisywane było na forum). Raz - nie wszystkie podmioty mogły z definicji wykorzystać ePUAP; Dwa - trzeba było złożyć do Ministra Cyfryzacji wniosek o wystawienie certyfikatu do integracji z CSIOZ/P1 czy jeszcze innym ustrojstwem. Nie wiem ile to trwało i jakie były efekty, ale ja osobiście dałbym sobie spokój z ePUAPem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2019, 08:44:27 am wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 25, 2019, 09:08:38 am »
No jest wzmianka "ZUS/podpis kwalifikowany" o epuapie nic, choć jedna koleżanka mówiła że wystawia recepty epuapem w PPSie(jej jakiś informatyk robił więc szczerze nie wiem czy naprawdę epuapem to robi).

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 25, 2019, 10:16:45 am »
poniżej fragment instrukcji dot. epuap do EZLA, pewnie trzeba postąpić podobnie (nie robiłem EPUAPem). Nie wiem dlaczego chcesz sobie komplikować życie z EPUAP, auotryzacją sms... Pewnie masz certufikat z ZUS. Dlaczego nie chcesz tego używać? Jest za darmo, możesz sobie hasło zapisać na czas sesji i wtedy podpisujesz dokument jednym kliknięciem.

fragment instrukcji (nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba gdzieś słyszałem, że takiego certyfikatu minister nie wyda firmie prywatnej, tylko jednostkom budżetowym.):

autoryzacja przez ePUAP.  Aby skorzystać z możliwości podpisywania dokumentów eZLA za pomocą profilu zaufanego ePUAP należy w pierwszej kolejności wystąpić do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o możliwość integracji swojego systemu z platformą    ePUAP.    Procedura    opisana    jest    dokładnie    na    stronie    internetowej: http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-urzednika/pomoc_urzednik/!ut/p/a1/rZJLb4JAFIX_il2wJHMZ3ktKrZVoxFKqsCHjCBYrzIhja_z1Dpo-kqbVpp3dSc65X-65g1I0RWlNXsoFESWryarVqZVpLjY0HEEAvb4Bnu93_bvbAINmSkPy2dBzBtfSMHQfH4a2DiO4LA_fPO9sfoJSlNJacPGEkpxvCccK8JUCG9HkBelsm30-r8tnknFWMarAfEU6ZS3yZtEQwRr2qkArpaJL0g7jtJyjZEbNwrItXS0oBdUwHUN1KNZV4tpYd918Rq2idbPZZk8alCjwBg8HCkQnePwOD0_wm6_w_gf8uMuZNo-GH-pKZJ92hl3c77kODMDsysLGgedr4QhgrKHo9ztO_GE2jrv3cvZ_rhtc8DfK5XqdevLCTOZ2Ak3_fmJexXHl6FUWhVXl7NQ08a4O633yWg!!/dl5/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/?obszar=%2Fepuap2%2FPL%2FStrefa%20Urzednika_Pomoc%2FDla%20intergratorow%2FIntegracjaW skrócie, składa się ona z następujących kroków: 1.Aby otrzymać certyfikat do integracji należy wypełnić i przesłać formularz wniosku. 2.Aby wysłać wniosek elektronicznie należy przekopiować wypełniony formularz wniosku do treści usługi centralnej pisma ogólnego do podmiotu publicznego adresując go do Ministerstwa Cyfryzacji. Uwaga!  Wniosek  powinien  być  podpisany  przez  osobę  uprawnioną  do  reprezentowania  podmiotu  lub  z upoważnienia osoby uprawnionej. 3.Minister Cyfryzacji dokonuje rozpoznania wniosku.  W  przypadku  pozytywnego  rozpatrzenia  przesyła  kody weryfikacyjne  do  odebrania  certyfikatu,  a  w przypadku negatywnego rozpatrzenia przesyła informację o odmowie wydania certyfikatu. Otrzymany  certyfikat  należy  zarejestrować  w  magazynie  certyfikatów  systemu  Windows  na  każdym stanowisku,  na  którym  ma  się  odbywać  komunikacja  z ePUAP,  w  magazynie  komputera  lokalnego. Następnie, do pliku KSPPS.exe.config należy wpisać dane podmiotu certyfikatu, informację gdzie znajduje się serwer ZUS oraz określić parametry komunikacyjne.  Dokładniej, w pliku KSPPS.exe.config należy zaktualizować wpis: <add  key="EPuapCertificateSubjectDistinguishedName"  value="CN=KAMSOFT,  OU=KAMSOFT,  O=CPI, C=PL"/> Wartość  CN=KAMSOFT,  OU=KAMSOFT,  O=CPI,  C=PL  należy zastąpić  wartością  pola  ?Podmiot?  z  zakładki ?Szczegóły? otrzymanego certyfikatu.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 25, 2019, 16:18:03 pm »
Dobra, udało się z certyfikatem tylko że ZUSowski załatwiłem. A teraz kolejny problem. Szajby dostanę zaraz, kamsoft jedynie co mi powiedział to że mogą być nie wszystkie rubryki w podmiocie wypełnione jak np. mail, telefon itp. i trzeba wszystko wypełnione. Wypełniłem, sprawdzam i dalej to samo :(.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 25, 2019, 21:30:39 pm »
Sprawdź czy w danych wg instrukcji w PPSie masz dokładnie to samo co w rejestrze zoz i czy to samo zostało wpisane przy generacji certyfikatów P1 (miejscowość, nazwa podmiotu).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 25, 2019, 21:41:21 pm »
Dobra, udało się z certyfikatem tylko że ZUSowski załatwiłem. A teraz kolejny problem. Szajby dostanę zaraz, kamsoft jedynie co mi powiedział to że mogą być nie wszystkie rubryki w podmiocie wypełnione jak np. mail, telefon itp. i trzeba wszystko wypełnione. Wypełniłem, sprawdzam i dalej to samo :(.
Mam ten sam problem w Somed dla ISPL walczę naprawdę długo i nic.
Dla wielu Podmiotów Leczniczych poszło bez problemu dla  tego jednego ISPL nie mogę dać rady.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 26, 2019, 08:07:26 am »
Sprawdź czy w danych wg instrukcji w PPSie masz dokładnie to samo co w rejestrze zoz i czy to samo zostało wpisane przy generacji certyfikatów P1 (miejscowość, nazwa podmiotu).
To już parę razy sprawdzałem czy jest ok. Niby tak ale system dalej wali komunikatem że nie. Mogliby przynajmniej napisać w komunikacie co dokładnie poprawić i mniej więcej taką treść dać "zły numer rejestru, popraw wchodzą Kartoteki> ..... następnie w polu ''nr rejestru" popraw nr rejestru.". Wtedy byłoby jasne co byłoby źle bo ja z tego komunikatu nie wywnioskuję co jest źle wpisane.

Aha właśnie, co do dofinansowania to ponoć nfz rozpatruje(choć może i wydłużyli to, nie mam pojęcia) możliwość wydłużenia terminu wysłania pierwszej e-recepty do 10 sierpnia by załapać się na dofinansowanie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2019, 08:10:45 am wysłana przez Nyahaha »

Online KMI

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 3
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 26, 2019, 10:44:37 am »
U mnie przy tym błędzie kod organu założycielskiego był "L-50" zamiast "50".

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 26, 2019, 12:04:10 pm »
U mnie przy tym błędzie kod organu założycielskiego był "L-50" zamiast "50".
A gdzie jest taki kod w Somed?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 26, 2019, 12:31:51 pm »
U mnie przy tym błędzie kod organu założycielskiego był "L-50" zamiast "50".
A gdzie jest taki kod w Somed?
I jeszcze by się przydało w pps gdzie to jest, ja chyba nie widziałem tego do uzupełnienia.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 105
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]