collapse

Reklama


Autor Wątek: Portal świadczeniodawcy  (Przeczytany 1191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Portal świadczeniodawcy
« dnia: Lipca 04, 2019, 09:00:24 am »
Od jakiegoś czasu czytam w Waszych komentarzach o PŚ. Zdradźcie mi proszę, jak to właściwie działa? Jak to mailem wysyłacie dane wrażliwe? A jak zwrotki wgrać? Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje :D

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Portal świadczeniodawcy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 04, 2019, 11:46:59 am »
Od jakiegoś czasu czytam w Waszych komentarzach o PŚ. Zdradźcie mi proszę, jak to właściwie działa? Jak to mailem wysyłacie dane wrażliwe? A jak zwrotki wgrać? Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje :D

Mail służy do komunikacji pomiędzy programem świadczeniodawcy a systemem NFZ i standardowo nie jest to widoczne dla prowadzącego rozliczenia.
Zabezpieczenia są zależne od OW NFZ. O ile kojarzę to u nas w Małopolsce połączenie do poczty jest szyfrowane a PPS wysyła zaszyfrowane pliki z danymi do których klucz ma tylko NFZ (nawet Kamsoft nie był mi się w stanie dobrać do plików SWIAD gdy był w nich błąd).
Zwrotki są odbierane w programie. W Rozliczenia->Zwrotne klikasz Odbierz a PPS pokazuje co jest dostępne na skrzynce i pozwala wybrać co chcę zaimportować.
Ja dodatkowo wspomagam się programem pocztowym w którym najpierw sprawdzam skrzynkę, żebym wiedział co mi wróciło z NFZ i dopiero wtedy odbieram w PPSie.

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Portal świadczeniodawcy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 04, 2019, 13:04:40 pm »
Ja też mam klienta poczty, ale do całości, jakoś nie chcę, żeby mi pliki raportów latały po katalogu KS nie wiadomo gdzie (w PPSie wiadomo, ale jednak jest to katalog udostępniany często jako serwer plików).
Co do szyfrowania - jak się wysyła plik, to można też go zakodować zewnętrznym programem do pobrania ze stron NFZ w zipie (kodowanie.zip), także ręcznie wysyłając maila też wysyłamy dane zaszyfrowane PGP.
Kamsoft pisał ten programik, ale rzeczywiście klucz odszyfrowania może mieć tylko NFZ przy szyfrowaniu asymetrycznym.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Portal świadczeniodawcy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 04, 2019, 13:45:05 pm »
Ja też mam klienta poczty, ale do całości, jakoś nie chcę, żeby mi pliki raportów latały po katalogu KS nie wiadomo gdzie (w PPSie wiadomo, ale jednak jest to katalog udostępniany często jako serwer plików).

Ja pracuje na kliencie PPSa a nie na serwerze i w katalogu PPSa na kliencie mam wszystkie eksporty i importy (zaszyfrowany dysk).
Samych SWIADów mam miesięcznie 40-50 wysłanych/odebranych więc robienie tego ręcznie byłoby męczarnią..
Programu pocztowego do odbierania dodatkowo używam na wszelki wypadek bo teraz rzadziej zdarzają się problemy ale dawniej to mi to już nie raz dupę uratowało.

Cytuj
Co do szyfrowania - jak się wysyła plik, to można też go zakodować zewnętrznym programem do pobrania ze stron NFZ w zipie (kodowanie.zip), także ręcznie wysyłając maila też wysyłamy dane zaszyfrowane PGP.
Kamsoft pisał ten programik, ale rzeczywiście klucz odszyfrowania może mieć tylko NFZ przy szyfrowaniu asymetrycznym.

Też tego kiedyś używałem jak potrzebowałem jakieś rzeczy "ręcznie" poprawić w NFZ ;-)

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 111
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9312 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]