collapse

Reklama


Autor Wątek: Hodowla żółwia o imieniu Szoi  (Przeczytany 2667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« dnia: Lipca 03, 2019, 09:57:56 am »
Rzucam pytanie na wiatr:

Jak myślicie, czy szoi mazowiecki przyspieszy kiedyś na tyle, żeby można było pracować
i nie przeklinać pod nosem?

 >:(

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 03, 2019, 10:26:56 am »
Ponoć przyspiesza w godzinach nocnych :D

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 03, 2019, 11:07:15 am »
Ponoć przyspiesza w godzinach nocnych :D

Czyżby nadganiał stracony czas?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 03, 2019, 17:23:39 pm »
Rzucam pytanie na wiatr:

Jak myślicie, czy szoi mazowiecki przyspieszy kiedyś na tyle, żeby można było pracować
i nie przeklinać pod nosem?

 >:(

o 7 śmigał jak ta lala, ale faktycznie między 9 a 10 dramat!
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 03, 2019, 18:59:35 pm »
Wg mnie ktoś powinien ponieść odpowiedzialność za takie działanie SZOI.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 03, 2019, 20:44:22 pm »
Wg mnie ktoś powinien ponieść odpowiedzialność za takie działanie SZOI.

Ciekawi mnie jak SZOI w innych oddziałach, bo myślę chociaż mogę się mylić że Mazowiecki nie wytrzyma ciśnienia i z racji tych "żołwich zawiech" wypuści jakiś komunikat...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 03, 2019, 20:56:50 pm »
W innych OW jest normalnie.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 03, 2019, 21:00:56 pm »
W innych OW jest normalnie.

Zazdro... ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 03, 2019, 21:05:19 pm »
Nie ma czego, mam też klientów z Mazowieckiego. :( I widzę tą różnicę - gdzie indziej raport statystyczny się weryfikuje 5 minut, a w mazowieckim najdłużej czekałem ponad tydzień! PWT w mazowieckim - ledwo da się wejść na SZOI, o ile w ogóle. PWT gdzie indziej - po prostu wchodzę, wysyłam i już.

Edit
Najfajniej mają oddziały z Portalem, np. Kraków. Klient klika "wyślij" i już. Raport wysyła się mejlem do NFZ. Bez wchodzenia na SZOI, akceptowania komunikatów i powtarzania tego setki razy zanim dostaniesz się do miejsca składania PWT i nic nie muli.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 03, 2019, 22:20:14 pm »
Nie ma czego, mam też klientów z Mazowieckiego. :( I widzę tą różnicę - gdzie indziej raport statystyczny się weryfikuje 5 minut, a w mazowieckim najdłużej czekałem ponad tydzień! PWT w mazowieckim - ledwo da się wejść na SZOI, o ile w ogóle. PWT gdzie indziej - po prostu wchodzę, wysyłam i już.

Edit
Najfajniej mają oddziały z Portalem, np. Kraków. Klient klika "wyślij" i już. Raport wysyła się mejlem do NFZ. Bez wchodzenia na SZOI, akceptowania komunikatów i powtarzania tego setki razy zanim dostaniesz się do miejsca składania PWT i nic nie muli.

Witam, porównać mogę mazowiecki do kuj-pom. Ten drugi weryfikuje w oka mgnieniu raporty i wystawia zwrotki. Ma przerwy serwisowe od 22 do rana dnia następnego.
Posiada kulturalną obsługę komunikatów ws. przerw dodatkowych. W mazowieckim w czasie dnia pracy potrafi mieć kilka niezapowiedzianych przerw technicznych. Komunikat owszem pojawia się, ale 10 minut przed wyłączeniem.

 Słyszałem, że "drogą okrężną" można skonfigurować szoia do pracy z własnym oprogramowaniem jak w przypadku Portalu - bez ciągłego przesyłania "ręcznego" plików.
Może ktoś wie jak?

Pozdrawiam
Carlos

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 03, 2019, 22:41:13 pm »
Chodzi Ci o mejla?

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 04, 2019, 08:01:09 am »
Chodzi Ci o mejla?

Tak, chodzi o automatyczną komunikację z szoi.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 04, 2019, 11:36:01 am »
Najfajniej mają oddziały z Portalem, np. Kraków. Klient klika "wyślij" i już. Raport wysyła się mejlem do NFZ. Bez wchodzenia na SZOI, akceptowania komunikatów i powtarzania tego setki razy zanim dostaniesz się do miejsca składania PWT i nic nie muli.

Aż tak cudownie u nas nie ma, żeby się wszystko z programu "samo" robiło z Portalem bo np zwrotki po nocnej weryfikacji trzeba ręcznie wyklikać w portalu, ściągnąć pliki i zaimportować no ale i tak jest mega łatwiej niż u Was..
Miałem tego nie pisać, żeby Was nie denerwować ale.. zazwyczaj jestem w stanie rozliczyć wszystkie umowy (POZ, AOS, REH, STM) w pierwszy roboczy dzień miesiąca przed godziną 12 mając prawie idealnie czyste świadczenia (kilka drobnych błędów na kilkanaście tyś świadczeń..).

Pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 04, 2019, 19:02:20 pm »
Najfajniej mają oddziały z Portalem, np. Kraków. Klient klika "wyślij" i już. Raport wysyła się mejlem do NFZ. Bez wchodzenia na SZOI, akceptowania komunikatów i powtarzania tego setki razy zanim dostaniesz się do miejsca składania PWT i nic nie muli.

Aż tak cudownie u nas nie ma, żeby się wszystko z programu "samo" robiło z Portalem bo np zwrotki po nocnej weryfikacji trzeba ręcznie wyklikać w portalu, ściągnąć pliki i zaimportować no ale i tak jest mega łatwiej niż u Was..

No tak, ale:
1) to dotyczy weryfikacji raportów wykonanych świadczeń a nie PWT
2) jest przycisk "pobierz zaznaczone" a na SZOI trzeba ściągać zwrotkę do każdego raportu osobno. W Warszawie to trwa i trwa. W np. kujawsko-pomorskim (SZOI) działa od ręki, ale mimo wszystko trzeba klikać przy każdym raporcie osobno "pobierz", poczekać aż się wygeneruje itd.

Miałem tego nie pisać, żeby Was nie denerwować ale.. zazwyczaj jestem w stanie rozliczyć wszystkie umowy (POZ, AOS, REH, STM) w pierwszy roboczy dzień miesiąca przed godziną 12 mając prawie idealnie czyste świadczenia (kilka drobnych błędów na kilkanaście tyś świadczeń..).

W oddziałach z normalnie działającym SZOI tj. np. kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, ale nie np. mazowieckie - ja się mogę pochwalić podobnym osiągnięciem. :)

Chodzi Ci o mejla?

Tak, chodzi o automatyczną komunikację z szoi.

Okienko, które pokazałeś na zdjęciu to ustawienia komunikacji z PŚ. Na SZOI nie ma webservice, e-maili itp. Możesz próbować to obchodzić robiąc nie-oficjalne narzędzia używając CURL-a itp. Przy tak działającym SZOI jak warszawa nawet i one zawiodą.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2019, 19:04:15 pm wysłana przez karolweksler »

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Hodowla żółwia o imieniu Szoi
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 04, 2019, 22:20:29 pm »
To ja bardzo poproszę metodę na kuj-pom szoi.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Carlos

p.s. Gdyby Kamsoft za te wagony kasy, którą bierze za utrzymanie Szoia był łaskawy dorobić "spinkę" do oprogramowania klienckiego to by było git.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 79
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]