collapse

Reklama


Autor Wątek: zmiany punktacji w AOS  (Przeczytany 6524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 11, 2019, 19:04:11 pm »
Mnie pyta zawsze o przeliczenie podczas wczytywania UMX. Może spróbuj.
(zawsze - nawet gdy importuję UMX na czystej bazie na nowym programie ;))))
Pewnie ta opcja wywołuje to co Paweł wspomniał.

Offline mufi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 11, 2019, 20:34:45 pm »
Wysłałem raport ze świadczeń za mc lipiec do NFZ Wlkp i dostałem wszystkie z błędem 51621004 - niewłaściwa taryfa dla przekazanego świadczenia z powodu: sprawozdana taryfa różna od taryfy wyznaczonej przez gruper. Świadczenia za lipiec są wg nowej taryfy punktowej zgodnie z nowym zarządzeniem. Czyżby się jeszcze nie obudzili w oddziale.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 11, 2019, 23:50:05 pm »
NFZty w większości jak nie wszystkie nie są jeszcze na nowe punkty gotowe.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 12, 2019, 08:30:09 am »
Skoro nie wiedzą ze sie przepisy zmieniają to niby jak maja wiedzieć co zmienić w JGP...
Oby do końca m-ca zdązyli, przy poprzedniej zmianie to nawet pisali zeby nie wysyłac raportów lipcowych, a był to poczatek juz m-ca sierpnia wiec i tym razem tez moze byc podobnie ze dopiero w sieprniu bedą gotowę systemy, zwlaszcza ze jest zeson urlopowy i nie ma komu pracowac w NFZ.
Pozdrawiam

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 23, 2019, 16:26:58 pm »
Dzisiaj w rozmowie telefonicznej z Pomorskim NFZ usłyszałem iż od dnia 18.07 w zakresie AOS są wdrożone nowe wersje gruperów, natomiast w zakresie REH od dnia wczorajszego tj. 22.07 i świadczenia nie powinny wracać z błędem.Jakoś mając doświadczenie z NFZ, że mówili o czymś wdrożonym a później okazywało się że wcale tak nie jest, boję się puszczać wszystkie świadczenia żeby miały wrócić z błędem i chyba wyślę kilka próbnie żeby zobaczyć co się wydarzy.

Offline EMI84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Pomógł? 8
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 30, 2019, 12:46:40 pm »
Dzisiaj w rozmowie telefonicznej z Pomorskim NFZ usłyszałem iż od dnia 18.07 w zakresie AOS są wdrożone nowe wersje gruperów, natomiast w zakresie REH od dnia wczorajszego tj. 22.07 i świadczenia nie powinny wracać z błędem.Jakoś mając doświadczenie z NFZ, że mówili o czymś wdrożonym a później okazywało się że wcale tak nie jest, boję się puszczać wszystkie świadczenia żeby miały wrócić z błędem i chyba wyślę kilka próbnie żeby zobaczyć co się wydarzy.

Witam, mam pytanie czy macie już możliwość poprawienia świadczeń z nowymi gruperami? U nas w dalszym ciągu nie możemy poprawić świadczeń z AOS.
Nie mogę się dodzwonić do NFZ :( ( oddział pomorski), nie wiem czy ten problem jest tylko w naszej placówce.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 30, 2019, 15:41:11 pm »
Witam, mam pytanie czy macie już możliwość poprawienia świadczeń z nowymi gruperami? U nas w dalszym ciągu nie możemy poprawić świadczeń z AOS.
Nie mogę się dodzwonić do NFZ :( ( oddział pomorski), nie wiem czy ten problem jest tylko w naszej placówce.

Masz problem z popawieniem ich w KS-PPS czy poprawnym zweryfikowaniem poprawionych przez OW NFZ?

Pozdrawiam

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 30, 2019, 16:06:57 pm »
u mnie w Pomorskim POW NFZ od wczoraj świadczenia przechodzą weryfikację bez błędów, od czasu jak NFZ poinformował mnie telefonicznie o zastosowaniu nowych gruperów kilka świadczeń wróciło jeszcze z błędami, lecz była to wina mojego programu i świadczenia wymagały przegrupowania na nowe stawki.

Offline EMI84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Pomógł? 8
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 31, 2019, 09:51:03 am »
Witam, mam pytanie czy macie już możliwość poprawienia świadczeń z nowymi gruperami? U nas w dalszym ciągu nie możemy poprawić świadczeń z AOS.
Nie mogę się dodzwonić do NFZ :( ( oddział pomorski), nie wiem czy ten problem jest tylko w naszej placówce.

Masz problem z popawieniem ich w KS-PPS czy poprawnym zweryfikowaniem poprawionych przez OW NFZ?

Pozdrawiam
Witam, nie mam jeszcze aneksu z NFZ z nowymi gruperami (  w formie elektronicznej do pobrania )umożliwiającego  poprawienie świadczeń. Dzisiejsza informacja z NFZ: proszę cierpliwie czekać : )



Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 08, 2019, 21:55:43 pm »
Witam

Udało się może komuś w mMedica przeliczyć automagicznie świadczenia po aktualizacji progrmau i grupera?

Zbiorcze przeliczanie pozycji rozliczeniowych w mMedica (najnowsza) nie znajduje mi żadnych świadczeń do przeliczenia a mam wpisane świadczenia do programu przed aktualizacją wersji i grupera i są one odrzucane przez NFZ..

W Zbiorcze przeliczanie pozycji rozliczeniowych wybieram rok, miesiąc, umowę, klikam Pokaż i mam pusto niezależnie od ustawień innych filtrów :-/

Pozdrawiam

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 09, 2019, 08:02:44 am »
U mnie tylko część świadczeń pod mMedica uległa automatycznemu przeliczeniu, resztę trzeba było klikać ręcznie. Program nie widział ich jako zasadnych do przeliczenia pomimo, że była taka konieczność. Nie pamiętam czy tylko I-razowe się przeliczyły, czy jakaś szczególna komórka organizacyjna.
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 09, 2019, 11:01:46 am »
U mnie tylko część świadczeń pod mMedica uległa automatycznemu przeliczeniu, resztę trzeba było klikać ręcznie. Program nie widział ich jako zasadnych do przeliczenia pomimo, że była taka konieczność. Nie pamiętam czy tylko I-razowe się przeliczyły, czy jakaś szczególna komórka organizacyjna.

Przeliczyły się pewnie te w których zmiana wynikała z pliku umowy a to co z JGP zostało w poprzedniej wersji :-/
Coś mi świta że przy poprzedniej takiej zmianie kilka lat temu producent dał jakieś skrypty do wykonania w procedurach serwisowych..
Ale pod te nowy zmiany nie opublikowali :-/

Pozdrawiam

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 09, 2019, 14:33:53 pm »
Coś mi świta że przy poprzedniej takiej zmianie kilka lat temu producent dał jakieś skrypty do wykonania w procedurach serwisowych..
Ale pod te nowy zmiany nie opublikowali :-/

Tak było, w tamtej akcji niektóre OW dostały pliki umów w ostatnich dniach lipca, a nowe punkty obowiązywały od 1 lipca. Teraz mMedica używa automatycznej aktualizacji grupera JGP, u nas bodaj 04.07.2019 nowy gruper był już zaczytany.
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: zmiany punktacji w AOS
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 09, 2019, 18:06:59 pm »
Właśnie dlatego ja nie rozumiem szału wczytywania UMX w AOS i SZP, ponieważ punktacja wynika z załącznika prezesa NFZ a w umowie jest wartość 1.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 135
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]