collapse

Reklama


Autor Wątek: Harmonogram przyjęć  (Przeczytany 5084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Harmonogram przyjęć
« dnia: Lipca 02, 2019, 14:12:13 pm »
Witam

Mam pytanie czy ktoś z Was analizował przepisy odnośnie tych nowo wprowadzanych "harmonogramów przyjęć" które mają być obowiązkowe od 1.01.2020 a dla procedór raportowanych w AP-KOLCE już teraz od 1.07.2019.
Czy to musi być wprowadzane w dniu zapisu pacjenta (nie chodzi mi o pierwszorazowych bo to przy AP-KOLCE oczywiste, że w dniu bieżącym tylko pozostałych) czy też wystarczy, że zostanie wypełnione w dniu wizyty?

Pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2019, 18:27:35 pm »
7. Harmonogram przyjęć jest prowadzony w postaci elektronicznej.
8. Wpisów  do  harmonogramu  przyjęć  dokonuje  się  każdego  dnia  co
najmniej w godzinach udzielania świadczeń przez świadczeniodawcę. Zgłoszenia
świadczeniobiorców drogą elektroniczną dokonywane są w dowolnym czasie.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu20042102135

Wg mnie trzeba na bieżąco już w momencie, gdy pacjent się zapisuje.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 03, 2019, 00:28:45 am »
Nie za bardzo się da w dniu wizyty. Będzie to z poziomu terminarza robione (np. somed). Pogubiłbyś pacjentów. Pytanie jeszcze jak raportowanie będzie wyglądało. Czy tylko miesięczna kolejka z kolumnami czy może kategoia się będzie jeszcze do I fazy podpinała jak teraz kolejkowe informacje.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 03, 2019, 11:55:46 am »
mam pytanie jak wrzucacie pacjenta, który nie chce być zapisany na wynikający z kolejki termin, tylko później - a jest pierwszorazowy ? Dajecie wpis do kolejki "stabilny" a kategoria świadczeniodawcy "oczekujący - wpisany na listę oczekujących" ? Mi najbardziej pasowało: brak wpisu w kolejkę oczekujących a kategoria "oczekujący - wpisany na listę oczekujących" ale w somedzie tak nie idzie

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 03, 2019, 12:20:14 pm »
Nie za bardzo się da w dniu wizyty. Będzie to z poziomu terminarza robione (np. somed). Pogubiłbyś pacjentów. Pytanie jeszcze jak raportowanie będzie wyglądało. Czy tylko miesięczna kolejka z kolumnami czy może kategoia się będzie jeszcze do I fazy podpinała jak teraz kolejkowe informacje.

OK rozumiem.
Bardziej mi chodziło o sytuację obecną gdzie praktycznie z dnia na dzień zostaliśmy poinformowanie, że w przypadku komórek sprawozdawanych w AP-KOLCE mamy prowadzić pełny terminarz a do tej pory obowiązkowe były tylko wpisy o pacjentach pierwszorazowych..
Jeżeli w kolejce do danej komórki/procedury mam np ponad 200 pacjentów pierwszorazowych to pozostałych (kontynuacja, uprawnienia, nagłe itp) będzie pewnie ze 2 razy tyle więc wpisanie tego teraz to masakra..
Dlatego myślałem czy by nie wpisywać teraz na bieżąco w dniu przyjęcia tych co przychodzą a również na bieżąco terminy planowane wg zgłoszeń. W wolnych chwilach rejestratorki/pielęgniarki mogłyby próbować uzupełnić "środek"..

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9303
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 03, 2019, 12:28:28 pm »
będzie pewnie ze 2 razy tyle więc wpisanie tego teraz to masakra..

Żeby 2 razy tyle...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 03, 2019, 23:45:41 pm »
@judyta592
Dla mnie taki pacjent jest pacjentem stabilnym kolejkowym - z dwoma NFZtami praktycznie było to parę lat temu omawiane i jakoś tak to stwierdzili. Aczkolwiek spotkałem się z stwierdzeniem, że Podkarpacki (jeden z tych dwóch) jest "inny" (ma inne zasady) i taki pacjent nie ma być wpisany do kolejki, dlatego najlepiej dopytaj w konkretnym NFZ.

@PiotrSz
A ja bym podszedł tak, że bym tych już wpisanych zostawił w spokoju (nie ogarniesz setek czy nawet więcej pacjentów) i kategoryzował tylko nowo dodawanych.
Ogólnie - co z tego, że Somed czy inna aplikacja ma już dodane kategoryzowanie (temat pewnie rozwojowy, bo na razie trzeba wybrać z listy rozwijanej [schowanej na zakładce informacje o pacjencie - dotyczy każdego pacjenta, więc po co chować, ale.. temat rozwojowy] - nie sprawdzałem czy jest jakiś automatyzm np. jak wpiszemy pacjenta kolejkowego, to się kategoria od razu ustawi, ale....temat rozwojowy), jeśli KOLCE tego nie obsługują, specyfikacji pod webservice'a też nie ma. Ok - jak się KOLCE ograną, to mogą chcieć wysyłki wstecz - wg mnie tylko pacjentów rejestrowanych po 1 lipca. Jak będzie inaczej, to się narażą na bylejakość danych.
Jeślibyś chciał to uzupełniać, to może nie być problemu przy sposobie jak to napisałeś, ale może się też tak stać, jak w przypadku sprzed jakiegoś czasu, kiedy dołożyli obowiązek rejestrowania godziny rejestracji pacjenta. Wszystkie wpisy wstecz tego nie miały i wylatywały konflikty. Oczywiście piszę o komunikacji przez webservice'a. Kto wie czy tu nie będzie podobnie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 04, 2019, 09:09:34 am »
nie sprawdzałem czy jest jakiś automatyzm np. jak wpiszemy pacjenta kolejkowego, to się kategoria od razu ustawi, ale....temat rozwojow
 
Jest automat :-)
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2019, 09:11:27 am wysłana przez MK »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 04, 2019, 11:02:08 am »
nie sprawdzałem czy jest jakiś automatyzm np. jak wpiszemy pacjenta kolejkowego, to się kategoria od razu ustawi, ale....temat rozwojow
 
Jest automat :-)

Witam ponownie :-)
Cieszę się, że jeszcze ma Pan do nas cierpliwość!

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 04, 2019, 12:40:52 pm »
Jest automat :-)
Trochę offtop, ale pod kątem gorącego tematu po 1 lipca, czyli PWT.
Panie MK - może by jeszcze jeden automat zrobić, który podniesie - moim zdaniem o wiele - skalę wykorzystania Somedowego Schedulera.
Mianowicie:
- z poziomu terminarza dostępna siatka PWT (np. taka jak pod raportem PWT z poradniami, terminami S i P), która jest uzupełniana przez rejestratorki na koniec dnia pracy poradni
- Scheduler ściąga PWT z tej siatki i wysyła maila o określonej godzinie z raportem do NFZ wraz ze swoimi zaletami powiadamiania
Zasady prowadzenia siatki do ustalenia, ale założenie, że siatka trzyma historię (można zawsze sprawdzić co i kto wpisał na dany dzień (ze zmianami) - dzięki temu producent nie bierze na siebie odpowiedzialności za wyznaczenie terminu, jest to wprowadzone ręcznie przez pracownika.
Scheduler bierze do raportu terminy z siatki wg algorytmu np. jak mamy termin na dany dzień przygotowania PWT, to bierze ten termin; jak na dany dzień przygotowania nie jest wprowadzona data, to może pobierać wcześniejszy-najnowszy (np. poradnia nie pracuje w dany dzień; jak termin taki byłby wcześniejszy niż data przygotowania, to można by się zastanowić czy coś z tym robić, na razie można to zostawić w spokoju - po stronie świadczeniodawcy jest piłeczka, że nie ustawił poprawnego terminu); jak terminy są na bieżąco, czyli nie ma kolejek, to też by można to ogarnąć (bazując na godzinach pracy w terminarzu jako tożsamych z harmonogramem w NFZ czy dodać możliwość przypisania do kolejki/poradni dni pracy NFZ pod kolejkę [fizjoterapia - pracuje codziennie, rejestruje na interwały co 2 tyg.]).
To tak na szybko i do przemyślenia, mogą być w tym nieścisłości.
Jakby coś takiego było, sam na obecną chwilę mogę powiedzieć, że sprzedałbym kilka schedulerów od ręki. Dodatkowo widać zapotrzebowanie po mMedice, która jakąś wariację na ten temat ma (nie wiem czy działa ok czy nie) i rozpytując w środowisku - sprzedaż tego modułu im od ręki wzrosła po 1 lipca.
Oczywiście niestety dotyczy temat tylko oddziałów z PŚiem chyba, że SZOI ma jakiś webservice czy inne ustrojstwo, za pomocą którego da się skomunikować.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Harmonogram przyjęć
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 05, 2019, 07:18:44 am »
O ile wiem, ważniejsi ode mnie kombinują, co i jak udostępnić w kolejnych wersjach. Czy wszystkie postulaty spełnimy, nie wiem, na razie celem było aby było :-) na 1 lipca :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 80
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]