Rozliczenia świadczeń > AOS

rozliczenie pacjenta niepełnosprawnego - orzeczenie ZUS

(1/2) > >>

janwil:
Dzień dobry!
Szanowni Państwo, w załączeniu umieściłem dokument o nazwie "wypis z treści orzeczenia lekarza orzecznika ZUS". Proszę o wskazanie pkt. uprawnień dodatkowych....  - przyjęcie bez skierowania i poza kolejnością.
Okulistyka AOS.

Z góry dziękuję!
JW

mufi:
Ja wpisałem w podobnym zakresie 57ZN

09061303:
Masz tam gdzieś napisane, że pacjent ma znaczny stopień? Jak nie, to nie jest to podstawą moim zdaniem do uwzględnienia takiego pacjenta jako ze znacznym stopniem (jak dla mnie tylko orzeczenie lub legitymacja, ze wskazaniem na orzeczenie, jest takim dokumentem).

janwil:
Panowie a czy dokument jaki załączyłem wpisuje się w pkt. 2b spod linku http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/prawa-pacjenta/uprawnienia-szczegolne/

Też wydawało mi się, że orzeczenie jest dok. potwierdzającym uprawnienie a tutaj jeszcze orzeczenie zus;-(

09061303:
No a w jakim innym kontekście moja wcześniejsza odpowiedź mogłaby być? Ta lista jest generowana na podstawie ustawy, a w jej kontekście można się tylko wypowiadać?

Czy ten dokument jest w stanie Ci pokazać, że pacjent ma znaczny stopień?

Pytasz o to samo na okrętkę. Ja Ci napisałem, co dokument musi potwierdzać. Jeśli z tego dokumentu wynika, że jest znaczny stopień, to jest ok (czyli pacjent ze znacznym stopniem tylko i wyłączenie może dokument taki uzyskać, a nie jest na nim napisane stwierdzenie tego faktu).
Czy nowa legitymacja niepełnosprawnego jest potwierdzającym dokumentem - tak, pod warunkiem, że dasz radę rozczytać kod QR, bo tam jest zawarte info, że pacjent ma znaczny stopień, a nie np. umiarkowany. Jak nie dasz rady tego rozczytać (nie masz obowiązku mieć czytnika), to pacjent ma przynieść dokument wprost fakt znacznego stopnia stwierdzający.

Dokumentów jest dużo - zaświadczenia, oświadczenia, poświadczenia. Dokument, który Cię interesuje ma wprost wskazywać, że pacjent ma znaczny stopień i tyle.

Oczywiście możesz na tej podstawie uznać pacjentowi, że ma prawa jak znaczny stopień. Tylko czy przy kontroli wg Ciebie będzie to wystarczające, żeby się obronić?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej