collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47830 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline plo

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpnia 13, 2019, 08:59:48 am »
Jak byłem tydzień na urlopie to powinienem wysłać raporty za każdy kolejny dzień "roboczy" z okresu urlopu ?

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpnia 13, 2019, 09:17:31 am »
Jak byłem tydzień na urlopie to powinienem wysłać raporty za każdy kolejny dzień "roboczy" z okresu urlopu ?

Jak byłeś na urlopie i nie wysyłałeś, to nie spełniłeś wymogów ustawy. W razie kontroli, nikogo to nie będzie interesowało, że miałeś wolne. Niestety taka smutna rzeczywistość. Co do wysyłania "zaległych" kolejek to raczej nie ma to sensu.
Mazowiecki OW

Offline marcin3112

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 9
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpnia 13, 2019, 09:47:44 am »
Dzień na urlopie nie jest dniem roboczym, ustawa mówi że "Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20 ust. 1, przekazuje każdego jego dnia roboczego do godziny
dziesiątej" takie sformułowanie wg mnie oznacza dzień roboczy świadczeniodawcy, a nie dzień roboczy w ogóle. Oczywiście urlopy muszą być zgłaszane do NFZ.

Edycja
Oczywiście mam na myśli "urlop" świadczeniodawcy a nie pracownika odpowiedzialnego za kolejki, jak świadczeniodawca wg harmonogramu ma dzień roboczy to kolejka musi być wysłana.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2019, 09:51:16 am wysłana przez marcin3112 »

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpnia 13, 2019, 09:53:03 am »
Dzień na urlopie nie jest dniem roboczym, ustawa mówi że "Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20 ust. 1, przekazuje każdego jego dnia roboczego do godziny
dziesiątej" takie sformułowanie wg mnie oznacza dzień roboczy świadczeniodawcy, a nie dzień roboczy w ogóle. Oczywiście urlopy muszą być zgłaszane do NFZ.

Jasne. Tyle że to jest dobre jak prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie ochrony zdrowia. Przy większym zakładzie opieki zdrowotnej taki "urlop" od kolejek już nie przejdzie, bo to by oznaczało zamknięcie całej poradni z danego zakresu sprawozdawczego. No chyba, że masz po jednym lekarzu.
Mazowiecki OW

Offline marcin3112

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 9
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpnia 13, 2019, 10:10:05 am »

Jasne. Tyle że to jest dobre jak prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie ochrony zdrowia. Przy większym zakładzie opieki zdrowotnej taki "urlop" od kolejek już nie przejdzie, bo to by oznaczało zamknięcie całej poradni z danego zakresu sprawozdawczego. No chyba, że masz po jednym lekarzu.

Myślę że w większości przypadków takie problemy dotyczą małych gabinetów, w większych zakładach jest też więcej ludzi do sprawozdawczości, więc ktoś zawsze powinien ogarniać kolejki w okresie urlopowym.

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpnia 13, 2019, 11:12:42 am »
Witam,
Mam pytanie dotyczące kolejki oczekujących rehabilitacji stacjonarnej. Czy pacjenci po zabiegach np. endoprotezoplastyce przyjmowani na rehabilitację w czasie do 6 m-cy po zabiegu powinni być traktowani jako kontynuacja leczenia (brak wpisu w kolejkę oczekujących) czy tak samo jak inni i należy ich wpisywać w kolejkę oczekujących?


Pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpnia 13, 2019, 16:45:58 pm »
Jak byłem tydzień na urlopie to powinienem wysłać raporty za każdy kolejny dzień "roboczy" z okresu urlopu ?

Jak byłeś na urlopie i nie wysyłałeś, to nie spełniłeś wymogów ustawy. W razie kontroli, nikogo to nie będzie interesowało, że miałeś wolne. Niestety taka smutna rzeczywistość. Co do wysyłania "zaległych" kolejek to raczej nie ma to sensu.

No właśnie nie!
W ankiecie konkursowej jest pytanie o to czy nastąpiło nieprzekazanie danych kolejkowych ileś razy, a nie o to czy nastąpiło nieprzekazanie danych kolejkowych ileś razy w terminie. Zatem lepiej wysłać nawet nie w terminie niż nie wysłać w ogóle.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpnia 13, 2019, 19:38:04 pm »
Jak rozumiem we wpisach pacjentów do kolejki w polu rozpoznanie mam wpisać kod ICD10. Jak mam rozpoznać co pacjentowi jest jak dzwoni telefonicznie umówić się na wizytę? Po drugie Jakie w STM pacjent ma dostarczyć skierowanie w ciągu 14 dni, od kogo to skierowanie?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpnia 13, 2019, 20:49:03 pm »
To nie musi być rozpoznanie. To może być powód przyjęcia. Jeśli pacjent mówi, że chce przyjść profilaktycznie to wpisz "profilaktyka".
W stomatologii nie ma skierowań. Ten punkt Ustawy o skierowaniu w ciągu 14 dni roboczych dotyczy tych poradni i oddziałów, do których jest wymagane skierowanie, np. do endokrynologa.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpnia 13, 2019, 21:16:25 pm »
W stomatologii to akurat proste ;) Z01.2

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpnia 28, 2019, 20:35:44 pm »
jest już aktualizacja ap-kolce dotycząca wszystkich pacjentów, w tym kontynuujących leczenie


Edycja: integracja między AP-KOLCE a aplikacjami do prowadzenia terminarza raczej będzie możliwa po 01.09.2019
https://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7423.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2019, 23:32:07 pm wysłana przez karolweksler »

Offline hanarafa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpnia 29, 2019, 08:13:30 am »
W terminarzu mam problem z niektórymi pacjentami wpisanymi na listę kolejkową pierwszorazowych a mianowicie nieaktywne jest pole miejsca wykonania świadczenia i nie mogę poprawić błędnie przypisanego dziecka do poradni dla dorosłych. Ma ktoś pomysł co zrobić? Pole jest nieaktywne na kontach użytkowników i admina. Aktualizacja nie poprawiła problemu.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpnia 29, 2019, 15:41:44 pm »
Może zaimportuj jeszcze raz umowę
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpnia 30, 2019, 02:11:40 am »
...bo może jak wpiszesz pacjenta na kolejkę do danej poradni to nie za bardzo można takie coś edytować jak miejsce wykonania czy też np. zmieniać pacjenta. Jak pacjent do danej kolejki wejdzie (zostanie wpisany), to musi z niej jakoś wyjść i te wyjścia są dwa - albo skreślenie przez wykonanie porady albo skreślenie z innego powodu.
Blokada jest/może być z tego powodu, że potencjalnie mógł pacjent już pójść do NFZ w raporcie. Zmieniasz miejsce wykonania i masz problem, bo pacjent magicznie znika w kolejce pierwotnej. Drugi argument - pacjent do tej kolejki trafił i patrząc względem zmian historii księgi oczekujących, powinien po nim ślad zostać nawet jeśli trafił tam przez pomyłkę.
Moim zdaniem - skreślasz takiego pacjenta z powodem np. inne i dopisaniem info na temat pomyłki i rejestrujesz go do kolejki ponownie, ale już tej dobrej. Jak chodzi o datę wpisu - ja bym zostawił datę wykonywania poprawki i dopisał w uwagach (albo gdzie można), czemu ten pacjent jest z taką datą wpisany - to ma być tylko informacja wewnętrzna pod kątem uzasadnienia dla kontroli.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Perryblue

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #359 dnia: Września 03, 2019, 17:38:19 pm »
 a ja mam pytanie co jeśli
przyjecie w trybie nagłym
a system Medicus przy wpisie pacjenta wymaga podania daty wpisu (przecież to nierealne, bo wychodzi ze wczoraj by musiał wiedzieć ze dzisiaj będzie miał zawał)
czyli informatycy musza zlikwidować wymagana date przyjęcia??



 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 32
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]