collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #330 dnia: Sierpnia 02, 2019, 18:47:02 pm »
@Nyahaha
Zamiast grzebać w bazie i borykać się z problemami, o których napisałeś, m.in. że ostatnia osoba wpisana do kolejki wybrała termin i nie jest on = PWT, to zrób sobie tabelkę do wpisania PWT na dany dzień (możesz robić to raz na miesiąc, bo wiesz, że takie terminy "na pewno" będą albo codziennie albo jak wolisz; oddzielnie na każdą poradnię) skąd automat będzie dane pobierał i wysyłał do NFZ. Jak masz ogarniętą komunikację, to w taki sposób będziesz miał mniej problemów.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Kamila860

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? -2
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #331 dnia: Sierpnia 06, 2019, 09:50:36 am »

Przy grafiku:

Pon 14-19
Wt 9-14
Czw 14-19


1) w poniedziałek nic nie robisz

2) we wtorek do godz. 10 tworzysz pierwszy wolny termin wg stanu na poniedziałek i przesyłasz we wtorek do godz. 10 do NFZ. Termin na przypadek stabilny i pilny podajesz zgodny z prawdą - zastanawiasz się na kiedy umówiłabyś pacjenta, gdyby zadzwonił w poniedziałek i taki wskazujesz termin przy przypadku stabilnym i pilnym.

3) we wtorek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na wtorek przesyłasz we wtorek na koniec pracy do NFZ.  Termin na przypadek stabilny i pilny podajesz zgodny z prawdą - zastanawiasz się na kiedy umówiłabyś pacjenta, gdyby zadzwonił we wtorek i taki wskazujesz termin przy przypadku stabilnym i pilnym.

4) we czwartek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na czwartek przesyłasz we czwartek na koniec pracy do NFZ.  Termin na przypadek stabilny i pilny podajesz zgodny z prawdą - zastanawiasz się na kiedy umówiłabyś pacjenta, gdyby zadzwonił w czwartek i taki wskazujesz termin przy przypadku stabilnym i pilnym.




We WTOREK do 10 robisz stan na poniedziałek czyli data przygotowania poniedziałkowa?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #332 dnia: Sierpnia 06, 2019, 18:12:12 pm »
Tak, data przygotowania poniedziałkowa.

"Data przygotowania informacji" i "stan na dzień" to synonimy.

Offline Kamila860

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? -2
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #333 dnia: Sierpnia 07, 2019, 08:10:53 am »
A w Ap Kolce data przygotowania jeżeli robię dzisiaj za wczoraj to i tak dzisiejsza?
Przyszedł mi komunikat że powinna być bieżąca..........

Offline EMI84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Pomógł? 8
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #334 dnia: Sierpnia 07, 2019, 08:50:16 am »
KOMUNIKAT Z AP-KOLCE
Numer komunikatu:    7136
Data publikacji:    2019-08-06 12:39
Temat:    WAŻNE-aktualności w AP-KOLCE
Załączniki:    
ikona załącznika rozporządznie MZ nowe kolejki kolce.pdf (243.5 kB) - nowe kolejki w AP-KOLCE

Dzień dobry,

uprzejmie informujemy, że opublikowana została nowa wersja (2.10) słownika świadczeń w aplikacji AP-KOLCE. Uwzględniono w niej nowe świadczenia, dla których będą prowadzone listy oczekujących od 1 września br., w tym część świadczeń, które były dotychczas sprawozdawane komunikatem LIOCZ.

Dla części świadczeń zgodnie z §13, ust. 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie zakresu niezbędnych informacji przetwarzanych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych z dnia 26 czerwca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1207) - świadczeniodawcy udzielający tych świadczeń powinni wprowadzić  do aplikacji udostępnionej przez Fundusz dane osób oczekujących na te świadczenia do dnia 1 września 2019 r. (według stanu na dzień 31 sierpnia 2019 r.)

Wcześniejsze wprowadzenie ww. danych dotyczy świadczeń wymienionych w części II pkt 3, 4, 7-15 oraz w częściach III, IV pkt 1-5, oraz w części V załącznika nr 9 do ww. rozporządzenia.

W związku z tym świadczeniodawcy mają już możliwość założenia nowych list oczekujących.

Przypominamy, że operatorzy świadczeniodawców muszą najpierw posiadać uprawnienia do nowych list oczekujących, ze wskazaniem miejsca udzielania (kod centralny) oraz świadczenia.

Czy ktoś może trochę to rozjaśnić?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #335 dnia: Sierpnia 07, 2019, 09:53:25 am »
KOMUNIKAT Z AP-KOLCE
Numer komunikatu:    7136
Data publikacji:    2019-08-06 12:39
Temat:    WAŻNE-aktualności w AP-KOLCE
Załączniki:    
ikona załącznika rozporządznie MZ nowe kolejki kolce.pdf (243.5 kB) - nowe kolejki w AP-KOLCE

Dzień dobry,

uprzejmie informujemy, że opublikowana została nowa wersja (2.10) słownika świadczeń w aplikacji AP-KOLCE. Uwzględniono w niej nowe świadczenia, dla których będą prowadzone listy oczekujących od 1 września br., w tym część świadczeń, które były dotychczas sprawozdawane komunikatem LIOCZ.

Dla części świadczeń zgodnie z §13, ust. 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie zakresu niezbędnych informacji przetwarzanych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych z dnia 26 czerwca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1207) - świadczeniodawcy udzielający tych świadczeń powinni wprowadzić  do aplikacji udostępnionej przez Fundusz dane osób oczekujących na te świadczenia do dnia 1 września 2019 r. (według stanu na dzień 31 sierpnia 2019 r.)

Wcześniejsze wprowadzenie ww. danych dotyczy świadczeń wymienionych w części II pkt 3, 4, 7-15 oraz w częściach III, IV pkt 1-5, oraz w części V załącznika nr 9 do ww. rozporządzenia.

W związku z tym świadczeniodawcy mają już możliwość założenia nowych list oczekujących.

Przypominamy, że operatorzy świadczeniodawców muszą najpierw posiadać uprawnienia do nowych list oczekujących, ze wskazaniem miejsca udzielania (kod centralny) oraz świadczenia.

Czy ktoś może trochę to rozjaśnić?
w skrócie, w ap-kolce trzeba dodać nowe świadczenia wymagane od 1 września np. "WZW, stwardnienie rozsiane" i prowadzić w nich kolejkę. W załączniku jest pewnie wymienione co będzie obowiązywało od 1 września, sam bym chciał jeszcze raz przejrzeć tylko zapomniałem na śmierć, który to załącznik.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #336 dnia: Sierpnia 07, 2019, 10:00:48 am »
U mnie w Mazowieckim na razie nie było zadnego komunikatu...w AP KOLCE
W sumie od 1 lipca miał byc w AP Kolce prowadzony harmonogram przyjec, ale jak On ma wyglądac to nie wiem, mielismy czekać...
Mam nadzieje ze nie trzeba będzie wprowadzać zaległych danych i moze to faktycznie ruszy dopiero od 1 września lub października..
na razie wiec nie mogę Ci nic pomóc , sam tez jestem tego ciekawy.
Pozdrawiam M:)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #337 dnia: Sierpnia 07, 2019, 11:36:46 am »
Jeżeli dobrze widzę to mi dowalili rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych.
fck..

Pozdrawiam

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #338 dnia: Sierpnia 07, 2019, 11:59:41 am »
Niektóre systemy gabinetowe umożliwiają synchronizację stanu kolejek oczekujących w trybie live z kolcami.
KOLCE przyjmują również plik bodaj .kwx który jest zrzutem informacji kolejkowych z systemu gabinetowego, jest to przydatne gdy musielibyśmy przepisać ręcznie np. tysiąc osób do kolców.
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #339 dnia: Sierpnia 07, 2019, 12:10:42 pm »
Niektóre systemy gabinetowe umożliwiają synchronizację stanu kolejek oczekujących w trybie live z kolcami.
KOLCE przyjmują również plik bodaj .kwx który jest zrzutem informacji kolejkowych z systemu gabinetowego, jest to przydatne gdy musielibyśmy przepisać ręcznie np. tysiąc osób do kolców.

Od wejścia AP-KOLCE prowadzimy w nich dwie poradnie (kardio i orto) w synchronizacji z KS-PPS więc wiem jak to obsłużyć, muszę sobie tylko przypomnieć jak się właśnie zasilało KOLCE istniejącą kolejką..
Natomiast wkurzają mnie kolejne obowiązki sprawozdawcze i zacieśnianie pętli na szyi świadczeniodawców..
Taki np Oddział REH mógł do tej pory wpisać kolejki z danego dnia na spokojnie na nocce jak pielęgniarki mają luźniej. Teraz już tak nie będzie, trzeba na żywca pisać wtedy jak się pacjent rejestruje.. :-/

Pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #340 dnia: Sierpnia 10, 2019, 12:05:23 pm »
KOLCE chyba będą gotowe na nowości od 01.09.2019

https://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7423.html


Od wejścia AP-KOLCE prowadzimy w nich dwie poradnie (kardio i orto) w synchronizacji z KS-PPS więc wiem jak to obsłużyć, muszę sobie tylko przypomnieć jak się właśnie zasilało KOLCE istniejącą kolejką..
Pozdrawiam
Plik KWX.

Offline Perryblue

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #341 dnia: Sierpnia 10, 2019, 20:35:18 pm »
gdzie tu jest sens...


rewizje wracają z powrotem:/

Offline razor1337

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #342 dnia: Sierpnia 12, 2019, 12:03:47 pm »
Czy prowadzenie kolejek od 01.09.2019r. w AP-KOLCE dotyczy fizjoterapii ambulatoryjnej ? Konkretnie chodzi mi o 1310 DZIAŁ (PRACOWNIA) FIZJOTERAPII ?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #343 dnia: Sierpnia 12, 2019, 12:14:10 pm »
Czy prowadzenie kolejek od 01.09.2019r. w AP-KOLCE dotyczy fizjoterapii ambulatoryjnej ? Konkretnie chodzi mi o 1310 DZIAŁ (PRACOWNIA) FIZJOTERAPII ?
zobacz sobie http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000333/O/D20190333.pdf przeczytaj stronę 2 i stronę 9-10.

a ja się sam coś dopytam :), jak w przypadku wzw typ c bezinterferon czy sm przyjmować pacjentów skoro np. nikogo nie ma w kolejce bo nie ma nikogo chętnego i jak znajdą osobę to od razu przyjmują, wtedy zaznaczyć że przyjęty na bieżąco bo w końcu nie czekał dłużej niż dzień.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2019, 12:20:22 pm wysłana przez Nyahaha »

Offline razor1337

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #344 dnia: Sierpnia 12, 2019, 13:11:01 pm »
Czy prowadzenie kolejek od 01.09.2019r. w AP-KOLCE dotyczy fizjoterapii ambulatoryjnej ? Konkretnie chodzi mi o 1310 DZIAŁ (PRACOWNIA) FIZJOTERAPII ?

Odpowiem sobie sam. Dla fizjoterapii ambulatoryjnej:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190001207/O/D20191207.pdf

"Harmonogram przyjęć na udzielenie świadczenia wymienionego w części IV pkt 6-7 załącznika nr 9 do rozporządzenia jest prowadzony od dnia 1 stycznia 2020 r. Do dnia 1 stycznia 2020 r. świadczeniodawcy udzielający tych świadczeń
wprowadzą do aplikacji udostępnionej przez Fundusz dane osób oczekujących na te świadczenia według stanu na dzień
31 grudnia 2019 r"
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2019, 13:13:45 pm wysłana przez razor1337 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]