collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline apig

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 1
  • W-M OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #285 dnia: Lipca 08, 2019, 18:38:34 pm »
W-M OW NFZ wystosował komunikat. Telefonicznie ustaliłem, że kto złożył wniosek może wysyłać po staremu. Odpowiedź jest przygotowywana (ok. 200 wniosków) i mają pozwolić na taki stan do końca września - co później  na razie nie wiadomo.
Albo my ich, albo oni was.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #286 dnia: Lipca 08, 2019, 18:46:27 pm »
Czy to znaczy że jak się wyśle raport bez określenia kategorii św. to będzie on odrzucony, albo wywali błędy i trzeba będzie poprawiać?
Jeżeli chodzi o harmonogramy przyjęć to należy się spodziewać, że tak to będzie działać.

proszę o wyjaśnienie łopatologiczne dla laika, dotychczas w KSPPS w module Raporty jest pozycja Listy oczekujących przy wybraniu opcji Dodaj mam cotygodniowe sprawozdanie  i raport za miesiąc a nie mam codziennego , jak to teraz powinienem wysłać?? czy tworzyć codziennie sprawozdania tygodniowe?? ps. aktualne wersja ks-pps Stomatologia, z góry dziękuję

Zrób aktualizację PPS. Wcześniej lub później się przyda. W ogóle regularnie rób aktualizacje. W nowej wersji jest nowe nazewnictwo.

W-M OW NFZ wystosował komunikat. Telefonicznie ustaliłem, że kto złożył wniosek może wysyłać po staremu. Odpowiedź jest przygotowywana (ok. 200 wniosków) i mają pozwolić na taki stan do końca września - co później  na razie nie wiadomo.
Ja taki komunikat mam w Olsztynie u wszystkich, także tych co nieskładali wniosków.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2019, 18:48:00 pm wysłana przez karolweksler »

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #287 dnia: Lipca 08, 2019, 22:14:56 pm »
Proszę o odpowiedz czy wszyscy u których jest zgoda wysyłają ten sam wniosek zamieszczony przez WIL? https://wil.org.pl/wp-content/uploads/190620_OWNFZ_wzor_wniosku.pdf

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #288 dnia: Lipca 08, 2019, 22:59:19 pm »
Jakbyś miał chęć poczytać wątek/forum, to zostało napisane, że w tym piśmie jest zawarta nieprawda i każdy zdrowo myślący go nie wyśle. Poszukaj innych powodów, np. personalna niemoc czy temu podobne. Nie są one techniczne, ale zgodne z prawdą.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #289 dnia: Lipca 08, 2019, 23:12:09 pm »
Jakbyś miał chęć poczytać wątek/forum, to zostało napisane, że w tym piśmie jest zawarta nieprawda i każdy zdrowo myślący go nie wyśle. Poszukaj innych powodów, np. personalna niemoc czy temu podobne. Nie są one techniczne, ale zgodne z prawdą.
Dlatego pytam bo dla mnie też powody w nim zawarte są śmieszne... Technicznie jestem gotowy i  wysyłam raz na tydzień a nie dam rady raz dziennie.... To się kupy nie trzyma.
PS. Wątek ten staram się śledzić na bieżąco :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2019, 23:13:52 pm wysłana przez artur »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #290 dnia: Lipca 09, 2019, 07:11:22 am »
A poza tym w tym piśmie w sprawie codziennego PWT jest wrzucony temat prowadzenia harmonogramów przyjęć. Raz, że dotyczy on stomatologii od 01.01.2020. Dwa, że nie ma w ustawie możliwości zwolnienia z prowadzenia harmonogramu przyjęć. Trzy, że od 2015 trzeba prowadzić kolejki elektronicznie.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #291 dnia: Lipca 09, 2019, 19:38:08 pm »
W Zachodniopomorskim Dyrektor zgodził się na pwt raz w tygodniu do końca roku 2019

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #292 dnia: Lipca 09, 2019, 21:52:45 pm »
A lubelski nie zaszalał i tylko do końca września.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #293 dnia: Lipca 09, 2019, 21:58:57 pm »
Ciesz się, że w ogóle, bo "ograniczone możliwości techniczne" to i tak pic na wodę...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #294 dnia: Lipca 12, 2019, 20:59:04 pm »
Mazowieccy stomatolodzy pracujący w sobotę oraz szpitale mają problem.

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #295 dnia: Lipca 13, 2019, 10:01:31 am »
Mazowieccy stomatolodzy pracujący w sobotę oraz szpitale mają problem.

Klasyka. Wiedziałem, że prędzej czy później to nastąpi. Teraz jeszcze po karze dla wszystkich co nie przesłali (w tym dla mnie).  :D
Mazowiecki OW

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #296 dnia: Lipca 13, 2019, 11:21:47 am »
Ale to zakrawa na brak możliwości technicznych. Nikt nie powiedział, że problemy techniczne muszą występować po stronie świadczeniodawcy.
Najlepsze, że w tym przypadku nawet web service nie pomoże. Może tylko poczta polska, jak list nie zginie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mufi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #297 dnia: Lipca 13, 2019, 19:43:32 pm »
Mam fajną ciekawostkę ... podobno pacjent może wybierać

Zapisywanie pacjentów wybierających późniejszy termin niż wynikający z listy oczekujących.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że każdy pacjent zgłaszający się do świadczeniodawcy, który z różnych przyczyn (również pozamedycznych) wybiera późniejszy termin udzielenia świadczenia, niż ten wskazany przez świadczeniodawcę wynikający z prowadzonej listy oczekujących, powinien zostać wpisany na listę oczekujących. Świadczeniodawca winien dokonać wpisu ww. pacjenta na pierwszy termin wynikający z listy oczekujących a następnie dokonać zmiany planowanego terminu udzielenia świadczenia na późniejszy termin uzgodniony z pacjentem, a jako powód zmiany należy wskazać wniosek pacjenta.
UWAGA!
Podawany przez świadczeniodawcę pierwszy wolny termin udzielenia świadczenia powinien wskazywać
najbliższy dzień, w którym świadczeniodawca może udzielić świadczenia zgłaszającemu się pacjentowi.
Jeżeli na liście oczekujących odnotowano przynajmniej jednego pacjenta, który wybrał termin późniejszy
niż wynikający z listy oczekujących to data pierwszego wolnego terminu nie jest równoznaczna z datą
ostatniego zaplanowanego pacjenta.
Zatem, w tej sytuacji świadczeniodawca po wygenerowaniu danych o pierwszym wolnym terminie na
udzielenie świadczenia przed ich przesłaniem do OW NFZ każdorazowo zobowiązany jest sprawdzić poprawność przekazywanych danych, dokonując oczywistej modyfikacji informacji, aby data pierwszego
wolnego terminu odzwierciedlała faktyczne możliwości przyjęcia kolejnego zgłaszającego się pacjenta.

Takie małe oszustwo i kolejki się skróciły ...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #298 dnia: Lipca 13, 2019, 20:22:47 pm »
To jest komunikat do tych, którzy podają pierwszy wolny termin na zasadzie "ostatni zajęty" a nie "pierwszy wolny". Jeżeli pacjent zadzwoni do przychodni to zostanie mu zaproponowany wcześniejszy (pierwszy wolny), a nie ostatni zajęty (który ktoś sam sobie wybrał), więc NFZ chce aby na potrzeby informatora kolejkowego był podawany pierwszy wolny termin.
Każda zmiana terminu powinna odbywać się w udokumentowany sposób.
Nowelizacja ustawy wprowadzająca harmonogramy przyjęć mówi aby wpisać pacjenta w odpowiednią kategorię i żeby odnotowywać fakt, że pacjent sam wybrał termin inny niż wynika z kolejki. Trudno znaleźć właściwą kategorię dla pierwszorazowego, który czeka inną niż "oczekujący". No bo "kontynuujący", "przyjęty na bieżąco" ani "przyjęty w trybie nagłym" nie pasuje.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #299 dnia: Lipca 14, 2019, 10:26:46 am »
@mufi
Tylko, że wg mnie na podstawie info z podkarpackiego, to zawsze (od ostatnich zmian przed 1.072019) tak było i nie jest to żadna zmiana. Inne NFZty oczywiście interpretowały temat po swojemu albo w ogóle - piszę tu o wpisywaniu pacjenta do kolejki, jeśli sam wybrał termin inny niż PWT.

Terminy PWT w wielu przypadkach szły jak automat kamsoftowy podpowiadał, czyli ostatni pacjent wpisany do kolejki, co na logikę - jest niemożliwe.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]