collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47652 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #225 dnia: Lipca 01, 2019, 21:46:36 pm »
Jest najnowsza wersja KS-PPS 2019.02.0.0 i tytuł: Sprawozdanie najbliższego wolnego terminu (zamiast cotygodniowe)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #226 dnia: Lipca 01, 2019, 22:18:09 pm »
W ogóle to wszystko powinno działać przez 2 miesiące teoretycznie, aby ludzie nauczyli się to wysyłać, a NFZ weryfikować i informować świadczeniodawców, co robią nie tak, ale bez kar. Bo po dzisiejszym dniu widzę, że mnóstwo ludzi nie rozumie "daty przygotowania informacji".

PWT wysłany o 7 rano, a na kolejki.nfz.gov.pl cały czas stary.

Popieram w 100% oby wszystkie oddziały poszły śladem WOW NFZ jak pisze Niko
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #227 dnia: Lipca 01, 2019, 22:18:41 pm »
Jest najnowsza wersja KS-PPS 2019.02.0.0 i tytuł: Sprawozdanie najbliższego wolnego terminu (zamiast cotygodniowe)

Testowane ? chociaż co tam się mogło zmienić...
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2019, 22:20:55 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #228 dnia: Lipca 01, 2019, 22:20:19 pm »
Testowane.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #229 dnia: Lipca 01, 2019, 22:22:08 pm »
Testowane.

Coś więcej Andrzeju zdradzisz... bo ewentualną możliwość aktualizacji będę miał dopiero jutro
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #230 dnia: Lipca 01, 2019, 22:30:20 pm »
Aktualizacja idzie przez instalację (modyfikacja bazy danych), czyli trochę grubsza pewnie jest.
Sprawdzałem tylko podstawowe funkcje: rejestracja usług, wysyłanie kolejki za miesiąc i kolejki "dziennej". Wszystko poszło ok, import i zwrotka także bez problemu.
Tyle na dziś mogę powiedzieć.
Co do kolejki "codziennej" przyjąłem strategię wieczorem za miniony dzień.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2019, 22:35:11 pm wysłana przez Andrzej64 »

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #231 dnia: Lipca 01, 2019, 22:47:15 pm »
....ale w kolejkach nie zmieniło się nic....tylko nazewnictwo - nie tygodniowa, tylko najbliższy WT i tyle.

@maciek777
Powiem tak, chociaż też wolałbym, żeby było inaczej. Jakby dali dwa miesiące z góry, to powiedzcie mi - statystycznie - kto by tknął nową formę sprawozdawania? 1 czy 2% świadczeniodawców. Panowie, to jest kolejna zmiana (nie twierdzę, że ok, sensowna czy jakoś tak, a wręcz odwrotnie), która pokazuje jakie mamy podejście do zmian. "Na pewno nie wejdzie" i tyle.
Ogólnie - sam pisałem bodajże w styczniu, że taka zmiana została wprowadzona od 1 lipca. Odzew minimalny. Ostatni tydzień czerwca - poruszenie niezwykłe.
Ok - wcześniej może nie dałoby się i tak nic zrobić, po co w ogóle się interesować. Ale czy na ostatnią chwilę cokolwiek zrobimy?

Tak w ogóle to ciekawe czy były jakieś konsultacje publiczne tej zmiany.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #232 dnia: Lipca 01, 2019, 22:53:00 pm »
w nowej wersji jest :
Cytuj
Terminarz 
Opis: Na podstawie ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. dodano możliwość prowadzenia harmonogramów przyjęć. Wymóg ten dotyczy Świadczeniodawców prowadzących kolejki oczekujących. Obligatoryjnie od 1 lipca br. należy odnotowywać wszystkie rezerwacje w ramach procedur wysokospecjalistycznych sprawozdawanych do systemu AP-KOLCE. Funkcjonalność dostępna jest w modułach posiadających terminarz. Podczas rezerwacji pacjentów do miejsc wykonania, do których sprawozdawane są kolejki oczekujących należy wprowadzić dodatkowo kategorię świadczeniobiorcy. Na karcie terminarza dodano pole "Świadczenie AP-KOLCE" określające rezerwację pacjenta niekolejkowego w ramach świadczenia wysokospecjalistycznego.
Szczegółowy opis znajduje się w biuletynie.

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #233 dnia: Lipca 01, 2019, 22:56:24 pm »
Czyli dali radę....
Ogólnie złe jest to, że prowadzenie harmonogramu spod rozliczenia - lista oczekujących nie będzie możliwe. Z moich kontaktów - większość kolejkę tam prowadziła do tej pory.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #234 dnia: Lipca 01, 2019, 22:57:40 pm »
....ale w kolejkach nie zmieniło się nic....tylko nazewnictwo - nie tygodniowa, tylko najbliższy WT i tyle.
Dokładnie. FOrmat wymiany danych jest po staremu.

@maciek777
Powiem tak, chociaż też wolałbym, żeby było inaczej. Jakby dali dwa miesiące z góry, to powiedzcie mi - statystycznie - kto by tknął nową formę sprawozdawania? 1 czy 2% świadczeniodawców.
Dokładnie tak. Weźcie jeszcze pod uwagę, że jest prawdopodobnie kilkadziesiąt procent świadczeniodawców, którzy nie mają pojęcia o tych nowościach i dowiedzą się po pierwszym piśmie od NFZ.

Panowie, to jest kolejna zmiana (nie twierdzę, że ok, sensowna czy jakoś tak, a wręcz odwrotnie), która pokazuje jakie mamy podejście do zmian. "Na pewno nie wejdzie" i tyle.
To samo było z RODO, aktualnie jest z e-receptą, a od lat jest z EDM.

Ogólnie - sam pisałem bodajże w styczniu, że taka zmiana została wprowadzona od 1 lipca. Odzew minimalny. Ostatni tydzień czerwca - poruszenie niezwykłe.
U mnie to samo.
Ok - wcześniej może nie dałoby się i tak nic zrobić, po co w ogóle się interesować. Ale czy na ostatnią chwilę cokolwiek zrobimy?
Niektórzy próbują składać wnioski w dobie cyfrowej wioski.

Tak w ogóle to ciekawe czy były jakieś konsultacje publiczne tej zmiany.
Ponoć cały sejm głosował na TAK.
Ustawa jest ponoć na wniosek środowisk praw pacjentów.
Zupełna głupota. Bo dziś przychodnia wysyła stan na piatek (poprzedni dzień roboczy), a jutro stan na dzisiaj. Jutro wchodząc w informator nie zobaczę stanu na poniedziałek, ale stan na piątek.
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12315052
Trochę przejrzałem jakiś czas temu dane pod powyższym linkiem, ale nie znalazłem specjalnego  sprzeciwu kogokolwiek.
A teraz pytanie: kto czyta RCL?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #235 dnia: Lipca 01, 2019, 22:59:13 pm »
....ale w kolejkach nie zmieniło się nic....tylko nazewnictwo - nie tygodniowa, tylko najbliższy WT i tyle.

@maciek777
Powiem tak, chociaż też wolałbym, żeby było inaczej. Jakby dali dwa miesiące z góry, to powiedzcie mi - statystycznie - kto by tknął nową formę sprawozdawania? 1 czy 2% świadczeniodawców. Panowie, to jest kolejna zmiana (nie twierdzę, że ok, sensowna czy jakoś tak, a wręcz odwrotnie), która pokazuje jakie mamy podejście do zmian. "Na pewno nie wejdzie" i tyle.
Ogólnie - sam pisałem bodajże w styczniu, że taka zmiana została wprowadzona od 1 lipca. Odzew minimalny. Ostatni tydzień czerwca - poruszenie niezwykłe.
Ok - wcześniej może nie dałoby się i tak nic zrobić, po co w ogóle się interesować. Ale czy na ostatnią chwilę cokolwiek zrobimy?

Tak w ogóle to ciekawe czy były jakieś konsultacje publiczne tej zmiany.

Posypuję głowę popiołem gdyż w natłoku prywatnych spraw (chorób) mega mi to umknęło, chociaż pamiętam jak to czytałem w styczniu czy lutym i się śmiałem że mnie na urlop nie puszczą w lipcu...   
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #236 dnia: Lipca 02, 2019, 08:29:41 am »
Cytuj
Posypuję głowę popiołem gdyż w natłoku prywatnych spraw (chorób) mega mi to umknęło, chociaż pamiętam jak to czytałem w styczniu czy lutym i się śmiałem że mnie na urlop nie puszczą w lipcu...
Pamiętam jak była też ta rozmowa że wejdą od lipca kolejki codziennie. Oczywiście prawie każdy miał to gdzieś bo nigdy nie wiadomo czy to wejdzie czy nie i mogą na dzień przed zrezygnować. Przecież było to samo z EDM miał być obowiązkowy od 2019 i na koniec miesiąca postanowili wydłużyć jeszcze o rok. Ogólnie wkurza mnie fakt w kamsofcie że EDM musi być jako dodatkowy moduł do zakupienia, jeszcze bym zrozumiał że raz kupuje i mam na stałe gdzie w następnej aktualizacji licencji tylko podstawkę zakupuje tą za ok.300 zł a nie że od nowego roku będzie trzeba bulić to 600zł(niby śmieszna kwota dla niektórych ale dla innych jest to wydatek), co do e-recepty to nie widzę w instrukcji(albo ja nie umiem szukać) jak poprawnie skonfigurować i wprowadzać to od a-z oraz nie ma normalnie opisanej instrukcji jak prowadzić edm w prywatnym gabinecie też zaczynając od poprawnej konfiguracji. W sumie pisałem o tym na forum ze 2 posty bo chciałem wiedzieć jak to poprawnie zrobić ale zero odzewu.

Offline Yoop

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #237 dnia: Lipca 02, 2019, 09:08:26 am »
Witam, ja jestem tylko pomagierem w zaprzyjaźnionej przychodni, a właściwie w dwóch, bo podmiot jeden, ale przychodnie dwie. Chętnie bym zrzucił obowiązek sprawozdania na te przychodnie, ale tam nawet nie mają KS-PPSa.

Ponieważ w przychodniach nie istnieją w ogóle kolejki oczekujących to zastanawiam się, czy można wygenerować ręcznie z góry XML na cały miesiąc? Nie bardzo wiem czy to musi być ewidencjonowane w KS-PPS, ale podejrzewam, że jak je zrobię ręcznie, to potem KS-PPS będzie miał problem ze zwrotkami do raportów, których nie wygenerował. Ktoś się orientuje jak to działa

-- AKTUALIZACJA --
Odpowiem sam sobie na podstawie tego czego dowiedziałem się w KAMSOFT
1. Jak się okazuje zwrotki z SZOI do kolejek nikogo w ogóle nie interesują. Jestem jakimś dziwakiem że je pobieram i importuje ;)
2. Nie trzeba prowadzić ewidencji kolejek w KS-PPS, generalnie istotny jest tylko sam fakt wysłania odpowiedniego XML (spakowanego do ZIP) do NFZ z informacją o kolejce.
Jeśli świadczeniodawca ma zawsze pustą kolejkę (my tak mamy) to faktycznie można na przykład wygenerować pliki z góry (jakkolwiek to chyba jednak nie do końca jest zgodne z literą prawa), albo na przykład zrobić własny "system" do generowania tych plików (w sumie wystarczy prosty skrypt dostępny przez www), który będą obsługiwały osoby w poradni. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to o numerze generacji. Każdy kolejny plik ma swój numer. Jeśli ktoś będzie tworzył pliki samodzielnie, to rozjedzie mu się numeracja z KS-PPS i w razie czego będzie trzeba ręcznie w bazie zmieniać, gdyby ktoś chciał potem znowu w KS-PPS wystawiać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2019, 09:34:05 am wysłana przez Yoop »

Offline Alicja

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #238 dnia: Lipca 02, 2019, 09:24:45 am »
@Yashi
Jak masz przyjęcia na bieżąco, to zapytaj w NFZ czy w ogóle nie dało by się, żeby nie wysyłać tygodniówki/dziennej. Słyszałem, że takie coś jest dopuszczalne i rozwiązałoby to bieżący problem.

Problem w tym że NFZ nie interesuje jaka jest kolejka.
Dla nich ma być przesłany plik więc nie ma możliwości aby w przypadku zerowych kolejek zwolnili w ogóle z przesyłania pliku.
Jedyne co to że się zgodzą na stary model



Jaki plik ma być wysłany do NFZ  ??
uaktualniamy kolejki w AP kolcach codziennie i co jeszcze powinniśmy robić ?

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #239 dnia: Lipca 02, 2019, 09:31:28 am »
@Nyahaha
Jak piszesz o PPSie, to poszukaj w katalogu DOKU - dużo opisów jest w plikach o nazwie Zmiany...pdf.
Jak chodzi o kasę, to producent oprogramowania musi zarabiać (też bym chciał za darmo). Czy bierze dużo cz mało, to już trzeba porównać z konkurencją. W kontekście systemów kamsoftowych - PPS dla jednego stanowiska tylko złudnie jest tańszy jak Somed. Za Somed płacisz 100% ceny licencji w 1 roku, później 20% (dla opcji licencji normalnej, nie pakieru M o ile dobrze pamiętam). W kolejnym roku już za Somed zapłacisz mniej niż za PPSa.
Co do prowadzenia EDM to tylko wspomnę, że gdzieś widziałem info o tym, że jak podepną wszystkie podmioty do centralnego systemu, to mogą chcieć, żeby wyeksportować zaległe dokumenty HL7CDA, które podmiotymają zapisywać elektronicznie od 1 stycznia tego roku (dla przychodni to informacja dla lekarza kierującego).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]