collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47656 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwca 29, 2019, 13:43:57 pm »
Przydałaby się w PPSie chociaż komunikacja z SZOI-em żeby nie musieć odpalać SZOIa w przeglądarce, tylko stworzyć nawet ręcznie klx, kliknąć "Wyślij do NFZ" / "Pobierz potwierdzenie wysłania" to by mega ułatwiło sprawę. Chyba że już jest a ja nie wiem? :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwca 29, 2019, 14:09:54 pm »
Oczywiście, ze jest. Tyle, że oddziały z SZOI nie obsługują komunikacji via mail.

Offline Niko

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwca 29, 2019, 14:18:11 pm »
Odpowiedź z 27.06.2019 na wniosek dot. wysłania PWT raz w tygodniu:

"Jeżeli podmiot przekazuje żądaną informację raz w tygodniu, oznacza to, że możliwe technicznie jest również przekazanie jej codziennie."(w skrócie)

Pozostaje podnieść ceny i wyjeżdżać na urlopy z komputerem  ;D

Z którego OW otrzymałeś taką odpowiedź?

Wiadomość z WOW NFZ :)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwca 29, 2019, 14:41:02 pm »
Jak będzie wyglądała sprawa z kolejkami "30002 ZABIEGI W ZAKRESIE SOCZEWKI (ZAĆMA)", gdzie są jeszcze wizyty kwalifikacyjne i kontrolne. Przed 1 lipca w momencie kwalifikacji pacjenta wpisywało się go do kolejki na zabieg. Czy teraz będę musiał wpisywać te wizyty do AP-KOLCE dla tej komórki i procedury terapeutycznej ?

Tak.

Wklejam post kolegi von Wendzin z forum dolnośląskiego


Dzisiaj skierowano do ogłoszenia zmianę rozporządzenia w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców. Wprowadza ono m.in. słownik skreśleń z harmonogramu przyjęć. Może NFZ nie chciał aktualizować AP-KOLCE, żeby zaczekać do publikacji tego aktu prawnego.
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321448


Jest już oficjalna wersja w dzienniku ustaw

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1207/1

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwca 29, 2019, 14:49:07 pm »
Oczywiście, ze jest. Tyle, że oddziały z SZOI nie obsługują komunikacji via mail.
No właśnie o wersji z mailem wiem ale MOW Warszawa chyba nie wspiera :(

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwca 29, 2019, 14:58:56 pm »
Bo pół Polski ma SZOI, które nie posiada obsługi mejli, a pół Polski ma Portal Świadczeniodawcy, które wspiera obsługę mejli.

Oto jedna połówka z SZOI:
1. Kujawsko-pomorski
2. Lubelski
3. Mazowiecki
4. Podlaski
5. Świętokrzyski
6. Warmińsko-mazurski
7. Wielkopolski

Oto druga połówka z Portalem:
1. Dolnośląski
2. Lubuski
3. Łódzki
4. Małopolski
5. Opolski
6. Podkarpacki
7. Pomorski
8. Śląski

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwca 29, 2019, 17:22:19 pm »
Bo pół Polski ma SZOI, które nie posiada obsługi mejli, a pół Polski ma Portal Świadczeniodawcy, które wspiera obsługę mejli.
....
No właśnie i pół Polski z SZOI jest w d.. teraz. Aż tak bardzo nie znam się na programowaniu, ale myślę że technicznie wprowadzenie do PPSa komunikacji SZOI, na poziomie obsługi raportów jest wykonalne (szczególnie że SZOI chyba też KAMSOFT o ile się nie mylę budował?). Łatwiej byłoby nawet kogoś nauczyć żeby sobie sam robił i wysyłał te kolejki codziennie, jakby miał wszystko w jednej aplikacji, i nie musiał uruchamiać kilku.


Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwca 29, 2019, 17:55:00 pm »
Bardzo ładny post napisałeś. Czy będziesz miał odwagę napisać to do Kamsoftu, Ministerstwa Zdrowia i NFZ czy tylko tak sobie psioczysz na forum?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwca 29, 2019, 19:01:31 pm »
Ja mam jeden automat, który ściąga z szoi(lubelski) i przerabia do excela zestawienie z wykonanych umów z danego roku i mogę sobie to obrobić do tabeli przestawnej. Niby jest możliwość napisania automatu na wysyłanie plików ale trzeba przeanalizować jak wygląda wysyłanie POSTem pliki w nfz i żeby przebrnął przez drugi etap czyli ten przycisk zatwierdź :). Jeszcze kolce trzeba by było ogarnąć(choć somed ma przycisk na wysyłanie ale medis już nie).

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwca 29, 2019, 19:16:21 pm »
Skonsultuj tutaj http://forum.php.pl/
Co do generowania wykonania umowy w Excelu, to w umowy - lista umów - zakresy świadczeń znajduje się przycisk "pobierz zestawienie". ;)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwca 29, 2019, 22:16:23 pm »
Skonsultuj tutaj http://forum.php.pl/
Co do generowania wykonania umowy w Excelu, to w umowy - lista umów - zakresy świadczeń znajduje się przycisk "pobierz zestawienie". ;)
Ja czasem tam udzielam pomocy jak problem jest prosty, cURL to wiem jak się wysyła pliki tylko nie zawsze wszystko można nim zrobić :). Co do tego zestawienia to już brałem tego gotowca co oferuje nfz i lepszy jest jednak mój skrypt, kliknę tylko jeden przycisk i już mam zestawienie całe z szoi a na szoi muszę się naklikać i co nowa umowa czy czasem aneks to trzeba wszystko przestawiać w excelu a tak mam automat i mogę do tabeli przestawnej wszystko przenieść.

btw. forum.php.pl ostatnio został zaatakowany i spamią dziwnymi tematami xD

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwca 29, 2019, 23:04:35 pm »
Bo pół Polski ma SZOI, które nie posiada obsługi mejli, a pół Polski ma Portal Świadczeniodawcy, które wspiera obsługę mejli.

Oto jedna połówka z SZOI:
1. Kujawsko-pomorski
2. Lubelski
3. Mazowiecki
4. Podlaski
5. Świętokrzyski
6. Warmińsko-mazurski
7. Wielkopolski

Oto druga połówka z Portalem:
1. Dolnośląski
2. Lubuski
3. Łódzki
4. Małopolski
5. Opolski
6. Podkarpacki
7. Pomorski
8. Śląski

dwie nierówne połowy w tej "mniejszej" brakuje chyba jednego województwa,  Za.....go?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwca 29, 2019, 23:11:28 pm »
Zgadza się.
I centrali NFZ w zakresie uzdrowisk ale tam nie ma PWT. ;)

Offline Bartlomiej

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwca 30, 2019, 12:34:06 pm »
Poza tematem pytanie techniczne do osób pomagających zdalnie. Jakiego oprogramowania używacie do zdalnych połączeń?

Dopóki teamviewer nie zablokował mi połączeń z tytułu używania do celów "niekomercyjnych" używałem teamviewer. Na końcówkach instalowałem teamveiwer host i ustawiałem na stałe hasło, tak że nie trzeba było nikogo po drugiej stronie kto poda ID i Hasło. U siebie miałem zainstalowanego teamviewera z własnym kontem i miałem listę komputerów, w których teamviewer włączał się razem ze startem systemu.

Od niedawna używam aplikacji DWService. Bardzo łatwa i fajna aplikacja z tym, że nie mam żadnych raportów co do jej bezpieczeństwa, dlatego nie instaluję go na żadnym serwerze, tylko na końcówkach, do których się łączę, a następnie z nich wchodzę pulpitami zdalnymi na serwery. Jedyny minus jest taki, że momentami trochę zamula w porównaniu do teamviewera.

Dotychczas to mi wystarczało bo szkoda mi było 2 tys zł na licencję do teamviewera żeby do 3 świadczeniodawców łączyć się raz w tygodniu zrobić PWT i raz w miesiącu zrobić rozliczenia.

Co do codziennego sprawozdawania PWT - świadczeniodawcy, z którymi współpracuję nie zgodzili się na wzrost mojego wynagrodzenia, więc przeszkoliłem pielęgniarki i od lipca one są zobowiązane do tego żeby to sprawozdawać.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwca 30, 2019, 12:36:13 pm »

Co do codziennego sprawozdawania PWT - świadczeniodawcy, z którymi współpracuję nie zgodzili się na wzrost mojego wynagrodzenia, więc przeszkoliłem pielęgniarki i od lipca one są zobowiązane do tego żeby to sprawozdawać.
Widoczne wolą przekazać 1% na NFZ. Kwestia czasu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]