collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47653 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwca 26, 2019, 16:58:26 pm »
Zatem harmonogramy przyjęć w których wpisuje się praktycznie wszystkich przyjętych pacjentów obowiązują tylko dla pacjentów AP-Kolcowych? Bo czegoś tu nie rozumiem...

Na te świadczenia:


Cytuj
    30002  - zabiegi w zakresie soczewki (zaćma)
    50002  - usunięcie zwężenia tętnicy wieńcowej (angioplastyka)
    50009  - wideotorakoskopowa ablacja w ciężkim, niepoddającym się leczeniu farmakologicznemu migotaniu przedsionków
    50010  - operacje wad wrodzonych serca i wielkich naczyń u dzieci do ukończenia 1 roku życia, z wyłączeniem operacji izolowanego przewodu tętniczego botalla
    50013  - przezskórne lub z innego dostępu wszczepianie zastawek serca
    50014  - kardiologiczne zabiegi interwencyjne u dzieci do lat 18, w tym przezskórne zamykanie przecieków z użyciem zestawów zamykających
    50015  - operacja wad serca i aorty piersiowej w krążeniu pozaustrojowym
    50017  - przezcewnikowa nieoperacyjna naprawa zastawki mitralnej u chorych wysokiego ryzyka
    60002  - świadczenia z zakresu onkologii
    60003  - świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu
    60004  - świadczenia z zakresu kardiologii
    60005  - świadczenia z zakresu endokrynologii
    80003  - endoprotezoplastyka stawu biodrowego
    80005  - endoprotezoplastyka stawu kolanowe

prowadzisz harmonogramy przyjęć wszystkich pacjentów (nie tylko pierwszorazowych) od 01.7.2019 w KOLCE.
Na pozostałe świadczenia - w zakresie wizyt umówionych na 01.01.2020 i później - prowadzisz  harmonogramy przyjęć wszystkich pacjentów (nie tylko pierwszorazowych) u siebie w programie.


Aktualizacja:
w międzyczasie, np. od 01.09.2019 jest kilka zmian, że np. kolejki na AMD prowadzisz w AP-KOLCE
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000333/O/D20190333.pdf
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2019, 17:05:10 pm wysłana przez karolweksler »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwca 26, 2019, 22:52:00 pm »
prowadzisz harmonogramy przyjęć wszystkich pacjentów (nie tylko pierwszorazowych) od 01.7.2019 w KOLCE.
Na pozostałe świadczenia - w zakresie wizyt umówionych na 01.01.2020 i później - prowadzisz  harmonogramy przyjęć wszystkich pacjentów (nie tylko pierwszorazowych) u siebie w programie.

Kogoś tam na górze zdrowo pojebało!
Komunikat z 26.06 a zmiany od 1.07.. oczywiście sam NFZ nie jest do nich gotowy ale uj.. my mamy być!
Czas się wypisać z tego burdelu, własne zdrowie ważniejsze..

Pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwca 26, 2019, 22:53:47 pm »
Szkoda, że na forum nie ma przycisku "Lubię to!", bo kliknąłbym przy poście Piotra.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwca 26, 2019, 23:47:21 pm »
Szkoda, że na forum nie ma przycisku "Lubię to!", bo kliknąłbym przy poście Piotra.

thx

na forum "wrocławskim" też leci spory wątek o kolejkach i mądre rzeczy piszą
https://forum.nfz-wroclaw.pl/index.php/topic/20528-kolejki-od-lipca/page__view__findpost__p__112214

Pozdrawiam

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwca 27, 2019, 07:58:15 am »
Szkoda, że na forum nie ma przycisku "Lubię to!", bo kliknąłbym przy poście Piotra.

thx

na forum "wrocławskim" też leci spory wątek o kolejkach i mądre rzeczy piszą
https://forum.nfz-wroclaw.pl/index.php/topic/20528-kolejki-od-lipca/page__view__findpost__p__112214

Pozdrawiam
widoczne dla zalogowanych i z uprawnieniami :D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwca 27, 2019, 08:10:07 am »
oj tam oj tam, jak można nie mieć tam konta ;)

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwca 27, 2019, 09:21:28 am »
chciałem się tam zarejestrować ale jest obowiązkowe pole "numer instalacji" - tylko nie wiem czego?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwca 27, 2019, 11:11:40 am »
widoczne dla zalogowanych i z uprawnieniami :D

Zapomniałem qde.. ale założenie tam konta to nie problem a jest to spore źródło informacji (chyba jedyne dla użytkowników mMedica!).

oj tam oj tam, jak można nie mieć tam konta ;)

No właśnie! :-)
ooo
Cytuj
Rejestracja: 13 paź 2006
leci czas..

chciałem się tam zarejestrować ale jest obowiązkowe pole "numer instalacji" - tylko nie wiem czego?

U mnie na koncie to wygląda tak
Cytuj
Grupa: Świadczeniodawcy poza DOW
- to chyba pozwala na inny kod świadczeniodawcy i pusty numer instalacji
Cytuj
kod świadczeniodawcy xxx/xxxxxx
- z mojego OW mimo, że inny niz w Dolnośląskim
Cytuj
numer instalacji ---
- tak to wygląda ale nie wiem czy to znaczy że zostawiłem puste czy wpisałem - lub ---

Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwca 27, 2019, 11:23:24 am »
Wklejam post kolegi von Wendzin z forum dolnośląskiego

von Wendzin
Napisano wczoraj, 22:52

Cytuj
Cytuj
Użytkownik PiotrSz dnia 26 czerwiec 2019 - 22:36 napisał
Komunikat Centrali w odniesieniu do AP-KOLCE zmienia bardzo dużo!
http://www.nfz.gov.p...awcow,7385.html
Cytuję tylko fragment - reszta też niezła..
To jest dramat i skandal, bo jeżeli ktoś do tej pory dla poradni sprawozdawanej w AP-KOLCE prowadził w swoim systemie tylko to co wymagane do tej pory czyli pacjentów pierwszorazowych to od 1.07 ma prowadzić wszystkich!!! Oczywiście AP-KOLCE nie są jeszcze na to gotowe i kiedyś tam będą (dalsza część komunikatu) ale mu to mamy na już prowadzić w naszych programach.. pozamiatane!
A od 1.01.2020 pełne harmonogramy dla wszystkich komórek..

To ja na dokładkę doczepię się do tej reszty...

Cytuj
(...)
Z uwagi na fakt, że dostosowanie aplikacji AP-KOLCE nastąpi w późniejszym terminie (po 1 lipca 2019 r.), do czasu udostępnienia narzędzia do prowadzenia pełnych harmonogramów przyjęć, świadczeniodawcy są zobowiązani do zbierania przedmiotowych danych. Dotyczy to pacjentów przyjętych na bieżąco, posiadających prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej, przyjętych w stanie nagłym oraz kontynuujących leczenie.
Powyższe informacje powinny być gromadzone w prowadzonej przez świadczeniodawcę dokumentacji medycznej oraz w systemach informatycznych, które mogą wymagać dostosowania do zarządzania harmonogramami przyjęć z uwzględnieniem obowiązujących od 1 lipca br. zmian.

Chyba ktoś przeczytał ustawę bez zrozumienia...
W ustawie jest czarno na białym napisane:

Cytuj
"1. Minister właściwy do spraw zdrowia, po zasięgnięciu opinii Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Prezesa Funduszu, Naczelnej Rady Lekarskiej i Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, określi, w drodze rozporządzenia , zakres niezbędnych informacji przetwarzanych przez świadczeniodawców, w tym sposób obliczania średniego czasu oczekiwania na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej, szczegółowy sposób rejestrowania tych informacji, w tym w harmonogramie przyjęć , oraz ich przekazywania ministrowi właściwemu do spraw zdrowia, Funduszowi lub innemu podmiotowi zobowiązanemu do finansowania świadczeń ze środków publicznych, w tym także rodzaje wykorzystywanych nośników informacji oraz wzory dokumentów, biorąc pod uwagę zakres zadań wykonywanych przez te podmioty oraz uwzględniając potrzebę ochrony danych osobowych.

1a. W przypadku świadczeń opieki zdrowotnej, do których dostępność, mierzona średnim czasem oczekiwania, jest znacznie utrudniona, minister właściwy do spraw zdrowia w przepisach wydanych na podstawie ust. 1 może określić wykaz świadczeń gwarantowanych, w przypadku których harmonogramy przyjęć są prowadzone przez świadczeniodawców udzielających tych świadczeń w aplikacji udostępnionej przez Prezesa Funduszu. ".

A więc:
- rozporządzenia nie ma, więc skąd niby dostawcy oprogramowania mają znać szczegółowy sposób rejestrowania danych w ramach harmonogramu przyjęć.
- to NFZ powinien udostępnić aplikację na procedury wysokospecjalistyczne, a nie - ze względu na swoje opóźnienia w tym zakresie - zwalać problem na dostawców...
- dostawca mógłby skorzystać z interfejsu (usługi serwisowej) udostępnionej przez 'Fundusz (na wzór dotychczasowego AP-KOLCE), ale oczywiście nic takiego na dzień dzisiejszy się nie pojawiło.

Tak więc kowal zawinił, a pewnie powiesza Cygana...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2019, 11:27:18 am wysłana przez PiotrSz »

Offline Bartlomiej

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwca 27, 2019, 11:26:20 am »

Cytuj
Grupa: Świadczeniodawcy poza DOW
- to chyba pozwala na inny kod świadczeniodawcy i pusty numer instalacji
Cytuj
kod świadczeniodawcy xxx/xxxxxx
- z mojego OW mimo, że inny niz w Dolnośląskim
Cytuj
numer instalacji ---
- tak to wygląda ale nie wiem czy to znaczy że zostawiłem puste czy wpisałem - lub ---

Pozdrawiam

Faktycznie - w kod świadczeniodawcy i numer instalacji wpisałem "-" i przepuściło bez problemu :)
OW NFZ - Inny OW NFZ

Pozdrawiam

Offline ewelia123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwca 27, 2019, 11:43:33 am »
chciałem się tam zarejestrować ale jest obowiązkowe pole "numer instalacji" - tylko nie wiem czego?

Ja wprowadziłam też kod świadczeniodawcy i mnie zarejestrowało :)

Offline razor1337

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwca 27, 2019, 11:47:23 am »
Jak będzie wyglądała sprawa z kolejkami "30002 ZABIEGI W ZAKRESIE SOCZEWKI (ZAĆMA)", gdzie są jeszcze wizyty kwalifikacyjne i kontrolne. Przed 1 lipca w momencie kwalifikacji pacjenta wpisywało się go do kolejki na zabieg. Czy teraz będę musiał wpisywać te wizyty do AP-KOLCE dla tej komórki i procedury terapeutycznej ?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2019, 12:57:59 pm wysłana przez razor1337 »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwca 27, 2019, 17:18:10 pm »
Jak będzie wyglądała sprawa z kolejkami "30002 ZABIEGI W ZAKRESIE SOCZEWKI (ZAĆMA)", gdzie są jeszcze wizyty kwalifikacyjne i kontrolne. Przed 1 lipca w momencie kwalifikacji pacjenta wpisywało się go do kolejki na zabieg. Czy teraz będę musiał wpisywać te wizyty do AP-KOLCE dla tej komórki i procedury terapeutycznej ?

Tak.

Wklejam post kolegi von Wendzin z forum dolnośląskiego


Dzisiaj skierowano do ogłoszenia zmianę rozporządzenia w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców. Wprowadza ono m.in. słownik skreśleń z harmonogramu przyjęć. Może NFZ nie chciał aktualizować AP-KOLCE, żeby zaczekać do publikacji tego aktu prawnego.
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321448

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwca 28, 2019, 10:34:14 am »
Jak będzie wyglądała sprawa z kolejkami "30002 ZABIEGI W ZAKRESIE SOCZEWKI (ZAĆMA)", gdzie są jeszcze wizyty kwalifikacyjne i kontrolne. Przed 1 lipca w momencie kwalifikacji pacjenta wpisywało się go do kolejki na zabieg. Czy teraz będę musiał wpisywać te wizyty do AP-KOLCE dla tej komórki i procedury terapeutycznej ?

Tak.


Na pewno? W kolcach jest prowadzona kolejka na określone procedury (13.1 - 13.7). Porada kwalifikacyjna i kontrolna nie są tymi procedurami, a jedynie uzupełnieniem operacji. Jesteś pewien, że trzeba je od lipca wprowadzać w kolce?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwca 28, 2019, 10:37:48 am »
Jak będzie wyglądała sprawa z kolejkami "30002 ZABIEGI W ZAKRESIE SOCZEWKI (ZAĆMA)", gdzie są jeszcze wizyty kwalifikacyjne i kontrolne. Przed 1 lipca w momencie kwalifikacji pacjenta wpisywało się go do kolejki na zabieg. Czy teraz będę musiał wpisywać te wizyty do AP-KOLCE dla tej komórki i procedury terapeutycznej ?

Tak.


Na pewno? W kolcach jest prowadzona kolejka na określone procedury (13.1 - 13.7). Porada kwalifikacyjna i kontrolna nie są tymi procedurami, a jedynie uzupełnieniem operacji. Jesteś pewien, że trzeba je od lipca wprowadzać w kolce?

To chyba raczej chodzi o te nowe wymogi co do harmonogramu przyjęć gdzie mają być informacje o wszystkim.. a że w tym przypadku będzie to połączone z KOLCAMI (jak NFZ zaktualizuje) to inna sprawa

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 85
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]