collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwca 24, 2019, 15:22:03 pm »
:-( czyli najlepiej zrobić to sobie wieczorkiem i wysłać tego samego dnia wieczorkiem, czy nie ??? :-(
Edward z Kętrzyna

Offline EMI84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Pomógł? 8
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwca 24, 2019, 15:24:15 pm »
https://www.politykazdrowotna.com/46402,od-1-lipca-zmiana-dla-swiadczeniodawcow-ws-raportowania-list-oczekujacych-do-nfz
Czyli harmonogram prowadzimy po staremu do 31.12.2019? W kolejkę wpisujemy dalej tylko pierwszorazowych?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwca 24, 2019, 18:08:07 pm »
karolweksler możesz mi pomoc jak ja mam wysyłać te kolejki mając takie dni pracy poradni ?

Poniedziałek    11:00 - 20:00
Piątek    11:00 - 20:00
Sobota    10:00 - 14:00

z góry dzięki :)

Ostatniego dnia roboczego czerwca wyślij pierwszy wolny termin wg stanu na ten sam dzień nieważne o której godzinie. Czyli 29.06.2019 wg stanu na 29.06.2019.

W poniedziałek wysyłasz stan na poniedziałek na koniec dnia pracy.
W piątek wysyłasz stan na piątek na koniec dnia pracy.
W sobotę wysyłasz stan na sobotę na koniec dnia pracy.

czyli będziemy zobowiązani do raportowania każdego dnia roboczego raportu z pwt  ze stanem na dzień poprzedni,
tak

a harmonogram też codziennie,czy ie trzeba raportować?
w stomatologii raz na miesiąc zaczynając od stycznia.
Tak jak kolejki miesięczne obecnie.
Teoretycznie harmonogram powinien być prowadzony na bieżąco elektronicznie.

i tu pierwsze pytanie...jeśli tak,to jak raportuje się harmonogram ksppsie,bo my do tej pory prowadziliśmy tylko w kalendarzu papierowym
zapytaj Kamsoft pod kątem tych nowych przepisów
chwalili się, że to mają (chociaż raport kolejkowy zrobiony za styczeń 2020 raczej nie będzie w nowym formacie w obecnej wersji ks-pps więc chyba nie do końca mówią prawdę) - niech pokażą co i jak

Drugie pytanie:raport z listy w danym miesiącu tak jak było czyli raz w miesiacu,ok
tak

trzecie pyatnie: co zrobić jeśli mamy dwie popołudniówki po sobie od godziny 12.00,to kiedy te raporty?
podaj pełny grafik

we czwartek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na wtorek przesyłasz we czwartek na koniec pracy do NFZ

Dzięki za odpowiedź. Mam tylko wątpliwość do powyższego czy na pewno chodziło Ci o stan na wtorek ? A nie na czwartek ?
masz rację. Robiłem ctrl+c ctrl+v i wkradł się błąd.

Jeżeli gabinet pracuje:
Pon 14-19
Wt 9-14
Czw 14-19
to sprawozdanie które normalnie trzeba by wysłać w poniedziałek do 10 kiedy mam wysłać? W czwartek po pracy? Mimo,że to nie ten tydzień?
Nie ogarniam. Nie wiem kiedy i z jakimi datami wysyłać za poszczególne dni.

1)w poniedziałek nic nie robisz

2)we wtorek tworzysz pierwszy wolny termin wg stanu na poniedziałek i przesyłasz we wtorek do godz. 10 do NFZ

3)we czwartek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na wtorek przesyłasz we czwartek na koniec pracy do NFZ


mam pyt. odnośnie odp.1-jaka data przygotowania (sporzadzania) PWT-poniedziałkowa czy wtorkowa?
i analogicznie odp.3 data wtorkowa czy czwartkowa?

ad. 1 brzmi "w poniedziałek nic nie robisz" - jak możesz mieć do tego pytanie?

Ja w swojej wypowiedzi podałem " wg stanu ". Wczytaj się.

Czy dobrze rozumiem, że mogę wysłać raport dzień później, żeby nie zmieniać tych dat? Czyli przygotuję we wtorek, a prześlę w środę? Czy coś wtedy wywala?
Tak. We środę do godz. 10 robisz i przesyłasz stan na wtorek.

Co do komunikatu to zdecydowanie powinien się pojawić, moja przełożona chyba bez tego nie uwierzy i nie podejmie żadnych kroków co zrobić np. w weekendy, kiedy nie pracuję...
Pokaż przełożonej ustawę.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180002429


Stosując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, WOW NFZ w Poznaniu rekomenduje aby generacja[4]
i wysyłka[5] raportu odbywała się tego samego dnia, a data sporządzenia[6] raportu (inaczej przygotowania raportu/stanu danych na dzień) ? wprowadzana przez osobę tworzącą raport, wskazywała na dzień jego generacji i wysyłki. Terminy dotyczące dostępu do świadczenia[7], w podziale na kategorie medyczne ?przypadek pilny? i ?przypadek stabilny? winny być ustalane ze stanem na dzień generacji, daty sporządzenia i wysyłki raportu.
Czy tylko ja mam wrażenie, że to jest napisane bez sensu?

:-( czyli najlepiej zrobić to sobie wieczorkiem i wysłać tego samego dnia wieczorkiem, czy nie ??? :-(
To zależy od grafiku pracy. Jeżeli pracujesz przed 10 to bezpiecznej wysłać następnego dnia do godz. 10 wg stanu na dzień poprzedni.

https://www.politykazdrowotna.com/46402,od-1-lipca-zmiana-dla-swiadczeniodawcow-ws-raportowania-list-oczekujacych-do-nfz
Czyli harmonogram prowadzimy po staremu do 31.12.2019? W kolejkę wpisujemy dalej tylko pierwszorazowych?
W stomatologii - Tak, przy czym chodzi tutaj o termin wizyty.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2019, 18:11:05 pm wysłana przez karolweksler »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwca 24, 2019, 20:43:15 pm »
Mnie to ciekawi harmonogram przyjęć w protetyce :D

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwca 24, 2019, 20:48:00 pm »
A co dokładnie? :)
Tam jest jakoś średnio 5 wizyt.

Offline KACHA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwca 24, 2019, 22:32:10 pm »
Jeżeli gabinet pracuje:
Pon 14-19
Wt 9-14
Czw 14-19
to sprawozdanie które normalnie trzeba by wysłać w poniedziałek do 10 kiedy mam wysłać? W czwartek po pracy? Mimo,że to nie ten tydzień?
Nie ogarniam. Nie wiem kiedy i z jakimi datami wysyłać za poszczególne dni.

1)w poniedziałek nic nie robisz

2)we wtorek tworzysz pierwszy wolny termin wg stanu na poniedziałek i przesyłasz we wtorek do godz. 10 do NFZ

3)we czwartek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na wtorek przesyłasz we czwartek na koniec pracy do NFZ


mam pyt. odnośnie odp.1-jaka data przygotowania (sporzadzania) PWT-poniedziałkowa czy wtorkowa?
i analogicznie odp.3 data wtorkowa czy czwartkowa?

ad. 1 brzmi "w poniedziałek nic nie robisz" - jak możesz mieć do tego pytanie?

Ja w swojej wypowiedzi podałem " wg stanu ". Wczytaj się.

Sorki,chodziło mi oczywiście o odp.nr 2.
No według stanu na dany dzień to wiadomo, ze stan na poniedziałek, ale z jaką datą przygotowac ten raport? Z poniedziałkową i wysłac we wtorek? W komunikacie jest mowa o tej samej dacie generacji, wysyłki i przygotowania,czyż nie? ( Stosując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, WOW NFZ w Poznaniu rekomenduje aby generacja[4] i wysyłka[5] raportu odbywała się tego samego dnia, a data sporządzenia[6] raportu (inaczej przygotowania raportu/stanu danych na dzień) wskazywała na dzień jego generacji i wysyłki. Terminy dotyczące dostępu do świadczenia[7], w podziale na kategorie medyczne ?przypadek pilny? i ?przypadek stabilny? winny być ustalane ze stanem na dzień generacji, daty sporządzenia i wysyłki raportu)
 Ja juz zupełnie głupia jestem....





Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwca 24, 2019, 22:38:29 pm »
Nie czytaj bełkotu praktykantów.

Przy grafiku:

Pon 14-19
Wt 9-14
Czw 14-19


1) w poniedziałek nic nie robisz

2) we wtorek do godz. 10 tworzysz pierwszy wolny termin wg stanu na poniedziałek i przesyłasz we wtorek do godz. 10 do NFZ. Termin na przypadek stabilny i pilny podajesz zgodny z prawdą - zastanawiasz się na kiedy umówiłabyś pacjenta, gdyby zadzwonił w poniedziałek i taki wskazujesz termin przy przypadku stabilnym i pilnym.

3) we wtorek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na wtorek przesyłasz we wtorek na koniec pracy do NFZ.  Termin na przypadek stabilny i pilny podajesz zgodny z prawdą - zastanawiasz się na kiedy umówiłabyś pacjenta, gdyby zadzwonił we wtorek i taki wskazujesz termin przy przypadku stabilnym i pilnym.

4) we czwartek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na czwartek przesyłasz we czwartek na koniec pracy do NFZ.  Termin na przypadek stabilny i pilny podajesz zgodny z prawdą - zastanawiasz się na kiedy umówiłabyś pacjenta, gdyby zadzwonił w czwartek i taki wskazujesz termin przy przypadku stabilnym i pilnym.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwca 24, 2019, 23:55:02 pm »
Temat automatu - konia z rzędem jeśli jakiś producent w to pójdzie. Jest to podkładanie się poprzez wprowadzenie funkcji, która nie może działać poprawnie (coś tam wyśle i zwrotka będzie raczej ok). Jak chodzi o merytorykę, to na jakiej podstawie wyznaczyć PWT? Data na kiedy wpisany jest ostatni pacjent w poradni? Niekoniecznie jest to PWT. Może zaznaczyć flagę na terminarzu danej poradni osobno stabilną osobno pilną (wg zasad na dziś) - ok, może i to zadziała, ale kto o to będzie przestawiał. Jak macie jeszcze pomysły na jakieś kryteria to piszcie, może jakieś sensowne da się znaleźć. Powyższe uogólniłem do kolejek na miejsce bez wchodzenia w inne typy.

Co do przytoczonego komunikatu NFZ - poza tym, że zakręcili nieźle, to wydaje mi się, że dążą do tego, żeby data przygotowania i data oceny były równe, czyli wysyłajcie codziennie i nie korzystajcie z tego, że za poprzedni dzień można wysłać do 10 następnego dnia roboczego danej komórki (znowu za chwilę pewnie wróci temat sprzed paru lat czy sobota to dzień roboczy - mniejsza z tym). W mojej interpretacji jak w tygodniu pracujesz w wtorek i czwartek, to kolejkę za czwartek możesz wysłać do następnego wtorku do 10 (jak poradnia jest od 12 w ten wtorek, to można z domu albo specjalnie przyjechać). Oczywiście bezpieczniej wysłać w czwartek, tego nie kwestionuję. Tę interpretację pewnie zaraz ktoś z NFZ wyłoży, ale czytając rozporządzenie tak mi się przynajmniej wydaje.
Dalej - raport ma być dostarczony do 10 następnego dnia roboczego za poprzedni dzień, czyli wysyłam raport np. 4 lipca o 9:30 (czy jak wyślę o 9:59 licząc wg zegara wzorcowego gdzieś tam w świecie, a na serwer NFZ wskoczy o 10:01, to zaliczą? - odpowiedź raczej jasna) z datą oceny czy inaczej przygotowania równą 3 lipca. W tym kontekście jakbym zrobił raport 4 lipca z datą oceny/przygotowania 4 lipca nieważne o jakiej godzinie, to czy PWT za 4 lipca mam ok? Wydaje mi się, że tak, bo nigdzie w rozporządzeniu nie znalazłem zapisu, że mam raport zrobić o konkretnej godzinie w dzień, za który go robię. Jedyny zapis to, że za poprzedni dzień mam czas do 10 następnego dnia. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwca 25, 2019, 08:40:53 am »
Ja tam wysłałem wniosek o to by wysyłać raz w tygodniu skoro jest możliwości. Lepiej spróbować i być może się coś ukręci. Dzwoniłem do NFZ do gościa od kolejek i mówił by wysyłać skoro dają ci możliwość on się dziwił że tak mało wniosków wysłali świadczeniodawcy a ma ich ponad 300(woj. Lubelskie).

Offline ewelia123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 25, 2019, 08:59:51 am »
Ja tam wysłałem wniosek o to by wysyłać raz w tygodniu skoro jest możliwości. Lepiej spróbować i być może się coś ukręci. Dzwoniłem do NFZ do gościa od kolejek i mówił by wysyłać skoro dają ci możliwość on się dziwił że tak mało wniosków wysłali świadczeniodawcy a ma ich ponad 300(woj. Lubelskie).

Nyahaha skąd masz taki wniosek? Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej piszą: "... Niezależnie od powyższego wystąpienia Naczelnej Rady Lekarskiej świadczeniodawcy zainteresowani pozostaniemy przy cotygodniowym sprawozdawaniu powinni złożyć w swoim oddziale wojewódzkim Funduszu stosowny wniosek. Wzór takiego wniosku zamieszczony zostanie na stronach poszczególnych komisji stomatologicznych okręgowych rad lekarskich." Niestety nie potrafię znaleźć wzoru.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie

Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwca 25, 2019, 10:44:17 am »
Cytuj
https://www.politykazdrowotna.com/46402,od-1-lipca-zmiana-dla-swiadczeniodawcow-ws-raportowania-list-oczekujacych-do-nfz
Czyli harmonogram prowadzimy po staremu do 31.12.2019? W kolejkę wpisujemy dalej tylko pierwszorazowych?
W stomatologii - Tak, przy czym chodzi tutaj o termin wizyty.
Po staremu to ja dalej wprowadzam z modułu rozliczenia bo nie mam żadnych kolejek i nigdy nie będzie :). A od stycznia 2020 to mam rozumieć że będzie trzeba najpierw w terminarz wprowadzić a potem z terminarza ściągać? Za dużo roboty dojdzie od 2020 a dojdzie do tego że w dniu gdy przyjdzie pacjent sprawdzi się ewuś(ktoś coś wie czy mają z tego zrezygnować albo zmienić chociaż możliwość sprawdzania wstecz?) tylko a potem w domu resztę uzupełniać bo nie będzie możliwości wyrobić się w czasie.

ewelia123 pisałem jak prawie każde pismo do funduszu(tyle że adresowane do Dyrektora) zawierające ze 2-3 zdania bo nie było wzoru jedynie wzorowałem się na komunikacie z NFZ. A jak się pojawił mimo wszystko gdzieś wzór to nie ma obowiązku przepisywania krok po kroku to co jest we wzorze jedyne najważniejsze fragmenty zawrzeć.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwca 25, 2019, 10:55:03 am »
Patrząc na ten wzór to ciśnie mi się na usta standardowe pytanie funduszowe. "To ja wy do tej pory sprawozdawaliście pierwsze wolne terminy?"

Offline katmi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwca 25, 2019, 11:56:53 am »
Czy w ap-kolce będzie trzeba od 1 lipca  wpisywać wszystkich pacjentów czy nadal tylko pierwszorazowych?

Offline xbot65

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwca 25, 2019, 12:51:19 pm »
Czy zmiana sposobu sprawozdawania PWT dotyczy też PSY ? wydaje i się, że nie, ale znajomy jest przekonany, że też ...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]