collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline plo

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwca 21, 2019, 10:30:48 am »
Jeżeli gabinet pracuje:
Pon 14-19
Wt 9-14
Czw 14-19
to sprawozdanie które normalnie trzeba by wysłać w poniedziałek do 10 kiedy mam wysłać? W czwartek po pracy? Mimo,że to nie ten tydzień?
Nie ogarniam. Nie wiem kiedy i z jakimi datami wysyłać za poszczególne dni.

Offline Blanka0707

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwca 21, 2019, 10:52:25 am »
Ale to będziemy to robić w systemie np Kspps i wysyłać na SZOI (jakas aktualizacja??) czy jakoś inaczej, ktoś wie jak to ma w praktyce wyglądać??

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 21, 2019, 11:17:37 am »
Pewnie bez zmian. Trzeba będzie trzaskać bezsensowne raporty i wrzucać na SZOI.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 21, 2019, 12:00:16 pm »
Dla mnie najgorsze w wysyłaniu kolejek(tych w szpitalu) to będzie przestawianie dat w przypadku gdzie np. na pilne wcale nie ma kolejki i trzeba przestawiać daty, a mógłby kamsoft wymyślić coś by też na podstawie harmonogramu przestawiał w odpowiednich miejscach daty na te co trzeba oraz dostosować programy kamsoftu by wysyłał codziennie automatem kolejki.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 21, 2019, 18:34:50 pm »
Jeżeli gabinet pracuje:
Pon 14-19
Wt 9-14
Czw 14-19
to sprawozdanie które normalnie trzeba by wysłać w poniedziałek do 10 kiedy mam wysłać? W czwartek po pracy? Mimo,że to nie ten tydzień?
Nie ogarniam. Nie wiem kiedy i z jakimi datami wysyłać za poszczególne dni.

w poniedziałek nic nie robisz

we wtorek tworzysz pierwszy wolny termin wg stanu na poniedziałek i przesyłasz we wtorek do godz. 10 do NFZ

we wtorek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na wtorek przesyłasz we wtorek na koniec pracy do NFZ

we czwartek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na wtorek przesyłasz we czwartek na koniec pracy do NFZ

na wszelki wypadek wyślij do nfz pierwszy wolny termin ostatniego dnia roboczego czerwca


Ale to będziemy to robić w systemie np Kspps i wysyłać na SZOI (jakas aktualizacja??) czy jakoś inaczej, ktoś wie jak to ma w praktyce wyglądać??
Już teraz KS-PPS pozwala Ci tworzyć pierwszy wolny termin jak często chcesz. Musisz po prostu robić to częściej po 01.07.2019 i wysyłać do NFZ. W taki sam sposób jak teraz, ale częściej. I zwracając uwagę na "stan na dzień" (data przygotowania informacji).


Offline Mikołaj

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 21, 2019, 20:44:21 pm »
Pytanie, czy codzienne raporty od 1 lipca dotyczą wszystkich 4 kolejek, czyli stomatologia pilni i najbliższy i protetyka pilni i najbliższy? cyz tylko pilnych?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 21, 2019, 21:05:40 pm »
Wszystkie jak do tej pory tylko częściej.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 24, 2019, 09:20:58 am »
karolweksler możesz mi pomoc jak ja mam wysyłać te kolejki mając takie dni pracy poradni ?

Poniedziałek    11:00 - 20:00
Piątek    11:00 - 20:00
Sobota    10:00 - 14:00

z góry dzięki :)

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 24, 2019, 09:59:06 am »
Witam,czy mógłby ktoś mi pomóc wtym temacie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem...czyli będziemy zobowiązani do raportowania każdego dnia roboczego raportu z pwt  ze stanem na dzień poprzedni,a harmonogram też codziennie,czy ie trzeba raportować?i tu pierwsze pytanie...jeśli tak,to jak raportuje się harmonogram ksppsie,bo my do tej pory prowadziliśmy tylko w kalendarzu papierowym...Drugie pytanie:raport z listy w danym miesiącu tak jak było czyli raz w miesiacu,ok?trzecie pyatnie: co zrobić jeśli mamy dwie popołudniówki po sobie od godziny 12.00,to kiedy te raporty?z góry dziękuję za odpowedzi

Offline plo

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 24, 2019, 11:03:45 am »
we czwartek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na wtorek przesyłasz we czwartek na koniec pracy do NFZ

Dzięki za odpowiedź. Mam tylko wątpliwość do powyższego czy na pewno chodziło Ci o stan na wtorek ? A nie na czwartek ?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwca 24, 2019, 12:30:15 pm »
Czy w KS-PPS wpisanie zgłaszającego się pacjenta do modułu TERMINARZ to elektroniczne prowadzenie harmonogramu przyjęć w rozumieniu znowelizowanej ustawy art. 19a ?

Offline KACHA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwca 24, 2019, 13:27:42 pm »
Jeżeli gabinet pracuje:
Pon 14-19
Wt 9-14
Czw 14-19
to sprawozdanie które normalnie trzeba by wysłać w poniedziałek do 10 kiedy mam wysłać? W czwartek po pracy? Mimo,że to nie ten tydzień?
Nie ogarniam. Nie wiem kiedy i z jakimi datami wysyłać za poszczególne dni.

1)w poniedziałek nic nie robisz

2)we wtorek tworzysz pierwszy wolny termin wg stanu na poniedziałek i przesyłasz we wtorek do godz. 10 do NFZ

3)we czwartek na koniec dnia pracy tworzysz pierwszy  wg stanu na wtorek przesyłasz we czwartek na koniec pracy do NFZ


mam pyt. odnośnie odp.1-jaka data przygotowania (sporzadzania) PWT-poniedziałkowa czy wtorkowa?
i analogicznie odp.3 data wtorkowa czy czwartkowa?

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwca 24, 2019, 13:29:38 pm »
Czy dobrze rozumiem, że mogę wysłać raport dzień później, żeby nie zmieniać tych dat? Czyli przygotuję we wtorek, a prześlę w środę? Czy coś wtedy wywala?
Co do komunikatu to zdecydowanie powinien się pojawić, moja przełożona chyba bez tego nie uwierzy i nie podejmie żadnych kroków co zrobić np. w weekendy, kiedy nie pracuję...

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwca 24, 2019, 13:43:31 pm »
W sprawie zmiany zasad sprawozdawania informacji o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia.

 

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia pragnie poinformować, że począwszy od 1 lipca 2019 roku, zmienią się zasady sprawozdawania informacji o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia. Dotychczas, każdy świadczeniodawca, udzielający świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczeń specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, miał obowiązek przekazywać tę informację co najmniej raz w tygodniu według stanu na dzień przekazania lub dzień poprzedzający przekazanie[1].

Począwszy od 1 lipca 2019 r. Świadczeniodawca będzie zobowiązany przekazywać informację
o pierwszym wolnym terminie każdego jego dnia roboczego do godziny dziesiątej, według stanu na dzień poprzedzający przekazanie[2],[3].

Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Zdrowia, celem niniejszej zmiany jest zapewnienie świadczeniobiorcom dostępu do jak najbardziej aktualnej informacji o pierwszym wolnym terminie. Poradnie, które rozpoczynają pracę po godzinie 10:00 w danym dniu roboczym (czyli po terminie wyznaczonym do ostatecznego przekazania informacji o pierwszym wolnym terminie według stanu na dzień poprzedzający), powinny sporządzić taką informację na koniec dnia roboczego, którego dotyczy dana informacja i przekazać ją do Funduszu w tym samym dniu roboczym. W ten sposób zostanie spełniony warunek przekazania informacji (według stanu na dzień poprzedzający) do godziny 10 dnia następnego.

Stosując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, WOW NFZ w Poznaniu rekomenduje aby generacja[4]
i wysyłka[5] raportu odbywała się tego samego dnia, a data sporządzenia[6] raportu (inaczej przygotowania raportu/stanu danych na dzień) ? wprowadzana przez osobę tworzącą raport, wskazywała na dzień jego generacji i wysyłki. Terminy dotyczące dostępu do świadczenia[7], w podziale na kategorie medyczne ?przypadek pilny? i ?przypadek stabilny? winny być ustalane ze stanem na dzień generacji, daty sporządzenia i wysyłki raportu.

W przypadku list prowadzonych w aplikacji AP-KOLCE, rekomenduje się analogicznie, przyjmując, że dzień generacji i wysyłki jest datą aktualizacji[8] informacji o pierwszym wolnym terminie.       

Offline plo

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwca 24, 2019, 14:22:32 pm »
Dla uściślenia powyższego posta:
[4] Tj. dzień, w którym operator tworzy raport w systemie świadczeniodawcy.
[5] Tj. dzień, w którym utworzony raport jest wystawiany na konto SZOI w postaci pliku klx.
[6] Tj. data, jaką operator wprowadza (lub akceptuje- jeśli podpowiadana przez system) na etapie tworzenia raportu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]