collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47894 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xbot65

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 06, 2019, 21:03:15 pm »
Nie wiem, jak Wy, ale jeśli naprawdę wejdą kolejki codzienne ( raportowanie ) to ja rezygnuje z rozliczania AOS - nie wyobrażam sobie takiego "więzienia". Rozumiem, że wys...ć się trzeba codziennie, ale jakies pos...ne kolejki - komu to potrzebne ? Jeśli lekarze dadzą to sobie wcisnąć, to niech się potem z tym bujają - beze mnie !!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 07, 2019, 07:37:38 am »
Wszystko jest chore, jak był kiedyś program Dent(nie wiem czy ktoś to pamięta) do rozliczenia stomatologii, to mogli tak przy tym zostać do końca, przy tym jednym programie dla stomatologów i nic nowego nie wciskać a jak już mają coś wciskać na siłę bo jakaś ustawa wchodzi to tylko aktualizacją rozwiązać problem, a nie jak teraz "kup dodatkowy obowiązkowy moduł bo będzie wymóg od 2020, wypełnij dalsze wnioski by dostać dostęp do systemu obowiązkowo bo jest wymóg ministra" itp.

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 07, 2019, 08:22:36 am »
datę przygotowania kolejki dajemy na dzień w którym wrzucamy na serwer czy na dzień poprzedzający ?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 07, 2019, 08:24:00 am »
Zależy kiedy robisz.
Generalnie: dzisiaj do godz. 10 robię na dzień poprzedzający (stan na dzień:poprzedni dzień roboczy).

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 07, 2019, 08:34:05 am »
Chyba lepiej dawać na dzień poprzedni bo jak będą chcieli sprawdzić to przecież już mogło zdążyć się zmienić ;)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 07, 2019, 08:42:48 am »
Ja miałem na myśli sytuację, że gabinet może pracować po 10.

Rozmawiałem z NFZ. Powiedzieli, że trzeba wysyłać wtedy na koniec dnia pracy wg stanu na ten sam dzień jeśli następnego dnia roboczego gabinet NIE pracuje przed 10. Mam to na piśmie. Czyli może być dzień, że dwa razy wysyłasz PWT - rano stan na poprzedni dzień i wieczorem stan na bieżący.

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 07, 2019, 09:26:58 am »
Cytuj
?4. Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20 ust. 1, przekazuje każdego jego dnia roboczego do godziny dziesiątej oddziałowi wojewódzkiemu Funduszu właściwemu ze względu na miejsce udzielania świadczenia informację o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia według stanu na dzień poprzedzający, z wyłączeniem świadczeń, dla których jest prowadzona lista oczekujących, o której mowa w art. 20 ust. 12, świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej, świadczeń opieki paliatywnej i hospicyjnej, innych niż udzielane w warunkach ambulatoryjnych oraz świadczeń perinatalnej opieki paliatywnej.?

Zwróćcie uwagę na pierwsze podkreślenie "każdego jego dnia roboczego", oznacza to, że jeżeli przykładowo nasza kardiologia AOS działa we wtorek i czwartek, to dopuszczalne jest przekazanie stanu za poprzedni czwartek, w następny wtorek. Oczywiście jak ktoś ma 15 poradni to i tak pewnie będzie pchał codziennie całość, niż prowadził listę: Poniedziałek, to muszę przekazać dermatologię, ginekologię, wtorek: okulistykę, kardio itp.

Powyższe nie dotyczy szpitalnictwa, które pracuje w trybie 24/7, na spotkaniu w NFZ w sprawie zmian kolejkowych na stwierdzenie, że administracja szpitala nie pracuje w weekendy usłyszeliśmy "przecież pielęgniarka może wysłać, co to za problem" :)
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 07, 2019, 09:55:00 am »
to dopuszczalne jest przekazanie stanu za poprzedni czwartek, w następny wtorek.

Oczywiście, że nie. Od razu dostaniesz informację, że: "Dla kolejki została przesłana informacja o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia później niż następnego dnia po dacie przygotowania tej informacji."

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 07, 2019, 09:59:26 am »
Skierowania na razie zostaw. To jest temat dotyczący e-skierowań, gdy wejdą za jakiś rok czy coś.
Teraz trzeba będzie wpisywać wszystkich pacjentów do KOLCE a nie tylko pierwszorazowych. A gdy ktoś nie ma KOLCE to do programu typu PPS.
sorki czy ja czegoś niedoczytalem?
naprawdę wszystkich pacjentów już zapisanych? także wizyty kontrolne i inne?...bo może cos Ci się pomyliło:( jaki to ogólnie ma miec sens?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 07, 2019, 10:04:47 am »
Taa
1.Świadczeniodawca, októrym mowa w art. 19a  ust. 1, przekazuje co miesiąc oddziałowi wojewódzkie-mu Funduszu właściwemu ze względu na miejsce udzielania świadczenia informację obejmującą:
1) dla  każdej  kategorii  świadczeniobiorcy,  októrej  mowa  w art. 19a  ust. 4 pkt 3 ?liczbę  osób  wpisanych w harmonogramie przyjęć według stanu na ostatni dzień miesiąca;

art. 19a  ust. 4 pkt 3 kategorię świadczeniobiorcy:
a) przyjęty na bieżąco ?  w przypadku świadczeniobiorcy, któremu udzielono świadczenia wdniu zgłoszenia, z wyłączeniem świadczeniobiorcy, októrym mowa w lit. d i f,
b) oczekujący ? w przypadku świadczeniobiorcy wpisywanego na listę oczekujących,
c) oczekujący objęty diagnostyką onkologiczną lub leczeniem onkologicznym na podstawie karty diagnostyki i leczenia  onkologicznego ?  w przypadku świadczeniobiorcy wpisywanego na listę oczekujących, októrej mowa w art. 20 ust. 12,
d) posiadający prawodo korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej ? ze wskazaniem pod-stawy tego prawa,
e) kontynuujący leczenie,
f) przyjęty wstanie nagłym;

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 07, 2019, 10:29:41 am »
Ok to doczytałem wielkie dzięki, tylko chodzi mi o AP Kolce, czyli obecnie zamiast Harmonogramu przyjęć wszystko będę musiał mieć wpisywane do Ap Kolce, straszne zamieszanie powstanie z tym wszystkim....
a co z pacjentami już zapisywanymi? trzeba będzie wszystkich wpisywać od nowa jeśli beda mieli datę wizyty po 01.07 bo bedzie to mialo jakis zwiazek z raportem statystycznym?  czy też  chodzi tylko o zapisy pacjentów po I lipcu?
Ja niestety nic nie mogę sie dowiedzieć w Mazowieckim

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 07, 2019, 10:40:14 am »
Trzeba będzie uzupełnić info o wpisie w harmonogram. W przypadku kolejek kolcowych w zakresie pacjentów UMÓWIONYCH NA 01.07.2019 i później (liczy się data wizyty a nie data telefonu, żeby zapisać się).

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 07, 2019, 10:47:32 am »
Oczywiście, że nie. Od razu dostaniesz informację, że: "Dla kolejki została przesłana informacja o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia później niż następnego dnia po dacie przygotowania tej informacji."

To informacja otrzymana od człowieka w OOW NFZ podczas szkolenia na temat nadchodzących zmian w kolejkach.
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline gurami82

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 180
  • Pomógł? 13
  • Mazowiecki / Lubelski OW NFZ
    • Rozliczenia Medyczne !!!
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 07, 2019, 10:50:22 am »
Info z lubelskiego NFZ

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 07, 2019, 10:56:32 am »
Oczywiście, że nie. Od razu dostaniesz informację, że: "Dla kolejki została przesłana informacja o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia później niż następnego dnia po dacie przygotowania tej informacji."

To informacja otrzymana od człowieka w OOW NFZ podczas szkolenia na temat nadchodzących zmian w kolejkach.

Ja się z tym zgadzam, że jeśli ktoś pracuje we wtorki i czwartki to we wtorek przekazuje do godz. 10 stan na czwartek.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 75
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]