collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019  (Przeczytany 47877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #240 dnia: Lipca 02, 2019, 09:44:43 am »
No to dziś skrócili czas przesyłania klx do 9.30

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #241 dnia: Lipca 02, 2019, 10:40:04 am »
Cytuj
Co do prowadzenia EDM to tylko wspomnę, że gdzieś widziałem info o tym, że jak podepną wszystkie podmioty do centralnego systemu, to mogą chcieć, żeby wyeksportować zaległe dokumenty HL7CDA, które podmiotymają zapisywać elektronicznie od 1 stycznia tego roku (dla przychodni to informacja dla lekarza kierującego).
Jak pps da możliwość by automat wygenerował mi EDM za cały 2019 na podstawie tego jakie miał wykonywane świadczenia to wtedy dostaną, jak nie to nie. Obowiązek wypełniania jest 2020 a oni będą chcieli by wypełniać wstecz tysiące pozycji? Ich zdrowo pogrzało.

ps. Niech skończy się ten durny kabaret PiS-PO.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #242 dnia: Lipca 02, 2019, 11:31:54 am »
Na podstawie wykonanych świadczeń nie generuje się HZiCH, bo to za mało. Dodatkowo - czy wprowadzasz do programu info. dla lekarza kierującego? Jak tak, to masz potrzebne dane. Jak nie, to automat za Ciebie ich nie wymyśli.
Obowiązek prowadzenia elektronicznie info. dla lekarza kierującego wg HL7CDA nie jest od 2020 tylko od 2019. Także trochę mieszasz pojęcia.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #243 dnia: Lipca 02, 2019, 12:13:16 pm »
Nawet w STM(bo głównie mi o to chodzi) gdy pacjenci przychodzą na bieżąco?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #244 dnia: Lipca 02, 2019, 14:09:56 pm »
1. Jak się okazuje zwrotki z SZOI do kolejek nikogo w ogóle nie interesują. Jestem jakimś dziwakiem że je pobieram i importuje ;)

Nie wiem jak to działa w przypadku SZOI ale u mnie w Małopolskim OW NFZ z Portalem Świadczeniodawcy zwrotki do raportu kolejek są bardzo ważne bo....
Jeżeli jakaś komórka wyleci w raporcie z błędem to Panie z działu kolejek tego nie widzą.. one po prostu nie mają informacji o danych tej komórki tak jakbyś jej nie wysłał!!!
A z czego np może być błąd? Jeżeli zostanie wyznaczony PWT na dzień kiedy komórka nie ma harmonogramu pracy w NFZ..
I BUM, obowiązek codziennego wysyłania kolejek nie spełniony jeżeli nie wczytałeś zwrotki i nie wiedziałeś, że Ci jakąś komórkę odrzuciło..
Przerabiałem to już z tygodniowymi od kilku lat..

Pozdrawiam

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #245 dnia: Lipca 02, 2019, 14:17:55 pm »
1. Jak się okazuje zwrotki z SZOI do kolejek nikogo w ogóle nie interesują. Jestem jakimś dziwakiem że je pobieram i importuje ;)

Nie wiem jak to działa w przypadku SZOI ale u mnie w Małopolskim OW NFZ z Portalem Świadczeniodawcy zwrotki do raportu kolejek są bardzo ważne bo....
Jeżeli jakaś komórka wyleci w raporcie z błędem to Panie z działu kolejek tego nie widzą.. one po prostu nie mają informacji o danych tej komórki tak jakbyś jej nie wysłał!!!
A z czego np może być błąd? Jeżeli zostanie wyznaczony PWT na dzień kiedy komórka nie ma harmonogramu pracy w NFZ..
I BUM, obowiązek codziennego wysyłania kolejek nie spełniony jeżeli nie wczytałeś zwrotki i nie wiedziałeś, że Ci jakąś komórkę odrzuciło..
Przerabiałem to już z tygodniowymi od kilku lat..

Pozdrawiam
w SZOI Lubelskim to akurat jest zakładka by sprawdzić dany raport i czy ma jakieś błędy :)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #246 dnia: Lipca 02, 2019, 18:31:33 pm »
1. Jak się okazuje zwrotki z SZOI do kolejek nikogo w ogóle nie interesują. Jestem jakimś dziwakiem że je pobieram i importuje ;)

Nie wiem jak to działa w przypadku SZOI ale u mnie w Małopolskim OW NFZ z Portalem Świadczeniodawcy zwrotki do raportu kolejek są bardzo ważne bo....
Jeżeli jakaś komórka wyleci w raporcie z błędem to Panie z działu kolejek tego nie widzą.. one po prostu nie mają informacji o danych tej komórki tak jakbyś jej nie wysłał!!!
A z czego np może być błąd? Jeżeli zostanie wyznaczony PWT na dzień kiedy komórka nie ma harmonogramu pracy w NFZ..
I BUM, obowiązek codziennego wysyłania kolejek nie spełniony jeżeli nie wczytałeś zwrotki i nie wiedziałeś, że Ci jakąś komórkę odrzuciło..
Przerabiałem to już z tygodniowymi od kilku lat..

Pozdrawiam
w SZOI Lubelskim to akurat jest zakładka by sprawdzić dany raport i czy ma jakieś błędy :)

Jeżeli masz na myśli "realizacja spraw. - terminy" to nie ufaj jej. Wczoraj sprawdziłem na 2 przypadkach. Analizowany okres 01.07.2019. Termin przekazany 01.07.2019 wg stanu na  01.07.2019  - wg SZOI dane przekazane w terminie. Termin przekazany 01.07.2019 wg stanu na  28.06.2019 - wg SZOI dane przekazane w terminie. Wygląda jakby NFZ patrzył po dacie przesłania raportu,a nie tym co jest wewnątrz.

Jedyna pewna informacja to po prostu zwracanie uwagi na terminy oraz upewnienie się po wrzuceniu,  że "I: 1, Z: 1, N: 0" (importowane 1, zaimportowane 1, niezaimportowane 0) i, że nie ma przycisku "błędy importu" z opisem problemu.

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #247 dnia: Lipca 02, 2019, 20:22:01 pm »
Witam
Przepraszam za trochę infantylne pytanie. Czy te codzienne raporty o "pierwszym wolnym terminie" , wszyscy muszą wysyłać. Czy dotyczy to tylko szpitali i specjalistyki. Czy rehabilitacja , konkretnie fizjoterapia ambulatoryjna , też ma obowiązek codziennego wysyłania tych raportów.
Pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #248 dnia: Lipca 02, 2019, 20:25:45 pm »
Tak.

Offline Niko

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #249 dnia: Lipca 03, 2019, 12:02:14 pm »
Czy posiadacie wiedzę dotyczącą komunikatu odnośnie PWT, mianowicie czy "zwolnieni" z wysyłania są ci, którzy składali pismo czy komunikat był ogólny bez względu na to czy ktoś składał pismo czy nie? składałam tydzień temu 4 wnioski i na jeden nie otrzymałam odpowiedzi i nie bardzo wiem co robić. A NFZ oczywiście nie odbiera :/

Offline mrsnightmare18

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #250 dnia: Lipca 03, 2019, 12:33:47 pm »
Czy posiadacie wiedzę dotyczącą komunikatu odnośnie PWT, mianowicie czy "zwolnieni" z wysyłania są ci, którzy składali pismo czy komunikat był ogólny bez względu na to czy ktoś składał pismo czy nie? składałam tydzień temu 4 wnioski i na jeden nie otrzymałam odpowiedzi i nie bardzo wiem co robić. A NFZ oczywiście nie odbiera :/

U mnie złożony wniosek i żadnej odpowiedzi, NFZ tak jak wyżej nie odbiera, ale nie wysyłałam kolejki, bo byłoby to zakłamanie wniosku, bo wtedy udowodniłabym, że możliwości techniczne są...

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #251 dnia: Lipca 03, 2019, 12:59:30 pm »
czy błedem jest jeśli PWT podaję nie na jutro ale za kilka dni ?

bo mam taki komunikat - błedy importu

Dla kolejki została przesłana informacja o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia później niż następnego dnia po dacie przygotowania tej informacji.  :o
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2019, 13:01:02 pm wysłana przez Manioo SE »
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #252 dnia: Lipca 03, 2019, 13:11:29 pm »
Czy posiadacie wiedzę dotyczącą komunikatu odnośnie PWT, mianowicie czy "zwolnieni" z wysyłania są ci, którzy składali pismo czy komunikat był ogólny bez względu na to czy ktoś składał pismo czy nie? składałam tydzień temu 4 wnioski i na jeden nie otrzymałam odpowiedzi i nie bardzo wiem co robić. A NFZ oczywiście nie odbiera :/

U mnie złożony wniosek i żadnej odpowiedzi, NFZ tak jak wyżej nie odbiera, ale nie wysyłałam kolejki, bo byłoby to zakłamanie wniosku, bo wtedy udowodniłabym, że możliwości techniczne są...

Patrząc na działanie szoi mazowieckiego to raczej należy słać pisma mówiące o braku możliwości dostarczania codziennego PWT do systemu z ich winy.

Offline Niko

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #253 dnia: Lipca 03, 2019, 13:42:24 pm »
Czy posiadacie wiedzę dotyczącą komunikatu odnośnie PWT, mianowicie czy "zwolnieni" z wysyłania są ci, którzy składali pismo czy komunikat był ogólny bez względu na to czy ktoś składał pismo czy nie? składałam tydzień temu 4 wnioski i na jeden nie otrzymałam odpowiedzi i nie bardzo wiem co robić. A NFZ oczywiście nie odbiera :/

U mnie złożony wniosek i żadnej odpowiedzi, NFZ tak jak wyżej nie odbiera, ale nie wysyłałam kolejki, bo byłoby to zakłamanie wniosku, bo wtedy udowodniłabym, że możliwości techniczne są...

Patrząc na działanie szoi mazowieckiego to raczej należy słać pisma mówiące o braku możliwości dostarczania codziennego PWT do systemu z ich winy.

Po 3h próbach dodzwonienia się do Funduszu uzyskałam jedynie informację, że postępować zgodnie z komunikatem :D powiedziałam, że właśnie z tym problem,że ja żadnego komunikatu nie otrzymałam ani, żeby wysyłać codziennie, ani żeby raz w tyg. do końca sierpnia. Pani powiedziała, że się zorientuje i że mam jeszcze raz dzwonić  >:(  myślę, że zgubili mój wniosek i teraz będzie problem, bo nie mam kopii :/

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Kolejki oczekujących - zmiany od 1 lipca 2019
« Odpowiedź #254 dnia: Lipca 03, 2019, 13:53:50 pm »
Czy jest gdzieś komunikat, iż ktoś jest zwolniony z codziennego przesyłania PWT ?

Poza osobami, które złożyły wniosek i otrzymały odpowiedź.
Monika

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 81
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:16 - 786KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 35.

[Pokaż zapytania]