Pozostałe tematy > O wszystkim

E-Recepty od 2020 pytania

(1/2) > >>

Nyahaha:
Mam pytania odnośnie e-recept. Głównie mi chodzi o to czy każdy lekarz stomatolog bez wyjątku powinien być zobowiązany do wystawiania e-recept i rejestrowania się do tej platformy p1? Jest chyba zapis że dopuszczalna jest wersja papierowa w pewnych przypadkach:
"Ponadto papierowa postać recepty dopuszczalna będzie w przypadku:
- braku dostępu do systemu teleinformatycznego SIM,
- recepty transgranicznej,
- recepty dla osoby o nieustalonej tożsamości,
- recepty wystawionej przez czasowo i okazjonalnie wykonujących zawód na terenie RP: lekarza posiadającego prawo wykonywania zawodu w innym niż Polska kraju UE lub pielęgniarkę będącą obywatelem państwa UE,
 - recepty na produkt leczniczy nieposiadający pozwolenia na dopuszczenie do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i sprowadzany z zagranicy na warunkach i w trybie określonych w art. 4 ustawy Prawo farmaceutyczne."

Wiem że był gdzieś jeszcze zapis że dla osób wystawiających recepty sporadycznie to mogą wystawiać recepty papierowo do 2026, gdzie w moim przypadku wystawia się recept tyle że na palcach u ręki wyjdzie w ciągu roku a nawet i mniej :) i czy mimo tego musiałbym rejestrować się na platformie P1 i dokupywać następnie moduł do wystawiania e-recept?

karolweksler:
Ja chciałbym się przyłączyć się do pytań i rozszerzyć ich pulę o recepty wystawiane dla siebie / dla rodziny (od kiedy bezwzględnie obowiązkowa e-recepta?).

Profesor Wilczur:
Dla siebie i dla rodziny pozostaje papierowa.

karolweksler:
Czy możesz wskazać podstawę prawną? Dzięki

Profesor Wilczur:
Ustawa z dnia 6 września 2001r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. 2001 Nr 126 poz. 1381), art.95b, ustęp 2, punkt 2.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej