Rozliczenia świadczeń > STM

błąd " Dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienia..."

(1/3) > >>

Gabinet2013:
Witam!
Mam problem,pierwszy raz wyskoczył mi tego rodzaju błąd( "Dokument elektorniczny potwierdzjący uprawnienia,o przekazanym id nie występuje w bazie OWNFZ"), i w związku z tym wyrzuciło mi wszystkie świadczenia u 3 pacjentów,totalnie nie wiem o co może chodzić bo pacjenci byli ubezpieczeniu i ewuś na zielono...ktoś z państwa miał podobną sytuacje?

marwi:
za wcześnie wysłane - po drugiej stronie nie ma jeszcze tokena ewuśa w bazie
spróbowałbym ponownie po uprzednim podbiciu wersji.
Jeśli znów wróci z błędem to pozostaje skasowanie ewusia i wypisanie oświadczenia na dany dzień. 

09061303:
Jeśli znów wróci z błędem, to też można pisać do NFZ czemu tak jest mając oczywiście id weryfikacji (najlepiej całego xmla).

karolweksler:
Mi klient kiedyś powiedział, że w NFZ mu powiedzieli (wydział informatyki), że jeśli nie ma potwierdzenia ewuś, to na pewno nie sprawdził ewusia, a nawet jakby miał potwierdzenie i pokazał je dla NFZ, to i tak NFZ mu tego nie uzna. :)

09061303:
Jestem w stanie w to uwierzyć, ale nie odpuszczałbym. Czy bym coś ugrał to inna sprawa. Czy jestem w stanie uwierzyć, że system generujący odpowiedź SOAP byłby tak napisany, że nie logowałby tego co gdzie i kiedy lub miałby tego typu awarię, że wygenerowałby odpowiedź, nie zalogował tego faktu (albo stracił ten log), a co najważniejsze później nie widział konkretnego id sprawdzenia dla tego konkretnego świadczeniodawcy? Pierwsze - w tym momencie istnienia dla mnie jest to niemożliwe, drugie - niemożliwe, ale dopuszczam, że bardziej możliwe niż pierwsze.
Dalej - czy mogę sobie taki SOAPresponse sam napisać? Tak oczywiście - dane z czapki sprowadzające się do odpowiednich dat i teoretycznie mam spójny plik. Jakbym tak zrobił, to niech mi udowodnią, że jest to spreparowany plik.
Wiem, dużo pałowania się. Wiem, koszty wyższe niż pewnie cena świadczenia. Ale odpowiedź w stylu "nie ma potwierdzenia eWUŚ, to nie jest na pewno sprawdzony" jest nie prawdziwa - jak to nie ma, dostarczam więcej niż samo id, bo pełną odpowiedź z ich systemu.

Wiem - aby zajść tak daleko, to konkretne świadczenie(-a) musiałoby być bardzo drogie, żeby to wszystko miało sens.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej