collapse

Reklama


Autor Wątek: jak wycenić rozliczanie stomatologii?  (Przeczytany 1331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CLEVE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« dnia: Czerwca 24, 2019, 10:08:56 am »
Witam,
nigdzie nie znalazłam punktu odniesienia - pomóżcie się określić. Mały gabinet ale 3 poradnie (limity miesięczne 3500pkt./26000 pkt./7600 pkt.). Pełna spawozdawczość (łącznie z wpisywaniem punktów, zmianą haseł, odbieraniem sprawozdań, zmiany na szoi, wieczne poprawki i niemożność ustalenia jak poprawić dany błąd (bo nikt nie zwraca uwagi na smsy,maile, kartki, zeszyty z wypisanymi błędami). Pracuję w tym gabinecie na innym stanowisku - rozliczanie jest moim dodatkowym zajęciem. Czy kwota 600 zł jest zbyt wygórowana? Mam ochotę całkiem z tego zrezygnować, a usłyszałam ostatnio, że skoro jest niewyrabiany kontrakt to powinno być dużo mniej... Orientujecie się jak wyglądają stawki w firmach? Podpowiedzcie czy moje życie jest tego warte, bo mam już dość ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 24, 2019, 10:34:08 am »
Najlepiej za darmo jakbyś to robiła.

Offline Marcin z Grudziądza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko - Pomorski OW
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 24, 2019, 13:45:33 pm »
Zgadzam się z przedmówcą, bo przecież to są "dwa kliknięcia" ...

A tak serio to cena nie jest wygórowana moim zdaniem. Takie gadanie, że skoro oni nie wyrabiają kontraktu to w ogóle nie powinno mieć miejsca, sprawozdawczość jest taka sama.

Niestety sam często spotykam się z takim traktowaniem przez lekarzy lub dentystów. Ich podejście do płacenia komuś za wykonaną pracę jest niekiedy poniżej krytyki...
Kompletny brak szacunku.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 24, 2019, 13:54:54 pm »
Możesz dogadać się z nimi na płatność za każdą "wpisaną procedurę" skoro nie wyrabiają kontraktu. Policz ile średnio jest na miesiąc procedur. Podziel 800 zł przez średnią i podaj cenę za jedną procedurę ;)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 24, 2019, 16:13:04 pm »
To z tego zrezygnuj i niech kogoś innego zatrudnią, wtedy będą Ciebie całować.
Zalezy ile tez jest wykonywanych punktów, ale przy takiej wysokości kontraktu to za to co robisz powinno być ok 1500 zł. a jesli nie wykonują to 700-800zł. to minimum. przeciez takie wpisywanie to dłubanina.
Pozdrawiam i nie daj sie wykorzystywać.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 24, 2019, 17:58:30 pm »
A jak będą mieć nadwykonania i ugody to będą dopłacać więcej?

Offline CLEVE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 24, 2019, 18:08:55 pm »
Z tym niewykonaniem to taka śliska sprawa trochę. Gdyby rzetelnie prowadziły sprawozdania to nie było by problemu :) a co robicie z lekarzami, którzy nie poprawiają świadczeń? Notorycznie brakuje numerów zębów w sprawozdaniach, pacjenci są niesprawdzeni, a potem jest problem "bo tu świeci się na czerwono". Tłumaczenia, kartki, smsy z listą świadczeń do poprawy, moje telefony (bo ja się tym przejmuję, że to wszystko wisi) a potem i tak żale i niezadowolenie.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 24, 2019, 18:14:52 pm »
Dbam o to, aby wiedzieli o błędach. Wysyłam je na mejla. W razie gdyby mnie się czepiali, to mam dowód, że przekazałem. I nie baw się we wpisywanie świadczeń, zwłaszcza, że od stycznia 2020 trzeba raportować pełne harmonogramy przyjęć a nie tylko kolejki oczekujących, a od lipca 2019 jest wysyłanie pierwszego wolnego terminu codziennie. Wdrażaj program w poradni i niech sami wszystko wpisują. Od nowego roku e-recepta.

Offline CLEVE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 24, 2019, 18:18:07 pm »
Dbam o to, aby wiedzieli o błędach. Wysyłam je na mejla. W razie gdyby mnie się czepiali, to mam dowód, że przekazałem. I nie baw się we wpisywanie świadczeń, zwłaszcza, że od stycznia 2020 trzeba raportować pełne harmonogramy przyjęć a nie tylko kolejki oczekujących, a od lipca 2019 jest wysyłanie pierwszego wolnego terminu codziennie. Wdrażaj program w poradni i niech sami wszystko wpisują. Od nowego roku e-recepta.
 Pełne harmonogramy przyjęć-czyli co?
A odnośnie samodzielnego wpisywania przez nie punktów myślę i na pewno im to zaproponuję.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 24, 2019, 18:20:18 pm »
Czyli wszystkich pacjentów przyjmowanych. Z podziałem na:
- przyjętych na bieżąco
- przyjętych w trybie nagłym
- kontynuujących leczenie
- oczekujących (dotychczasowe kolejki pierwszorazowych pacjentów)

W odniesieniu do każdego wpisu trzeba ewidencjonować datę zapisu, rozpoznanie, kategorię, poradnię.

Raportowanie do NFZ powyższego raz w miesiącu na analogicznej zasadzie jak teraz kolejki miesięczne.

Offline CLEVE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: jak wycenić rozliczanie stomatologii?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 24, 2019, 22:37:16 pm »
Dzięki!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 73
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]