Aplikacje NFZ > Portal Świadczeniodawcy

problem z rozliczeniem środki pomocnicze

(1/2) > >>

emilia-medi:
Witam,

Mam problem z rozliczeniem za ostatni miesiąc na środki pomocnicze.
Wykonałam sprawozdanie, które zostało zaakceptowane, wystawiłam fakturę i wysłałam wnioski do NFZ.
Co się okazało, Pani sprawdzająca stwierdziła, że nie ma w umowie niektórych pozycji u 9 pacjentów (szef podpisał aneks do umowy, który leżał w nfz i nie był podpisany przed dokonaniem rozliczenia).
Jak mam teraz dokonać korekty i rozliczyć wnioski które są ok ? Jak rozliczyć tych 9 odrzuconych wniosków ?

cilazapril:
Muszą zatwierdzić aneks obowiązujący od 1 dnia m-ca który rozliczyłeś.  Pobierzesz i zaimportujesz umx-a, poprawisz 9 błędnych sztuk na poprawne produkty i wyślesz.

emilia-medi:
Ok aneks zatwierdzili.
Pobieram umx, poprawiam 9 sztuk, a co z resztą i z fakturą którą wystawiłam na całość ?

cilazapril:
Zatwierdzili pierwszy rachunek ? Jeżeli tak to:
- wysyłasz raport z poprawkami
- po zatwierdzeniu pobierasz i importujesz zwrotkę
- robisz kolejne żądanie rozliczenia
- dostaniesz kolejny szablon z korektą i rachunkiem na te 9 szt

09061303:
Tak wracając do początku - jakim cudem się w umowie, w której wersji papierowej nie ma produktu danego, pojawił on w wersji elektronicznej? OK - jakaś nie wczytana umowa. Skoro dało się go nawet wybrać do rozliczenia, to jak system NFZ puścił taki produkt aż do momentu rozliczenia. Powinien się raczej wysypać na poziomie zwrotki do komunikatu ZPOSP. No ale, może to NFZ jakiś którego nie ogarniam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej