collapse

Reklama


Autor Wątek: błąd przy zapisie wizyty w module STOMATOLOG  (Przeczytany 1187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
błąd przy zapisie wizyty w module STOMATOLOG
« dnia: Maja 17, 2019, 10:50:04 am »
Witam

Pytanie do tych którzy korzystają z modułu STOMATOLOG (czyli EDM dla dentystów) w KS-PPS.
Czy nie mieliście przypadku, że przy zatwierdzaniu wizyty wyskakuje Wam błąd stop z komunikatem jak poniżej

Cytuj
violation of FOREIGN KEY constraint "KNK_J10_FK" on table "KNK"
Foreign key reference target does not exist
violation of FOREIGN KEY constraint ""
Error Code: 146

Po wystąpieniu tego błędu wizyta nie jest autoryzowana i w pełni zapamiętana.
Znikają produkty.. jeżeli zostaną ponownie dodane przez asystentkę przez Rozliczenia->Świadczenia
to później lekarz może to zatwierdzić na wizycie i jest ok.

U mnie występuje to tylko u jednego stomatologa (z 4).
Nie pomogło dodanie nowego użytkownika w PPSie..

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: błąd przy zapisie wizyty w module STOMATOLOG
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 19, 2019, 10:14:49 am »
Zrób backup bazy spod serwisu i jak masz możliwość postaw drugi raz PPSa od nowa np. na innym kompie, potem wciągnij bazę i wymuś jej aktualizację. Wygląda to tak jakby jakiegoś triggera brakowało albo coś podobnego.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: błąd przy zapisie wizyty w module STOMATOLOG
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 20, 2019, 10:29:31 am »
Zrób backup bazy spod serwisu i jak masz możliwość postaw drugi raz PPSa od nowa np. na innym kompie, potem wciągnij bazę i wymuś jej aktualizację. Wygląda to tak jakby jakiegoś triggera brakowało albo coś podobnego.

No właśnie problem w tym, że to występuje niezależnie od stanowiska a zależnie od lekarza dentysty chyba tylko.. już mu zrobiłem nowe konto usera w PPSie i dalej jest to samo dla niego :-/ pozostali trzej dentyści mają ok..
Fix bazy robiony w miarę regularnie 1-2 razy w miesiącu a problem ciągnie się chyba od jesieni.. :-/
Wczoraj w nocy robiłem aktualizację PPSa do najnowszej wersji (byłem 2-3 w tył) ale wątpię żeby to coś pomogło w tym przypadku.
Zrobiłem też jedną zmianę w konfiguracji przypisania ICD10 dla lekarzy stomatologów i zobaczę czy to coś da ale wątpię bo poprzednie ustawienie nie wiele się różniło.

Serwis tradycyjnie uznał, ze to problem z bazą a nie z programem i należy zapłacić za serwis.. nie mam do nich sił!

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: błąd przy zapisie wizyty w module STOMATOLOG
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 20, 2019, 20:26:31 pm »
Sprawdź czy kod ICD10, który wybierasz do rozliczenia, jest kodem z słownika, bo wygląda to tak, jakby w dodawany był kod, który nie występuje w ogólnym słowniku ICD10. Jak jest to kod ok, to musiałbym zobaczyć do bazy, bo coś się skopało z słownikiem icd10.
Spróbuj ewentualnie dopisać świadczenie bez rozpoznania - wydaje mi się, że przejdzie bez problemu. To tylko potwierdzi, co wyżej napisałem. Jak nie - to zepsute coś na wyzwalaczach jest albo/i na constraintach, ale za daleko raczej tutaj wybiegam.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: błąd przy zapisie wizyty w module STOMATOLOG
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 20, 2019, 23:18:22 pm »
<..> to występuje niezależnie od stanowiska a zależnie od lekarza dentysty chyba tylko.. już mu zrobiłem nowe konto usera w PPSie i dalej jest to samo dla niego :-/ pozostali trzej dentyści mają ok..
Fix bazy robiony w miarę regularnie 1-2 razy w miesiącu a problem ciągnie się chyba od jesieni.. :-/
Wczoraj w nocy robiłem aktualizację PPSa do najnowszej wersji (byłem 2-3 w tył) ale wątpię żeby to coś pomogło w tym przypadku.
Zrobiłem też jedną zmianę w konfiguracji przypisania ICD10 dla lekarzy stomatologów i zobaczę czy to coś da ale wątpię bo poprzednie ustawienie nie wiele się różniło.

Serwis tradycyjnie uznał, ze to problem z bazą a nie z programem i należy zapłacić za serwis.. nie mam do nich sił!

Pozdrawiam

W tabeli KNK jest pole NJ10 zawierające kod ICD10 rozpoznania dla danego kontaktu.
Wpisana w tym polu wartość musi być obecna w słowniku ICD10 - tj. w tabeli J10 w której jest pole o takiej samej nazwie (NJ10).
Na tym polega ten constraints ( czyli ograniczenie )

Prawdopodobnie wspomniany doktor dopisuje kod z "łapki", a nie ze słownika i to powoduje powstanie opisanego błędu.
Czasem taki kod może wyglądać "słownikowo" ale zawierać np dodatkową spację na końcu lub początku.

Sprawdź Piotrze przy jakim kodzie ICD10 to występuje lub zobacz jak doktor to wpisuje.

 
   

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: błąd przy zapisie wizyty w module STOMATOLOG
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 21, 2019, 09:49:31 am »
Bardzo dziekuję Wam obu za pomoc! Walczę dalej, zdam relację jak się uda do czegoś dojść.

Prawdopodobnie wspomniany doktor dopisuje kod z "łapki", a nie ze słownika i to powoduje powstanie opisanego błędu.
Czasem taki kod może wyglądać "słownikowo" ale zawierać np dodatkową spację na końcu lub początku.

Sprawdź Piotrze przy jakim kodzie ICD10 to występuje lub zobacz jak doktor to wpisuje.

I może właśnie o to chodzić!
Jak ja testuje EDM na tym użytkowniku to nie dostaje tego błędu a jak wpisuje doktorek to tak! Ja wiem jak korzystać ze słowników a on pewnie leci z klawiatury i podpowiada mu się jakieś gówno...

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 146
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]