collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-PPS, Firebird i Windows Server 2016 Essentials  (Przeczytany 2405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mackman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
KS-PPS, Firebird i Windows Server 2016 Essentials
« dnia: Kwietnia 03, 2019, 11:13:28 am »
Dzień dobry Państwu,
Mam pewien problem na Windows Server 2016 Essentials. Co jakiś czas wykłada się Firebird. W dzienniku zdarzeń aplikacji pojawia się błąd o numerze 281 przy FirebirdGuardianDefaultInstance. Brak jest jednak opisu błędu. Instalacja sieciowa KS-PPS (5 stanowisk na Win 7 Pro, Win 8.1 i Win 10 Pro). Błędy pojawiają się w różnych odstępach czasu. Bywa, że przez tydzień jest ok, ale zdarza się kilka awarii dziennie. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?
Pozdrawiam
MA

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-PPS, Firebird i Windows Server 2016 Essentials
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2019, 14:27:48 pm »
sprawdz logi jeśli masz problem z KSIBFUNC.dll

to rozwiązanie od kamsoftu:
Cytuj
Proszę przejść na wersję Firebird bez ksibfunca.
W celu zainstalowania wersji KS-PPS nie korzystającej z biblioteki KSIBFUNC.dll, odpowiadającej za rozłączanie się Firebirda należy:
1. Wykonać w module Serwis -> Baza Danych -> Umożliwienie aktualizacji schematu wspólnego .
2. Należy usunąć katalog KS-PPS\SERW\POBR\AKTU z zainstalowanego programu KS-PPS.
3. W katalogu KS-PPS\SERW należy wyedytować plik install.ksa (na wszystkich stanowiskach).
Tuż powyżej wpisu [POLACZENIE_Z_BAZA_DANYCH] należy wpisać KSIBFUNC=NIE .
Ważne jest aby wpis KSIBFUNC=NIE został umieszczony w bloku [TYP_INSTALACJI_ORAZ_BAZA_DANYCH].
4. Ten sam wpis KSIBFUNC=NIE należy wpisać również w pliku KS-PPS\kspps.ini (na wszystkich stanowiskach).
Wpis należy zamieścić w bloku [POLACZENIE], np. poniżej wpisu SCIEZKAAKT=?
5. Uruchomić plik ksinstal.exe z katalogu SERW.
Należy przejść przez cały proces aktualizacji.

Offline mackman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: KS-PPS, Firebird i Windows Server 2016 Essentials
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2019, 10:16:52 am »
Wygląda na to, że problem przestał występować.
Dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam
MA

Offline kulesz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: KS-PPS, Firebird i Windows Server 2016 Essentials
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 11, 2020, 08:31:34 am »
Witam wszystkich w Nowym 2020, oczywiście spełnienia marzeń bez wyjątku.
Podepnę się pod temat:
Wykonałem podobnie jak autor poprawki, i problem znikł z KSIBFunc.dll.
Log jest pusty, niestety praca jest uciążliwa z modułem ZPO i szablonami rachunków.
-> - przełączenie podglądu roku - normalnie przed wgraniem tej poprawki śmigało - teraz zatrzymuje się (brak odpowiedzi), startuje i ciągle mieli, odświeża widok dopiero po wygaśnięciu sesji użytkownika i ponownym zalogowaniu.

Jeszcze kilka informacji: - sprzęt na którym stoi KSPPS 2019.03.3.1 z firebird 2,5 to Windows Serwer 2016, Xeon E3-1240, dyski w Mirroringu SSD 480 GB,32GB Ram, Lic-11 User, Wielkość bazy ~270MB)
Sprawdzone dodatkowo na innej platformie sprzętowej i software (z tą poprawką: Windows 7 Pro PL 23 Gb, dysk 480SSD, procek I5 5300- KSPPS  i firebird 2,5.
Przeglądanie tych rachunków działa błyskawicznie, do momentu przejście na wersję bez KSIBFUNC.dll. Musimy przejść na bez KSIBFUNC.dll - gdyż wywala się guardian kilka razy dziennie i zatrzymuje się KSPPS.

Proszę o wskazówki, pytania, - propozycje -inny produkt? do którego da się zaimportować bazę KS-PPS'a?
Pozdrawiam



Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS-PPS, Firebird i Windows Server 2016 Essentials
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 17, 2020, 18:20:21 pm »
Witam wszystkich w Nowym 2020, oczywiście spełnienia marzeń bez wyjątku.
Podepnę się pod temat:
Wykonałem podobnie jak autor poprawki, i problem znikł z KSIBFunc.dll.
Log jest pusty, niestety praca jest uciążliwa z modułem ZPO i szablonami rachunków.
-> - przełączenie podglądu roku - normalnie przed wgraniem tej poprawki śmigało - teraz zatrzymuje się (brak odpowiedzi), startuje i ciągle mieli, odświeża widok dopiero po wygaśnięciu sesji użytkownika i ponownym zalogowaniu.

Jeszcze kilka informacji: - sprzęt na którym stoi KSPPS 2019.03.3.1 z firebird 2,5 to Windows Serwer 2016, Xeon E3-1240, dyski w Mirroringu SSD 480 GB,32GB Ram, Lic-11 User, Wielkość bazy ~270MB)
Sprawdzone dodatkowo na innej platformie sprzętowej i software (z tą poprawką: Windows 7 Pro PL 23 Gb, dysk 480SSD, procek I5 5300- KSPPS  i firebird 2,5.
Przeglądanie tych rachunków działa błyskawicznie, do momentu przejście na wersję bez KSIBFUNC.dll. Musimy przejść na bez KSIBFUNC.dll - gdyż wywala się guardian kilka razy dziennie i zatrzymuje się KSPPS.

Proszę o wskazówki, pytania, - propozycje -inny produkt? do którego da się zaimportować bazę KS-PPS'a?
Pozdrawiam

mam ten sam problem z szablonami rachunków (też mam PPSa w konfiguracji bez UDF)
zaczęło się po którejś aktualizacji programu z 2019 roku
naprowadziłeś mnie i sprobuję to zgłosić do Kamsoftu!

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]