Problemy z aplikacjami > KS-SOMED

KS-SOMED - znikające okno logowania

(1/1)

Michał:
Myślałem, że znikające a właściwie ukrywające się okno logowanie do KS-SOMED występuje tylko w przypadku sesji rdp (podobne zachowanie obserwowałem w przypadku KS-PPS), ale coraz częściej obserwuję to na stacjach gdzie KS-SOMED odpalany jest lokalnie. Też tak macie, że czasami po dłuższej bezczynności gdy dostęp do KS-SOMED zostanie zablokowany, po jakimś czasie okno logowania ukrywa się pod oknem głównym KS-SOMED albo aktualnie uruchomionym modułem? Jedyne co pomaga (nie zawsze każde poniższe rozwiązanie) to:
1. alt+tab
2. klikanie w ikonę KS-SOMED na pasku zadań (czasami trzeba prawym przyciskiem myszy)
3. Kliknięcie przycisku pokaż pulpit (prawy dolny róg w win10) a następnie kliknięcie ikony KS-SOMED na pasku zadań.

MK:
Niestety, może tak być. Od kilkunastu lat próbujemy z tym walczyć i niestety się nie udaje. Czasem poprawiamy coś, czasem wykorzystujemy jakieś sztuczki i kruczki, ale niestety nie zawsze działają. O ile problem ten pierwszy raz zaobserwowaliśmy na Windows XP. To jak wiemy, była dość poważna zmiana w założeniach systemu operacyjnego w stosunki do Windows 98. Wiele rzeczy się zmieniło, zmieniło się zarzadzanie procesami, system stał się już w pełni system wieloprocesowym. Ale właśnie wraz z tym pojawiły się problemy z ukrywaniem okienek. Czasem Windows uznaje, że dane okienko jest nieaktywne, czy coś w tym stylu i wskakuje pod spód. Żeby nie było, to samo da się zauważyć w innych programach, choć nie na taką skalę. Ale też z ręką na sercu, ile znamy programów, w których co chwilę pojawiają się i zamykają nowe okienka? W każdym razie co jakiś czas testujemy nową rewelacyjną metodę, ale to jak z rekiem na raka, testy laboratoryjne wychodzą obiecująco, ale po jakimś czasie okazuje się, że to jednak nie to.

Michał:
Bardzo dziękuję za odpowiedź i za potwierdzenie, że tak niestety może się dziać.

PiotrSz:
Potwierdzam ten sam problem w KS-PPS.
Od lat to obserwuje i do szału mnie doprowadza chwilami!
Dobrze, że dało się wymusić na PPSie otwieranie tylko jednej instancji programu bo wcześniej bywało tak, że przychodziłem na jakieś stanowisko a tam kilka razy PPS odpalony bo im poznikały okienka z poprzedniego to sobie otworzyły nowego..

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań lekarstwa na tego raka! :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej