collapse

Reklama


Autor Wątek: procedury na kolejkę  (Przeczytany 2964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
procedury na kolejkę
« dnia: Marca 26, 2019, 07:43:54 am »
Ostatnio tak tydzień temu otrzymałem komunikat cyt. "Poszerzenie wykazu świadczeń - listy oczekujących na udzielenie świadczenia" i są to: Są to:
1) usunięcie migdałków podniebiennych (40006),
2) zabiegi na przegrodzie nosowej (40007),
3) artroskopia lecznicza stawu kolanowego (80007),
4) artroskopowa rekonstrukcja więzadeł krzyżowych (80008),
5) plastyka więzadeł pobocznych kolana (80009),
6) leczenie operacyjne zespołu cieśni nadgarstka (80010),
7) operacje palucha koślawego (80011),
8) zabiegi w zakresie termolezji i blokady (81001),
9) operacje przepukliny pachwinowej (81002),
10) operacje usunięcia żylaków kończyny dolnej (81003).

dostaliśmy załącznik że z wyżej wymienionej listy robimy 8 takich świadczeń, próbowałem utworzyć nowe kolejki na procedurę tak by na oddziałach mogli już dodawać pacjentów do kolejki tylko niestety gdy wybieramy procedurę to okazuje się że nie mam u siebie procedur z listy wyżej wymienionych. Pytanie, czy ja mam czekać na NFZ aż udostępni umx-a czy ja mam sam wprowadzić te procedury, jeśli ja to niech ktoś powie jak to w medisie zrobić.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: procedury na kolejkę
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 26, 2019, 08:16:14 am »
Takie rzeczy nigdy nie przyjdą z umową, tylko z aktualizacją programu rozliczeniowego.
Medis dostał takową 21.03.2019. Jak się od tej pory nie aktualizowałeś, to z tego powodu nie masz tychh procedur na liście.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: procedury na kolejkę
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 29, 2019, 07:53:25 am »
Jeszcze mam jedno pytanie: Czy wyżej wymienione kody mam prowadzić dodatkowo w AP-KOLCE?

Offline mrsnightmare18

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: procedury na kolejkę
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 29, 2019, 11:19:44 am »

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: procedury na kolejkę
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 29, 2019, 13:15:33 pm »
czytałem to, tylko jak piszą
Cytuj
"WYKAZ ŚWIADCZEŃ, WPRZYPADKU UDZIELANIA KTÓRYCH ŚWIADCZENIODAWCY PROWADZĄ LISTY OCZEKUJĄCYCH NA UDZIELENIE ŚWIADCZEŃ WCZASIE RZECZYWISTYM WAPLIKACJI UDOSTĘPNIONEJ PRZEZ PREZESA FUNDUSZU, ZGODNIE Z§8 UST. 1A ROZPORZĄDENIA"
Ja to rozumiem że to jest AP-Kolce i TYLKO te świadczenia z tego rozporządzenia powinny się tam znajdować jeśli takie wykonujemy. Natomiast
Cytuj
"§2. 1. Listy oczekujących na udzielenie świadczenia wymienionego wczęści I pkt 6?15 załącznika nr11 do rozporzą-dzenia zmienianego w§1, wbrzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, są prowadzone od dnia 1 kwietnia 2019r. Do dnia 31 marca 2019r. świadczeniodawcy udzielający tych świadczeń wprowadzą do posiadanego systemu informatycz-nego obsługującego listy oczekujących na udzielenie świadczenia dane osób oczekujących na te świadczenia według stanu na dzień 31 marca 2019r."
rozumiem to jako że w naszym systemie mają być te kolejki czyli KS-Medis to tylko tam i ma nie być w żadnym innym, tylko w KS-MEDIS jest tak że jak chce dodać nowe kolejki na procedurę to system nie chce mi tego dodać bo nie ma tego dodane w AP-KOLCE.

Wyłączyć mam AP-KOLCE i wtedy dopiero mogę to dodawać??

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: procedury na kolejkę
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 29, 2019, 14:40:45 pm »
Trzeba się wczytać w rozporządzenie. To co wymieniłeś prowadzisz u siebie w programie a nie w KOLCE.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: procedury na kolejkę
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 10, 2019, 11:52:07 am »
Czyli program lekowy: leczenie neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD); od 1 września muszę prowadzić w AP-KOLCE ?? czy ktoś też tak ma ?
już się zakręciłam z tymi zmianami ....
Monika

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: procedury na kolejkę
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 10, 2019, 13:21:12 pm »
Jeśli dobrze czytam to tak, choć jak programy lekowe mają wejść do kolców to będą jaja gdyż w jednym programie (ks-medis)prowadzi się samą dokumentacje medyczną i w tym samym programie umieszcza się samą kolejkę, w innym programie(ks-somed) wklepuje się świadczenia do rozliczenia z nfz jak i faktury z zakupów lekowych i ja niestety za oddział w tym drugim wklepuje to :).

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: procedury na kolejkę
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 11, 2019, 02:45:00 am »
No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czemu będą jaja - medis jak i somed ogarnia kolejki, kolcowe i normalne. Nie wiem czemu taką ścieżką ktoś Was ustawił, bo prędzej czy później musiał wyjść jakiś problem.
Dodatkowo, co miałeś w raporcie I fazy w zestawach rozliczających pacjenta czekającego w kolejce (element lista-oczek)? Pewnie takiego elementu nie było, a powinien się pojawić jak pacjent czekał w kolejce. Błąd, ale o ile NFZ nie sprawdzał tego (niektóre robiły krzyżówkę tego wpisu w SWIAD z kolejkami miesięcznymi), to nie było problemu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: procedury na kolejkę
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 11, 2019, 08:40:51 am »
W raporcie mam ten element a w nim "<brak-wpisu/>"
W ogóle były plany by wzw i sm prowadzić tylko w somedzie(bo tam są fakturki już prowadzone) bez rozwalania tego na 2 programy, no ale jest jak jest nie chcę za bardzo tego opisywać bo można by na ten temat książkę pisać :D.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2019, 09:00:26 am wysłana przez olszam »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 160
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]