collapse

Reklama


Autor Wątek: wyszukiwanie eZLA po numerze na zus.pl  (Przeczytany 2872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
wyszukiwanie eZLA po numerze na zus.pl
« dnia: Marca 04, 2019, 22:01:53 pm »
Spotkałem się z dziwną sytuacją. eZLA 27 lutego 2019 roku wystawiał asystent medyczny i omyłkowo zaznaczył "C". Asystent na swoim koncie w zus.pl nie mógł anulować błędnego zwolnienia bo nie znajdywało tego zwolnienia (ani w bieżących ani tych w ZUS). Myślę sobie że może to jakieś kolejne ograniczenie dla asystentów, ale po zalogowaniu na konto lekarza tam również nie znajduje tego zwolnienia po numerze. Na szczęście na koncie lekarza można wyszukiwać po nazwisku pacjenta i to zadziałało.
Spotkaliście się może z takim przypadkiem? Nie wiem czy jakieś znaczenie ma to że zwolnienie wystawione w lutym a dzisiaj już marzec?

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Czy mi się wydaje czy wcześniej logując się do zus.pl za pomocą bankowości elektronicznej nie wystarczyło podać tylko loginu i hasła a teraz chcą jeszcze dodatkowy element autoryzacyjny (np. kod z smsa lub zdrapki)?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: wyszukiwanie eZLA po numerze na zus.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 07, 2019, 10:14:10 am »
Spotkałem się z dziwną sytuacją. eZLA 27 lutego 2019 roku wystawiał asystent medyczny i omyłkowo zaznaczył "C". Asystent na swoim koncie w zus.pl nie mógł anulować błędnego zwolnienia bo nie znajdywało tego zwolnienia (ani w bieżących ani tych w ZUS). Myślę sobie że może to jakieś kolejne ograniczenie dla asystentów, ale po zalogowaniu na konto lekarza tam również nie znajduje tego zwolnienia po numerze. Na szczęście na koncie lekarza można wyszukiwać po nazwisku pacjenta i to zadziałało.
Spotkaliście się może z takim przypadkiem? Nie wiem czy jakieś znaczenie ma to że zwolnienie wystawione w lutym a dzisiaj już marzec?

Ja kojarzę, że w zeszłym roku mi asystentki zgłaszały, że w ogóle nie widzą wystawionych przez siebie L4 a z konta lekarza dla którego wystawiały je widać.. może taki "ficzer"

Pozdrawiam

Online Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: wyszukiwanie eZLA po numerze na zus.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 07, 2019, 10:29:51 am »
Raczej bug, instrukcja sugeruje że powinno to działać..

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: wyszukiwanie eZLA po numerze na zus.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2019, 22:30:41 pm »

Ja kojarzę, że w zeszłym roku mi asystentki zgłaszały, że w ogóle nie widzą wystawionych przez siebie L4 a z konta lekarza dla którego wystawiały je widać.. może taki "ficzer"

Pozdrawiam

To wygląda tak, że lekarz widzi wszystkie wystawione przez siebie i asystentów L4 (i ma opcję filtrowania i wyszukiwania) a asystent żeby cokolwiek zobaczyć musi wpisać najpierw numer zwolnienia.

@Profesor Wilczur, wcześniej działało a nie miałem czasu żeby sprawdzić czy inne zwolnienie po numerze wyszuka.


Mam za to jeszcze jedną ciekawą sytuację około eZLA. Lekarka z dwuczłonowym nazwiskiem:
np. Brygida Jeden-Dwa
Po zalogowaniu na zus.pl wyświetla jej prawidłowo "Brygida Jeden-Dwa" (z myślnikiem), ale już certyfikat generuje źle (bez myślnika) "Brygida Jeden Dwa". KS-SOMED krzyczy np. przy wystawianiu e-recepty, że certyfikat jest wystawiony na inną osobę niż wystawiająca receptę (bo w KS-SOMED jest wpisana prawidłowo czyli z myślnikiem), ale recepta się wystawi i można ją zrealizować w aptece.
U innej lekarski z dwuczłonowym nazwiskiem jest wszystko ok.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: wyszukiwanie eZLA po numerze na zus.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 08, 2019, 09:10:06 am »
Mam za to jeszcze jedną ciekawą sytuację około eZLA. Lekarka z dwuczłonowym nazwiskiem:
np. Brygida Jeden-Dwa

To sobie wyobraź jakie cuda ma nasza lekarka z dwuczłonowym nazwiskiem gdzie jedno jest polskie a drugie bałkańskie z "dziwnymi" znaczkami ;-)
W ZUSie panie nie miały pojęcia jak to ugryźć..

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 58
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]