collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - Brak możliwości automatycznego druku eZLA w lokalizacji zdalnej  (Przeczytany 1485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
W KS-SOMED jest problem z automatycznym wydrukiem eZLA w lokalizacji zdalnej. Problem zgłosiłem do Kamsoft, ale on niestety rozkłada ręce i twierdzi, że się nie da nic z tym zrobić (no może się da ale to nie takie łatwe i nie wiadomo kiedy).

W skrócie: w odróżnieniu od wydruku recepty, skierowania laboratoryjnego, itp. w przypadku druku eZLA nie pojawia się typowe okno KS-SOMED, gdzie można wybrać drukarkę, na której ma być przeprowadzony wydruk czy zaznaczyć opcję aby to okno więcej się nie pojawiało.
Zamiast tego po odznaczeniu opcji "Nie pokazuj okna wyboru drukarki przed wydrukiem dokumentu eZLA" w opcjach wspólnych wizyty, pojawia się tylko zwykłe windowsowe okno wyboru drukarki. Oczywiście po wyborze odpowiedniej drukarki eZLA wydrukuje się. Niezależnie od tego, którą drukarkę wybierzemy, jej wybór nie zostanie jednak zapamiętany. W związku z czym aby lekarz w lokalizacji zdalnej mógł wydrukować eZLA musimy mieć na stałe włączoną opcję pokazywania okna wyboru drukarki, a następnie lekarz musi wybrać właściwą drukarkę. Takie działanie strasznie utrudnia pracę. Nie tworzy się też odpowiedni wzorzec wydruku.

Najważniejsze odpowiedzi od Kamsoft (po nie przyjęciu realizacji zgłoszenia przeze mnie).

Cytuj
...to jest wydruk z Internet Explorera z uwagi na to, iż mamy tu do czynienia z xml przepuszczanym przez transformatę dostarczana przez ZUS. To nie jest nasz wydruk. W przypadku wydruków realizowanych za pomocą mechanizmów KS-SOMED jest możliwe podmienianie i zapamiętywanie drukarek. Natomiast nie jesteśmy w stanie powiedzieć Internet Explorerowi aby korzystał z takiej a nie innej drukarki.

Cytuj
Nie ma, wśród dostępnych nam narzędzi, sprawnego narzędzia pozwalającego na wydruk HTML'a tak, byśmy mogli wprzęgnąć go normalnie w nasz system. Co pozwoliłoby na ustawienie drukarki, są półśrodki (realizujemy to np. w protokole zwrotu) ale one dotyczą prostych XML i nie radzą sobie, z dość skomplikowanym wydrukiem, jakim jest np. eZLA. Jedyne pewne i sensowne narzędzie to wykorzystanie IE.
Możemy spróbować wykorzystać to, co mamy i, być może, choć z dużą wątpliwością, uda się to w przypadku eZLA, nie jest to jednak proste, ani łatwe rozwiązanie. W przypadku usprawnień będziemy informować w biuletynie do aktualizacji.

i teraz najważniejsze, czyli po co o tym wszystkim piszę. Z tego co pamiętam, to swego czasu był problem z certyfikatami w KS-SOMED, który polegał na tym, że trzeba było dla każdego lekarza tworzyć osobne konto w windowsie i każdemu takiemu koncie na każdej stacji wgrać certyfikat bo podobno nie można było inaczej.
W jednym z tematów na naszym forum ktoś dawał propozycje jak można to zrobić inaczej. Nie wiem czy to na podstawie tych propozycji, ale ostatecznie Kamsoft usprawnił funkcjonowanie certyfikatów w KS-SOMED (za co jeszcze raz bardzo dziękuję) i teraz wystarczy przypisać jednorazowo certyfikat do użytkownika KS-SOMED.

Czy ktoś ma pomysł jak Kamsoft mógłby rozwiązać ten problem? Jakich narzędzi mógłby do tego użyć? Może ktoś akurat spotkał się z podobnym problemem w przeszłości i znalazł rozwiązanie?

Póki Kamsoft nie rozwiąże problemu (w co nieco naiwnie wierzę :) ), może znaleźliście jakieś obejście? Jak u Was radzicie sobie z drukowaniem eZLA w lokalizacji zdalnej?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline SliFek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 2
Odp: KS-SOMED - Brak możliwości automatycznego druku eZLA w lokalizacji zdalnej
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 12, 2019, 07:54:47 am »
Lokalizacja zdalna oparta jest o terminal?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - Brak możliwości automatycznego druku eZLA w lokalizacji zdalnej
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 12, 2019, 09:59:19 am »
Tak. VPN pomiędzy lokalizacjami, a w lokalizacji zdalnej użytkownicy odpalają KS-SOMED jako RemoteApp.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline SliFek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 2
Odp: KS-SOMED - Brak możliwości automatycznego druku eZLA w lokalizacji zdalnej
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 12, 2019, 10:59:42 am »
To tak nie mam u siebie niestety. U mnie jest normalne logowanie na sesję terminalową i wszystkie operacje wykonywanie są na koncie serwera terminali przydzielonego do poszczególnych lokalizacji.

Lekarz loguje się na koncie terminalowym, odpala SOMEDa i wszystko inne, a  wydruk leci na domyślnej drukarce dla konta, z domyślnymi ustawieniami bez potwierdzania wyboru drukarki.

Rozumiem, że takie rozwiązanie Cię nie urządza :(

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - Brak możliwości automatycznego druku eZLA w lokalizacji zdalnej
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 12, 2019, 11:07:58 am »
wychodzę z założenia, że informatyzacja powinna ułatwiać życie lekarzom i pacjentom a konieczność logowania się najpierw do konta systemowego na stacji roboczej, potem do konta systemowego na serwerze terminali i na końcu do konta KS-SOMED to naprawdę zbyt wiele nawet dla mnie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: KS-SOMED - Brak możliwości automatycznego druku eZLA w lokalizacji zdalnej
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 12, 2019, 18:57:42 pm »
A domena nie rozwiąże problemu ilości logowań? Someda też można zintegrować z domeną.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - Brak możliwości automatycznego druku eZLA w lokalizacji zdalnej
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 12, 2019, 20:36:26 pm »
Wg mnie dla niedużej przychodni gdzie maksymalnie w jednym czasie pracuje 3-4 lekarzy + 2 stanowiska rejestracji to trochę nie ma sensu zwłaszcza, że windows server 2008r2 w wersji foundation ma ograniczenie do 15 kont i mogłoby dla wszystkich nie starczyć.
Może w niedalekiej przyszłości coś się zmieni bo chyba w styczniu 2020 roku kończy się wsparcie dla systemu i muszę już zacząć przekonywać, że trzeba nowy serwer kupić. Może jakaś kolejna runda dofinansowania na informatyzację z NFZ/MZ/ZUS się pojawi to będzie łatwiej.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - Brak możliwości automatycznego druku eZLA w lokalizacji zdalnej
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 12, 2019, 20:44:56 pm »
(...) konieczność logowania się najpierw do konta systemowego na stacji roboczej, potem do konta systemowego na serwerze terminali i na końcu do konta KS-SOMED to naprawdę zbyt wiele nawet dla mnie.
Ja bym zrobił to tak, że jak mam komputer tylko jako klienta RDP, to bym do niego nie ustawiał hasła przy założeniu, że jest tylko używany do łączenia RDP (ewentualnie cienkiego klienta można zastosować). Natomiast jakbym ustawił hasło na tym kompie, to znowu dałbym możliwość zapamiętania poświadczeń do łączenia do RDP (czemu nie, skoro już użytkownik został zweryfikowany).
Logowanie do Somed - tutaj domena i LDAP może pomóc, bo fajnie to działa, ale dla 5 kompów na krzyż, domena na Windows Server, to przerost kosztów nad treścią. Nie testowałem, ale może domena postawiona na linuksie by też zadziałała -  za darmo, ale temat by trzeba rozklikać.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 153
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]