Rozliczenia świadczeń > STM

Niespodziewana korekta całego miesiąca

(1/2) > >>

pajew:
Witam szanownych forumowiczów! Czy możecie pomóc mi w następującym problemie:
Styczeń rozliczyłem w starszej wersji KS-PPS (nie jestem w 100% pewien jaka była to wersja, najprawdopodobniej 2019.03.3.0). Przed wprowadzeniem świadczeń z lutego (wprowadzam wszystko hurtem na koniec miesiąca) zaktualizowałem program do najnowszej wówczas wersji 2019.03.4.4. Jakie było moje zdziwienie, gdy po wczytaniu raportu zwrotnego z SZOI (żądanie rozliczenia) wyskoczyły mi w programie dwa szablony - jeden z rachunkiem za luty, drugi zaś korygujący całą kwotę za miesiąc styczeń do zera! A w trakcie pracy nad lutym nie usuwałem żadnej usługi ze stycznia. Podejrzałem raporty wykonania świadczeń. Wygląda na to, że w raporcie za luty obok danych z lutego program ponownie wykazał wszystkie wpisy ze stycznia. I nie są one w tym raporcie wykazane jako usunięte, tylko aktywne tak samo jak lutowe. Lista wykonanych świadczeń z miesiąca styczeń w programie również jest pełna, chyba nic nie zniknęło. Wie ktoś co może być przyczyną zaistniałej sytuacji, oraz jak to cofnąć? Wystarczy usunąć szablon w SZOI, czy może spróbować jakoś ponownie wykazać usługi za styczeń?

Paweł:
Jak dla mnie to nic nie zrobisz. Szablonu ot tak sobie z SZOI nie usuniesz. Rozumiem, że świadczenia ze stycznia maja podniesioną wersję, skoro nic nie zostało usunięte i dalej jest w programie. Wystaw korektę, zadzwoń niech zatwierdzą i wystaw rachunek za te świadczenia ponownie.
btw jaka jest przyczyna korekty w szablonie?

frodo:
A czy jest wersja 2019.03.4.4 ?

pajew:
@Paweł
"Pozycja wystornowana przez świadczeniodawcę"

@frodo
Oczywiście wersja 2018.03.4.4. Pisałem zestresowany z pamięci :)

Profesor Wilczur:
Znaczy, że zwiększyłeś wersję produktu rozliczeniowego. Po wystawieniu korekty, zatwierdzeniu jej przez NFZ, ponownie zażądaj rozliczenia i dostaniesz rachunek na mniej więcej to, co skorygowałeś.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej