collapse

Reklama


Autor Wątek: 3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana  (Przeczytany 1539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tom-kom.pl

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł? 1
    • tom-kom.pl
3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana
« dnia: Marca 06, 2019, 18:14:41 pm »

WLKP NFZ przeprowadził weryfikację wsteczną za 2018 rok i u mnie w POZ wszystkie wysłane usługi za miesiące 11 i 12 wróciły z błędem: 3000090   Błąd   cena jednostki rozliczeniowej mniejsza niż w umowie (dla mnie bzdura totalna skoro w POZ płacą ryczałtem, ale nie o tym).

Wychodzi na to , że od listopada był aneks zwiększający stawkę.
Wczytałem umowe do SOMEDa, przeliczyłem ponownie m-ce 11 i 12 i wysłałem raport.

I tu moje zdziwienie - listopad przeszedł bez problemu a grudnia nie zaimportowali za to wyrzucili komunikat: 3700041   Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana.

Ja się pytam - o co im chodzi?
Chcą żebym poprawił ale nie odblokowali grudnia do poprawki czy jak?

Pozdrawiam
Tomek

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: 3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2019, 19:05:46 pm »
Musisz się kontaktować z NFZ - tylko oni mogą zdjąć blokadę.

Offline tom-kom.pl

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł? 1
    • tom-kom.pl
Odp: 3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 06, 2019, 19:28:25 pm »
Musisz się kontaktować z NFZ - tylko oni mogą zdjąć blokadę.

Ale w jakim celu każą poprawić świadczenia, dając  czas bodajże do 13.03.2019 a nie odblokowują umowy.
Nie ma chyba bardziej beznadziejnej instytucji od NFZ!!
Pozdrawiam
Tomek

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: 3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 06, 2019, 19:36:53 pm »
Jeśli masz jaja a nie tylko psioczysz anonimowo na forum, to zapytaj ich przy okazji telefonu w sprawie odblokowania...

Offline tom-kom.pl

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł? 1
    • tom-kom.pl
Odp: 3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 06, 2019, 20:21:47 pm »
Jeśli masz jaja a nie tylko psioczysz anonimowo na forum, to zapytaj ich przy okazji telefonu w sprawie odblokowania...

Powiało grozą...
Raczej nie do końca  anonimowo skoro w moim loginie są pewne dane.

A tak swoją drogą skąd taka agresja?
Pozdrawiam
Tomek

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: 3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 06, 2019, 21:01:16 pm »
Ja myślę że u kolegi nie było żadnej agresji tylko taka dygresja
Wszyscy wylewają wszędzie swoje żale a jak idą do NFZ to grzeczni jak baranki.
Przed konkursem że sie nie opłaca itp itd żałosna stawka od 10 lat brak podwyżki a na konkursie STM np z 1,04 na 94 gr.
Myślę że koledze o to chodziło i powiedział to bez agresji :)

Offline tom-kom.pl

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł? 1
    • tom-kom.pl
Odp: 3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 06, 2019, 21:12:02 pm »
No pewnie masz racje.
Ale byłem obecny na niejednych negocjacjach z NFZ, które wyglądały mniej więcej tak:
Miałeś 15.000 pkt z 1,15 - teraz dajemy Ci 9.000 pkt z 1.03 - bierzesz czy wołać kolejną osobę?

I stąd właśnie ta cała frustracja na NFZ.

W październiku ub roku wystawiałem korekty na POZ (zwiększyła się stawka kapitacyjna).
Dziś na Szoi znów pojawiły się korekty do korekt...

Za chwilę stwierdzą, że Jan Kowalski w 2009 roku powinien być z kodem J.01 a nie J.00...

Ach...
Długo by żale wylewać.
Pozdrawiam
Tomek

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: 3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 06, 2019, 21:16:59 pm »
To jedno. A dwa to, że próbuję podchodzić do tematów praktycznie. Tutaj wiadomo, że nikt nic nie pomoże i że jedynie NFZ jest w stanie cokolwiek zdziałać z tematem aby go pchnąć do przodu.  Poza tym wartość świadczeń objętych problemem wynosi dokładnie 0,00 zł, a kolega robi szum tak jakby odrzuciło świadczenia warte miliony. Jakoś niespecjalnie lubię też podejście niektórych ludzi, którzy piszą na różnych forach z pytaniem o rzeczy, które sami łatwo mogą sprawdzić (ostatnio był np. temat z pytaniem kiedy NFZ ma przerwy techniczne podczas gdy wystarczy przejść się  po stronach NFZ i poczytać zamiast wyręczać się innymi). Każdy psioczy na NFZ, a jak przychodzi co do czego, to potem można przeczytać teksty typu "Należy również podkreślić, że według danych przekazanych do lubelskiego OW NFZ przez Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie na listach oczekujących jest zgłoszonych nie 60, jak donoszą media, ale 3 pacjentów."
źródło http://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-w-sprawie-programow-lekowych,7302.html
 Wsteczne weryfikacje to są po prostu uroki pracy z instytucją jak NFZ. Współpracuję z różnymi lekarzami - ci prywatni nie mają takich problemów, a ci NFZtowi zwykle narzekają dookoła na NFZ i nie czytają aneksów,a potem dziwią się, że NFZ robi coś o czym była mowa w aneksie... Styl negocjacji NFZ to także jeden z uroków współpracy z NFZ. Ale nikt nikogo do niczego nie zmusza. Współpracując z NFZ trzeba liczyć się z tym jak jest.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: 3700041Modyfikacja zestawów świadczeń zablokowana
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 06, 2019, 23:03:59 pm »
tom-kom - masz rację co do NFZ na przykładzie negocjacji. Wszyscy o tym wiemy. Jednak lekarze/przychodnie z nimi współpracują pomimo tego, że też to wiedzą. Czy to jest dobre? Nie.
Jest jedno wyjście, jednak nie każda specjalność może na to pójść - nie podpisywać umowy z NFZ i działać prywatnie.

Nawiasem - zdublowałeś post. Ten drugi usunąłem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 78
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]