Rozliczenia świadczeń > PSY

weryfikacja 2018 błędy 51608039 i 51608040

(1/3) > >>

Tomasz:
Dotyczy PSY, a konkretnie 1744.

NFZ zrobił weryfikację wsteczną i pokazały mi się dwa błędy, z którymi nie wiem co zrobić.
1) 51608039   wykazane świadczenie przekracza limit świadczeń dla ustalonej grupy świadczeń lub nastąpiło niedopuszczalne ich nakładanie
2) 51608040   limit wykonanych świadczeń dla danego pacjenta w ramach świadczeniodawcy został przekroczony

Ad 1
Dotyczy
produktu jednostkowego 5.15.12.0000271   PORADA/WIZYTA LU TERAPEUTYCZNA (KOLEJNA) - 0,50 GODZINY
ale zgodnie z rozporządzeniem koszykowym PSY - porada kolejna nie ma limity godzinowego w skali roku. Przynajmniej ja nie widzę takiej pozycji.
Świadczenie wykazano z krotnością 1
W tym dniu ani tygodniu nie wykazano żadnych innych świadczeń dla tego pacjenta.
To jest pierwsza wizyta tego pacjenta w tym miesiącu (a zarazem pierwsze w ramach nowej umowy z NFZ) i jest błąd. Potem pacjent jest jeszcze 2 razy w tymi miesiącu i druga wizyta też jest błędem, a trzecie już nie.
Jak sprawdzam w szoi opis błędu to jako świadczenie powiązane z błędu pokazuje mi właśnie tę 2 wizytę w tym miesiącu.
Po tym miesiącu pacjent jest jeszcze kilka razy i raz jest błąd raz nie.

Ktoś ma pomysł skąd ten błąd? Jedyną zależność jaką znalazłem, to taką, że zakwestionowane są świadczenie udzielone co tydzień, ale tylko w ramach jednego miesiąca (tzn. jak na przełomie dwóch miesięcy jest mniej niż tydzień to nie ma błędu, a jak w jednym miesiącu świadczenie są co tydzień np. 7 i 14 dnia to jest błąd), ale nie wiem z czego miałby wynikać zakaz przyjmowania co 7 dni.

Problem dotyczy różnych pacjentów, a nie tylko jednego.



Ad 2.
a) produktu jednostkowego  5.15.12.0000147   SESJA PSYCHOEDUKACYJNA (UCZESTNIK) - 1 GODZINA
b) produktu jednostkowego  5.15.12.0000272   SESJA PSYCHOTERAPII GRUPOWEJ (UCZESTNIK) -2 GODZINY


od razu odrzuca całą sesję (grupę), więc trudno stwierdzić, o którego pacjenta chodzi.
Grupa (sesja) psychoedukacyjna może mieć max 160 godzin w roku. My mamy grupy 2 razy w tygodniu po 2 godziny czyli w roku niby max jest 208 godzin, zawsze kilka grup wypada plus pacjenci chodzą na nie w 2-3 miesięcznych blokach, więc nie wydaj mi się możliwe, żeby jakiś pacjent przekroczył te 160 godzin.

SESJA PSYCHOTERAPII GRUPOWEJ  może mieć max 240 godzin w roku. My mamy grupy 2 razy w tygodniu po 2 godziny czyli w roku niby max jest 208 godzin, zawsze kilka grup wypada plus pacjenci chodzą na nie w 2-3 miesięcznych blokach, więc nie wydaj mi się możliwe, żeby jakiś pacjent przekroczył te 240 godzin.

Odrzuca świadczenia już od drugiej grupy z października (od października mamy nową umowę i tylko to sprawdzał NFZ), więc nie wiem, ale są grupy w listopadzie, których nie odrzuca.
 
Ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi lub jak to sprawdzić? Wybrałem paru pacjentów, którzy wyglądają, że mają najwięcej błędów i na pewno nie przekraczają tych 160/240 godzin.
Czy jest możliwe, że jeżeli mamy umowę tylko za kwartał (z uwagi na nowe kontrakty mamy umowę podzieloną na dwa okresy styczeń-wrzesień i pażdziernik - grudzień) to NFZ do limitów świadczeń przyjmuje tylko 1/4 z 160/240 godzin? Choć to i tak nie uzasadnia odrzucania już początkowych świadczeń.



karolweksler:
Z którym OW NFZ współpracujesz?

Tomasz:
Wlkp

gustlik:
Mi to wygląda na dubel, ale i może tak jak w 2014 weryfikowali harmonogramy podane na szoi czyli np podales w poniedzialek 3 g pracy lekarza a z ilosci swiadczen przyjales ich za 8 godzin (porada 0,5h, 0,7h czy sesja 1 godzinna -3 pacjentow a przyjales 5 o dwie godziny za duzo ). Przepraszam za brak polskich znakow. Ale z macOS pisze i mi tu troche wariuje (alt+s wysyla wiadomosc)

moniazaba:
Mam w lutym identyczne błędy NFZ Wielkopolski. Odrzuciło tylko część świadczeń wg. niewiadomego klucza.
Telefonu nie odbierają ....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej