collapse

Reklama


Autor Wątek: Dynamic SQL Error SQL error code = -804  (Przeczytany 2776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Dynamic SQL Error SQL error code = -804
« dnia: Lutego 20, 2019, 16:49:37 pm »
Witam, może ktoś z forumowiczów mi pomoże bo kamsoft poległ .
Miałam problem z wykrzaczaniem się bazy na serwerze i klientach -problem w tym roku nasilił się znacznie po zgłoszeniu do kamsoft uzyskałam odpowiedź:

Należy przejść na wersję bez pliku KSIBFunc.dll.

W celu zainstalowania wersji KS-PPS nie korzystającej z biblioteki KSIBFunc.dll, odpowiadającej za rozłączanie się Firebirda na wersjach sieciowych należy:

Wykonać w module Serwis -> Baza danych -> Umożliwienie aktualizacji schematu wspólnego.
Należy usunąć folder AKTU z katalogu gdzie zainstalowano program (np. C:\KS\KS-PPS\SERW\POBR\AKTU).
Edytować plik install.ksa z katalogu SERW (np. C:\KS\KS-PPS\SERW) - na wszystkich stanowiskach.
Tuż powyżej wpisu [POLACZENIE_Z_BAZA_DANYCH] należy wpisać KSIBFUNC=NIE.
Ważne jest aby wpis KSIBFUNC=NIE został umieszczony w bloku [TYP_INSTALACJI_ORAZ_BAZA_DANYCH].
Ten sam wpis, KSIBFUNC=NIE, należy wpisać również w pliku kspps.ini (np. C:\KS\KS-PPS\kspps.ini) - na wszystkich stanowiskach.
Wpis należy zamieścić w bloku [POLACZENIE], np. poniżej wpisu SCIEZKAAKT=...
Uruchomić plik ksinstal.exe z katalogu SERW na serwerze (np. C:\KS\KS-PPS\SERW).
Należy przejść przez cały proces aktualizacji.
 
Wykonałam  wszystko według instrukcji i faktycznie program już się nie wyłącza samoistnie ALE ...nie mogę się dostać do modułu REHABILITACJA- wykupiona licencja oraz w module ADMIN  nie mam możliwość wglądu w licencja połączenia Komunikat błędu z log:
Opis błędu z Log kspps:
//=== Data: 2019-02-18 10:37:57    Schemat: PPS    Użytkownik:  <KSADM>
// Program: C:\KS\KS-PPS\KSPPS.exe  z dnia: 2019-01-29 12:55
// Stanowisko: 1   Terminal: MASTER   Oddział:
// Wolne zasoby: 78%     Dostępna pamięć: -1935280 (-35040) kB    Rozmiar pliku SWAP: -35040 kB
// Ilość instancji: 1   Czas pracy systemu Windows: 17,58 godz.
// Wyjątek obsłużono w: C:\KS\KS-PPS\KSPPS.exe z dnia 2019-01-29 12:55
// Formatka: [TfrmMenuGUI] System Informatyczny KS-PPS
// Ślad wywołania formatki : \frmMenuGUI
// Opis wyjątku: EDatabaseError:
Dynamic SQL Error
SQL error code = -804
Function unknown
TO_CHAR
An error was found in the application program input parameters for the SQL statement.
Error Code: 249

--------------------------------------------------------------------------------
//=== Data: 2019-02-18 10:45:24    Schemat: PPS    Użytkownik:  <KSADM>
// Program: C:\KS\KS-PPS\KSPPS.exe  z dnia: 2019-01-29 12:55
// Stanowisko: 1   Terminal: MASTER   Oddział:
// Wolne zasoby: 76%     Dostępna pamięć: -2080968 (-35040) kB    Rozmiar pliku SWAP: -35040 kB
// Ilość instancji: 1   Czas pracy systemu Windows: 18,06 godz.
// Wyjątek obsłużono w: C:\KS\KS-PPS\KSPPS.exe z dnia 2019-01-29 12:55
// Formatka:
// Opis wyjątku: ECommonCalendarError:
Failed to set calendar selected range


Po zgłoszeniu do Kamsoft uzyskałam informację :
Proszę otworzyć plik kspps.ini (plik konfiguracyjny), który znajduje się w głównym katalogu KS-PPS, tam gdzie został zainstalowany program.
Tam proszę sprawdzić czy nie ma wpisu ksibfunc=NIE , jeżeli jest proszę go usunąć.

hahhahahahahah ręce opadają

Jak odpisałam że Sami kazali mi tam wpis umieścić kazali sprawdzić wpisy i  przejść procedurę ponownie - po wykonaniu efekt ten sam - przy aktualizacji wywalało błąd za błędem w załączeniu zrzut
Wszystko pięknie śmiga prócz REH I admin - nie wiem jeszcze jak wyjdzie sprawozdawczość

W międzyczasie zrobiony FIX
Może ktoś by miał jakiś pomysł ???

Kate

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Dynamic SQL Error SQL error code = -804
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 20, 2019, 20:02:24 pm »
A klikasz Tak czy Nie. Jak bym miał kopię bazy kliknąłbym TAK
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Dynamic SQL Error SQL error code = -804
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 20, 2019, 20:37:49 pm »
Jakbym miał możliwość wykonać teraz kopię bazy spod serwisu, dodatkowo kopia fizyczna pliku lub całego katalogu PPSa, to postawiłbym PPSa na czysto i próbował wciągnąć plik wyeksportowany z serwisu do niego. Może pomoże.
Zastanawia mnie też czy aby w ksibfunc.dll PPS nie ma dopisanych funkcji nie wbudowanych w Firebird (to_char to funkcja oraclowa, ale jak się pod tą nazwą wpisze ją do PPS, to można działać na jednolitych zapytaniach w przypadku obsługi dwóch rodzajów baz). Jak tak, to co ma celu odpięcie tego pliku jak zapytania odnoszą się do funkcji tam zdefiniowanych - jak w takim razie ma aplikacja działać? No ale to pytanie retoryczne :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Dynamic SQL Error SQL error code = -804
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 20, 2019, 21:41:20 pm »
Edward_B
Kopia zrobiona kliknięte TAK - aktualizacja przeszła do końca i program ogólnie działa poza modułem REH I ADMIN

Plan na weekend Postawienie czystego PPSA  i ponowna próba aktualizacji według instrukcji, jeżeli nie podziała pozostaje usunięcie wpisów KSIBFUNC w plikach  będzie działać ale się wypierdzielać ..no chyba że kamsoft coś zaradzi.................

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Dynamic SQL Error SQL error code = -804
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 25, 2019, 08:46:43 am »
Jakbym miał możliwość wykonać teraz kopię bazy spod serwisu, dodatkowo kopia fizyczna pliku lub całego katalogu PPSa, to postawiłbym PPSa na czysto i próbował wciągnąć plik wyeksportowany z serwisu do niego. Może pomoże.
Zastanawia mnie też czy aby w ksibfunc.dll PPS nie ma dopisanych funkcji nie wbudowanych w Firebird (to_char to funkcja oraclowa, ale jak się pod tą nazwą wpisze ją do PPS, to można działać na jednolitych zapytaniach w przypadku obsługi dwóch rodzajów baz). Jak tak, to co ma celu odpięcie tego pliku jak zapytania odnoszą się do funkcji tam zdefiniowanych - jak w takim razie ma aplikacja działać? No ale to pytanie retoryczne :)

ksibfunc.dll czyli biblioteka UDF z dodatkowymi funkcjami do FB to zaszłość z czasów FB 1.5 który był ubogi w funkcję. Przy instalacjach większych niż jakieś 7 stanowisk PPS sypał się rozłączając wszystkie stanowiska.. Od wieeeelu lat (2009?) walczyłem, żeby to poprawili ale wiązało się to z przepisaniem sporej części programu pod funkcje wbudowane w FB 2-2.5. Z jakieś 2 lata temu zrobili to testowo ale ja się wtedy nie zdecydowałem na zmianę (bo była nieodwracalna) a instalacja przełączona na FB Classicserver działała mi przyzwoicie. W lutym 2018 po aktualizacjach program zaczął się jednak strasznie sypać i wieszać wątki FB na serwerze i jedynym ratunkiem była migracja na wersję bez UDFa. Zadziałało i pomogło!
Koleżanka trafiła na problem z Kamsoftem na który ja też często trafiałem.. co pracownik to wykluczające się porady i odpowiedzi wyglądające jakby w ogóle nie czytali co się do nich pisze :-/ ..
Co ja mogę na tą konkretną sytuację poradzić? Używasz Fb 2.0 czy 2.5? Pamiętam, że przy migracji z 2 do 2.5 trzeba było zrobić fix bazy z jakąś opcją odnośnie strony kodowej. Może tutaj jest jakiś problem?
Pozdrawiam

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Dynamic SQL Error SQL error code = -804
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 25, 2019, 20:22:13 pm »
PiotrSz
Fix robiony -przed błędem pomagał na dzień potem znowu restarty sytemu, Fb 2.5 Przejście na FB Classicserver miało być kolejnym etapem.

Ostatnia odpowiedź z kamsoftu - formularz na zgodę połączenia zdalnego i ewentualnie w poniedziałek coś mogą zobaczyć ......jasne sezon grypowy początek tygodnia a oni będą mi w serwerze grzebać...


Ale miło jest mi ogłosić że pokonałam dziadostwo.
Kopia na stanowisko robocze, ściągnięty instalator i zainstalowany czysty ks pps  Podmieniłam kspps.ini i bazę a następnie według instrukcji z tymi dodatkowymi wpisami i poszło - co prawda dopiero za 4 razem bo na początku też jakieś błędy sypały ale chyba po prostu nie po kolei coś robiłam. Generalnie program dziś chodzi ładnie nawet jeżeli gdzieś chce się baza wysypać - jest taka chwilowa zawiecha - i działa dalej
Dziś dopiero pierwszy dzień także nie ma co szampana otwierać ale generalnie jest oki będę obserwować

Podejrzewam że wywalało mi błąd połączenia z REH gdyż pomimo usunięcia wpisu w katalogu Aktu  ks pps coś sobie gdzieś zapisał co blokowało pracę modułu w momencie instalacji na czysto wywaliłam wszystko ale to tylko takie moje przypuszczenia


Pozdrawiam wszystkich
Kate

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Dynamic SQL Error SQL error code = -804
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 26, 2019, 10:20:55 am »
Ostatnia odpowiedź z kamsoftu - formularz na zgodę połączenia zdalnego i ewentualnie w poniedziałek coś mogą zobaczyć ......jasne sezon grypowy początek tygodnia a oni będą mi w serwerze grzebać...

Ileż to już razy ich serwisanci dziwili się przy zdalnym połączeniu, że ktoś aktualnie (w środku dnia, w tygodniu...) pracuje w systemie i im skrypty nie idą bo baza w użyciu..

Cytuj
Ale miło jest mi ogłosić że pokonałam dziadostwo.

Oby skutecznie i ostatecznie ;-)

Pozdrawiam!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 111
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]