collapse

Reklama


Autor Wątek: Pesel osoby odbierającej a RODO  (Przeczytany 1700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Pesel osoby odbierającej a RODO
« dnia: Lutego 18, 2019, 16:20:05 pm »
Trafiło się już kilku klientów w jednym z obsługiwanych sklepów, którzy jako osoby odbierające wyroby medyczne na zlecenie nie chcą wpisać peselu. NFZ wymijająco twierdzi, że nie zrealizuje zlecenia bez peselu os. odbierającej. (prywatnie są świadomi niedostosowania do obecnych przepisów)
Może ktoś miał i rozwiązał taki problem.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Pesel osoby odbierającej a RODO
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 18, 2019, 20:37:33 pm »
Nie spotkałem się, ale 59/2016/DSOZ. Par.14. ust. 7 - to bym stosował do dzieci. Osoba dorosła - warunki opisane w wcześniejszych paragrafach jak chodzi o upoważnienie (czy ktoś to robi?). Ale ogólnie fajny jest par. 15 ust 3 - nie wiem czy to koniecznie przystaje do RODO.
Ogólnie - opisałbym sytuację i poprosił o interpretację pisemną NFZ. Coś mi się wydaje, że w niektórych przypadkach po RODO nie mamy podstaw do "proszenia" o PESEL.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

andzia

  • Gość
Odp: Pesel osoby odbierającej a RODO
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 02, 2019, 12:12:53 pm »
Pesel wymagany bezdyskusyjnie. NFZ odsyła zlecenia bez pesela np. w warmińsko-mazurskim wiem z własnego doświadczenia. Tylko w przypadku braku nr Pesel odbierający musi wpisać nr dowodu.
Miałam taki przypadek w grudniu 2018.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Pesel osoby odbierającej a RODO
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 02, 2019, 20:26:07 pm »
Pesel wymagany bezdyskusyjnie. NFZ odsyła zlecenia bez pesela np. w warmińsko-mazurskim wiem z własnego doświadczenia. Tylko w przypadku braku nr Pesel odbierający musi wpisać nr dowodu.
Wiemy, ale na tę okoliczność powinien też móc podać na jakiej podstawie wymaga w kontekście np. RODO, a nie, że ma być, bo jak nie, to odrzuci zlecenie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pesel osoby odbierającej a RODO
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 02, 2019, 21:52:16 pm »
Nie ma w jakimś zarządzeniu/rozporządzeniu, że to jest wymagane? Bo nie chce mi się szukać ;p

andzia

  • Gość
Odp: Pesel osoby odbierającej a RODO
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 19, 2019, 16:47:53 pm »
W kontekście Rodo to ci nie mogę pomóc i nie mam informacji, że jest coś w jakimś Rozporządzeniu o tym. Natomiast ten wymóg był już przed Rodo i do tego jest ZARZĄDZENIE NR 59/2016/DSOZ
Klientowi powinno wystarczyć, że jest ta informacja na zleceniu w miejscu gdzie ma wpisać swoje dane. Albo możesz powołać się na to rozporządzenie, które podałam. 

Prawdopodobnie, że podstawą do wydania wyrobu na zlecenie jest jego potwierdzenie i podpisanie   inaczej jego nie zrealizujesz, to po wejściu RODO, nigdzie to nie było odnotowane, bo nie było takiej potrzeby. 

Nie mogę znaleźć żadnej informacji o tym tylko jakieś ogólne dotyczące np rejestracji pacjenta po wejściu RODO można by to wykorzystać:

http://nfz.gov.pl/download/gfx/nfz/pl/defaultaktualnosci/370/7214/1/przewodnik_rodo.pdf
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2019, 17:08:29 pm wysłana przez andzia »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 44
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]