Rozliczenia świadczeń > ZPO

Pesel osoby odbierającej a RODO

(1/2) > >>

cilazapril:
Trafiło się już kilku klientów w jednym z obsługiwanych sklepów, którzy jako osoby odbierające wyroby medyczne na zlecenie nie chcą wpisać peselu. NFZ wymijająco twierdzi, że nie zrealizuje zlecenia bez peselu os. odbierającej. (prywatnie są świadomi niedostosowania do obecnych przepisów)
Może ktoś miał i rozwiązał taki problem.

09061303:
Nie spotkałem się, ale 59/2016/DSOZ. Par.14. ust. 7 - to bym stosował do dzieci. Osoba dorosła - warunki opisane w wcześniejszych paragrafach jak chodzi o upoważnienie (czy ktoś to robi?). Ale ogólnie fajny jest par. 15 ust 3 - nie wiem czy to koniecznie przystaje do RODO.
Ogólnie - opisałbym sytuację i poprosił o interpretację pisemną NFZ. Coś mi się wydaje, że w niektórych przypadkach po RODO nie mamy podstaw do "proszenia" o PESEL.

andzia:
Pesel wymagany bezdyskusyjnie. NFZ odsyła zlecenia bez pesela np. w warmińsko-mazurskim wiem z własnego doświadczenia. Tylko w przypadku braku nr Pesel odbierający musi wpisać nr dowodu.
Miałam taki przypadek w grudniu 2018.

09061303:

--- Cytat: andzia w Marca 02, 2019, 12:12:53 pm ---Pesel wymagany bezdyskusyjnie. NFZ odsyła zlecenia bez pesela np. w warmińsko-mazurskim wiem z własnego doświadczenia. Tylko w przypadku braku nr Pesel odbierający musi wpisać nr dowodu.

--- Koniec cytatu ---
Wiemy, ale na tę okoliczność powinien też móc podać na jakiej podstawie wymaga w kontekście np. RODO, a nie, że ma być, bo jak nie, to odrzuci zlecenie.

Paweł:
Nie ma w jakimś zarządzeniu/rozporządzeniu, że to jest wymagane? Bo nie chce mi się szukać ;p

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej